bugün

kadıkoy - ortaçeşme hatlarında çalışan iett otobusu.
özellikle sabahın erken saatleri tıklım tıklım olan ve maalesef iğrenç kokan otobüs. bu otobüste çin'den gelen kolilerce oyuncağı veya kocaman bavulları görmek de mümkündür.
başlığı görmeden yaklaşık 1 dakika önce açmayı düşündüğüm, içimden geçirdiğim bugün butonuna bastığımdaysa karşıma gelen ve gerçekten çok şaşırmama neden olan, ortaçeşme-kadıköy otobüs hattı numarası. Az zamanım geçmedi bu otobüste genelde ayakta olmayı tercih ederdim ya da en arka köşede tünemek. Beykoz'da yetişmiş biri olarak bu otobüs her zaman benim kurtuluşum oldu, sosyal hayata ilk adım, rıhtımda dolaşmaya 1 saat kaldığının habercisi, eftelya'da nargile içmeme vesile olan otobüs, kalabalığa, insana kavuşturan araç. (bkz: duygu yoğunluğu)
trafik sıkışık olduğunda nakkaştepe'ye girmeyip altunizade'den iner boğaz köprüsüne. be şerefsiz adamlar beni mahallemin bir kilometre ötesinde bırakın diye mi para veriyorum size..
(bkz: kadıköy)
istanbulun her daim sardalya kutusu görünümlü hatlarından birisi.

ilk üçe oynar.
(bkz: 15 female)
(bkz: sap erkek avlama yöntemleri)
efsanevi otobüs hatlarından birisi.
diğerleri için:
(bkz: 21a)
(bkz: 128)
(bkz: 12)
(bkz: 112)
(bkz: 127)
mazideki efsaneler için:
(bkz: 123a)
(bkz: 123p)
24 saat yollarda olan otobüs hatı. gece yarısından sonraki seferleri 1 saatte bir yapılmaktadır. fakat yine gece yapılan seferlerde güzergah değişmektedir. örneğin zeynep kamil askerlik şubesi gibi bir yerde beklerseniz daha çok beklersiniz. çünkü bu otobüs gece doğancılardan üsküdar'a inmekte ve sahil yolundan beykoz'a gitmektedir.
istanbul'un en çok kullanılan otobüs hatlarından olmasına rağmen bi türlü ek seferi yapılmayan iett otobüsü.
en hızlı iiet hatlarındandır. kandilli önlerinde bir bmw'ye sollama amaçlı sellektör çakarken görmüşlüğüm vardır kendisini.
(bkz: uçan ikarus)
Sahil şeridinden giderken denize uçacakmışız hissi veren otobüs hattıdır.Her daim Belediye olanını tercih etmekte fayda vardır,lakin halk otobüsü olan sınıfı 30 dakika hedefe geç ulaşmaktadır.
asl sorusunun a ve s kısmının cevabı olabilecek bir kombinasyon.
geç gelen otobüstür efendim, özellikle boş gelir, spor akademisi durağında bi 10 dakika kadar bekler, içersi vakumlanmış poşete döner ve siz yine binemezsiniz o otobüse, böyle bir şey işte.
yıllar önce *asl plz içerisinde geçen bir diyaloktur kendisi.
Altunizade beykoz arası bazen 35 dk bazende 135 dakikayı bulan otobüs hattıdır.
beykoz - kadıköy arası çalışan ve sık kullanılan iett otobüs hattı.
beykoz - kadıköy iett otobüs hattı. altunizade'den de geçer.
beykoz - kadıköy iett otobüs hattı.
şuan içinde olduğum otobüs. seferi de sıktır. teşekkürler iett.
Şehirler arası otobüs gibi,git git yol bitmiyor.
çoğunlukla körüklü otobüslerin çalıştığı iett otobüs hattı.
beykoz - kadıköy iett otobüs hattı. altunizade'den de geçer. genellikle körüklü olur. anadolu yakası boğaz sahilinden kadıköy'e giden az sayıdaki otobüsten biri olduğu için yolcusu fazladır.
15bk da bu otobüs gibi kadıköy'e gider ama bu daha çabuk gidiyor galiba. 15bk otobüsünde bulgurlu'da trafik olmuştu.
güzel bir otobüs. 15bk da beykoz'dan kalkar ancak güzergahları bambaşkadır.