bugün

Şuan taksimde divan otel önünde jandarma tomalarının ve jandarmanın da polis ile beraber müdahalede bulunması. "Asker kışlana dön" diyenler "genel kolluk kuvvetleri" nden bihaber herhalde. Allah devlete zeval vermesin.
binlerce polisin olmasına rağmen, sanki polis tomaları müdehalelere yetmezmiş gibi birde jandarmadan toma takviyesi istenmesi halka göz dağı verme amacından başka birşey olmamasıdır.
https://pbs.twimg.com/med...BM1n1ThCMAEn02R.jpg:large

--spoiler--
Jandarmanın görev alanı polis teşkilatının olmadığı bölgeler değil mi?
--spoiler--
şaşırtmamıştır.

kim niye şaşırdı ?

genel kurmay başkanı kim ? 3 tane silah arkadaşı asker arkadaşı istifa ederken mevki için arkadaşlarını satan adam değil mi ?
hiç mi hiç olmaması gereken, iktidarın kat'iyen yapmaması gereken bir hareketti. bu asla dilemeyeceğim olası bir iç savaşın ve dış müdahale geleceğinin belirtisidir. umarım tarih ilk defa bu kez tekerrür etmez.
Vatandaşlık hakkını gayet doğal bir şekilde kullanan insanları daha da agresif hale getirmek ve daha şiddetli müdahale edebilmek için sergilediği adice davranıştır. Başka bir açıklaması varsa da ben bilmiyorum .
jandarma iç işlerine bağlıdır. işin içinde başka bir şey var.
--spoiler--
elleri gırılsın ak partiye oyumuz ak partiye gulgulugulugulu
--spoiler--
ordu göreve dediniz ordu da göreve geldi daha ne olsundur.

Ha ne olacaktı sizin bu direnişinizle darbe mi olacaktı sevgili darbe sevdalıları ! Darbeyi çocuk oyuncağı sanıyorsunuz sanırım gidin kumda oynayın lütfen. Devletin ordusu devletin jandarması sizin yanınızda mı olacaktı güldürmeyin beni. Bitirin artık şu sözde direnişi kime neye direniyorsunuz allasen; demokrasi anlayışınız polise, jandarmaya saldırıp istediklerinizi yaptırmaksa buyurun meydan sizin...
(bkz: taksim de tomaları yürütmek)
teyyipin niyetini iyice bozduğunun göstergesidir.
bu satten sonra artık olaylara chp nin de karışması gerekmektedir.

asker chp ile karşı karşıya gelemez. bu bir gerçek.

gazi mustafa kemal in partisiyle ordusu çatışamaz, anca birlik olur gerici yobazlara.
hergün ana avrat küfrettikleri orduya muhtaç kalmış aciz yobazların zavallılığının ispatıdır.

çoluk çocuğa gaz sıkılıyor diye ocağında yemeğini bırakıp yollara düşen kadın yaşlı gençlere gaz sıkan asker de benim askerim değildir artık..

islami faşistlerle birlikte hareket eden bir ordu benim ordum değildir..

16 ayım haram olsun.
28 şubatın intikamını almaya çalışıyor olmalı hükümet .
bazı süzme orospu çocuklarını sevindirmiş müdahale.

küfür etmek kolay, meydana inmek zordur.

ye kumanyanı, al kömürünü sesini çıkarma sen dıbırına koduum.
onları oraya yollayan komutanın amına koyayım. bazıları hadi sövün yerse yapın falan demiş, yaptım, oldu.
(bkz: kuvay-ı inzibatiye)
içişlerine bağlı olan jandarma'nın müdahalesidir...
şaşırtmamış hadisedir. korkmanın lüzumu yok polis neyse jandarma da odur. polisten ekstra olarak bi şey yapma hakları yok. tabi haklarının olmaması, jandarmanın ekstra bi şey yapmayacağı anlamına gelmez ama yine de direnişçi kardeşlerimin arasındaki darbe çığırtkanlarının oturup bir kez daha düşünmesine sebep olur umarım.
birtakım amcık ağızlı cahilleri sevindirmiştir.

o jandarma da halk çocuğu diyor..

lan geri zekalı, biz ne diyoruz? elbette ki halkın çocuğu. polis de, jandarma da asker de halkın çocuğu. peki sokaktakiler kim? eylemci deyip geçtiğin, provokatör deyip azımsadığın, görmezden geldiğin o kalabalıklar kim? penguenlere ara verip az çok gösteren kanalları aç da bi bak bakalım e 5'te, tem'de kimler yürüyor! taksim'de, beşiktaş'ta, kadıköy'de, nişantaşı'nda kimler yürüyor!

o kıvrımlarını siktiğim küçük beynin elbette anlamayacak ama ben yine de birkaç şeyi hatırlatayım sana; polis dediğin adam, elinden rozetini aldığın anda bildiğin memati'dir, onu polis yapan tek şey o rozettir. maaşlı adamdır, parasını verdiğin an istediğinin üstüne salarsın. akp olsun, chp olsun fark etmez. maaşını kimden alıyorsa, körü körüne ona biat eder. hani george orwell'in 'hayvan çiftliği' kitabındaki domuz napolyon'un gizlice besleyip büyüttüğü köpekler var ya, heh işte polis onlardır. gerçi sen hayatında bir kitap okumuş olsan böyle amcık amcık konuşmazdın ya neyse, ben yine de vereyim bu örneği.

askere gelince; asker polisten daha katı bir emir komuta zincirine bağlıdır. fakat asker maaşlı adam değildir, kafası yatmazsa namluyu anında çevirebilir. asker halkın çocuğudur, asker bugün benimdir, yarın sensindir. er, karşısındakinin gerçekten halk olduğunu gördüğü anda olay değişir!

sen sığır olduğun için daha basit anlatmaya çalışacağım. bu olayların büyüdüğünü düşün -ki şu an yeterince büyük zaten- bugün istanbul'da halkın üstüne salınan askerin, izmir'deki ailesinden, aile fertlerinden herhangi birinin 'polis veya asker şiddetine maruz kaldığına dair' bir haber aldığını düşün..

bunları düşünebiliyorsan, gerisini benim anlatmama gerek yok sanırım.

özetle; kimse boşuna marjinal grup falan diye götünü yırtmasın, dışardaki halktır! ve asker de bu oyuna girerse, olaylar hiç de akp'nin ve avantacı yalaka götverenlerin istediği gibi gitmeyecektir. halk zulmedenin anasını siker!
Askerden yeni gelmiş birisi olarak sunu söyleyebilirim ki, cokta meraklısı değillerdir eminim fakat kolluk kuvveti olduğu için mecbur kaldıklarını dusunmekteyim.
askerin sert bir müdahalede bulunmayacağını düşündüğüm durum. polisler kendilerine emir kulu diyerek mağdur çıkma peşindeler. neden çünkü meslekleri o eve ekmek parası götürecek bilmem ne. ulan emir kulu olacağına 2 gram allah'ın kulu ol da yediğin para haram mı helal mi diye düşün. küçücük bebelere biber gazı sıkan adamın kazandığı parayla ben götümü silmem. siktir git inşaatta çalış da en azından toplumda saygınlığın olsun. bak bugüne kadar polise hiç bir laf etmedim ama artık yeter bu neymiş böyle. neyse keza askerde böyle bir durum yok. ayrıca kendisi senin benim gibi sivil insanlar. zorunlu olduğu için oradalar. hiç bir komutanı da sivili dövmedin diye kendilerini cezalandıracak değil. zaten erlerin maddi bir kazancı da yok. hem askeriyeninher türlü insanla kaynaşmış topluluğunda bulunan kimse sivile sert müdahalade bulunmayacaktır. çünkü kendisi gerek koğuştan gerek alaydan başka görüşlü insanlar tarafından şiddete ve dışlanmaya maruz kalabilir.
büyük bir ironi olmuştur.. yıllarca "türk askeri" ne kin güden, her fırsatta aşağılayan yavşakların, göt korkusundan "türk askeri" nin arkasına saklanmaları çok da hoşumuza gitmiştir. sizin sonunuz belli akpiçler...