1. 1.
  kadıkoy - ortaçeşme hatlarında çalışan iett otobusu.
  2 ... hendrix
 2. 2.
  özellikle sabahın erken saatleri tıklım tıklım olan ve maalesef iğrenç kokan otobüs. bu otobüste çin'den gelen kolilerce oyuncağı veya kocaman bavulları görmek de mümkündür.
  1 ... pucca
 3. 3.
  başlığı görmeden yaklaşık 1 dakika önce açmayı düşündüğüm, içimden geçirdiğim bugün butonuna bastığımdaysa karşıma gelen ve gerçekten çok şaşırmama neden olan, ortaçeşme-kadıköy otobüs hattı numarası. Az zamanım geçmedi bu otobüste genelde ayakta olmayı tercih ederdim ya da en arka köşede tünemek. Beykoz'da yetişmiş biri olarak bu otobüs her zaman benim kurtuluşum oldu, sosyal hayata ilk adım, rıhtımda dolaşmaya 1 saat kaldığının habercisi, eftelya'da nargile içmeme vesile olan otobüs, kalabalığa, insana kavuşturan araç. (bkz: duygu yoğunluğu)
  ... tabuttamenemenyapanimam
 4. 4.
  her daim dolu, her daim tıklım tıklım olabilen bir otobüs hattı. alternatifi için (bkz: 14m)
  ... avedis
 5. 5.
  trafik sıkışık olduğunda nakkaştepe'ye girmeyip altunizade'den iner boğaz köprüsüne. be şerefsiz adamlar beni mahallemin bir kilometre ötesinde bırakın diye mi para veriyorum size..
  ... veritas
 6. 6.
  (bkz: kadıköy)
  ... hendrix
 7. 7.
  istanbulun her daim sardalya kutusu görünümlü hatlarından birisi.

  ilk üçe oynar.
  ... eppur si muove
 8. 8.
  (bkz: 15 female)
  (bkz: sap erkek avlama yöntemleri)
  ... hyperion
 9. 9.
  efsanevi otobüs hatlarından birisi.
  diğerleri için:
  (bkz: 21a)
  (bkz: 128)
  (bkz: 12)
  (bkz: 112)
  (bkz: 127)
  mazideki efsaneler için:
  (bkz: 123a)
  (bkz: 123p)
  3 ... azorka
 10. 10.
  24 saat yollarda olan otobüs hatı. gece yarısından sonraki seferleri 1 saatte bir yapılmaktadır. fakat yine gece yapılan seferlerde güzergah değişmektedir. örneğin zeynep kamil askerlik şubesi gibi bir yerde beklerseniz daha çok beklersiniz. çünkü bu otobüs gece doğancılardan üsküdar'a inmekte ve sahil yolundan beykoz'a gitmektedir.
  ... plts