bugün

olay bittikten sonra olay yerine gelmesiyle meşhurdur, 3 dakika falan hikayedir.
3 dakikada gelirseniz beni sikersiniz desen yine 3 dakikada gelemezler. Tabi benim için zaten gelmezler de neyse. Sizin için de gelemezler.
az önce aranmıştır çalmıştır çalmıştır ve kapanmıştır. teşekkürler.
Az önce mahallemde kadına şiddet olayı vardı. Karışamadım çünkü karşı taraf kürt bir aşiret.

3 defa polis imdatı aradım ve her seferinde tum operatörler meşgul deyip beklettiler. Kadın kaçıp kendini kurtardı,kocası peşinden gitti.

Anlamadığım neden sürekli meşgul ve ulaşamiyorum. Bir olay olduktan sonra mı ulaşcam veya onlar buraya gelecek. Çare bulunmalı istediğimiz de ulaşabilmeliyiz.
155 arandığı bilinmesine rağmen "polis mi?" diye sorulmadan esas mevzuya geçilmez.
tanık olunan olay üzerine ruhunun jurnalci yanına yenik düşerek aranan, aranan, aranan ama bir türlü açılmayan acil telefon hattı.

acaba yanlış mı çeviriyorum diye defalarca kontrol edilir. internetten la bu hat kapanıp 911 mi oldu amk diye kontrol edilir. oysa herşey doğrudur. 155 hattı açılmaz.

bir başka mevzuda hat şans eseri açılır, lokasyona en yakın karakol düşmüştür hatta. emekliliği yaklaşmış bir polis amcanın bıkkın ve bezgin sesine karşılık olay anlatılır. görüşme sonunda ilgilenmediği görülüp telefon kapatılır.

evin yakınlarındaki bir inşaatta sabah dört gece bir arası mesai yapılmakta, gürültüden uyunamamaktadır. 155 polis imdat aranır. on dakika sonunda emniyet mensuplarına ulaşılır. durum anlatılıp ekip göndererek müdahale edileceği bilgisi alınır. balkona çıkılarak gelecek ekip beklenmeye başlanır. yarım saat kırkbeş dakika derken sıkılıp içeri girilir.

yani sözlük evinize girip götünüzü kesseler bile boşuna uğraşmayın. polis hemen gelsin istiyorsanız birkaç arkadaşınızı alıp taksim meydana gidin. bir eylem hazırlığı yapıyormuş gibi yapıp bekleyin. az sonra etrafınız polis abilerle dolacaktır emin olun.
imdat polis olmuştur.
an itibarı ile,
şişhane köprüsü çıkışında trafik kazası oldu. hasar önemsiz. fakat, kaza yapan araçlarda olan gençler aşağıya indi. kaza olmasına neden olan arabayı parçaladılar. zaten aracı kovaladıklarını söyleyerek küfürler ile aracı parçaladılar.

parçalanan araçta olan gençler kaçtı.
aracı parçalayanlar da işleri bitince gitti.
bu sırada olayın dışında olan ve şeridinde gitmekte olan başka bir araca da bu sırada çarptılar.

tüm bunlar 15 dakikada oldu.
polis imdat bu olay(kavga-araç parçalanması) olmadan arandı. olayın üzerinden 25 dakika geçtikten sonra polisin birisi arayarak "başbakanın güzergahı üzerindeyiz. şu an oraya gelemeyiz. en yakın polis karakoluna giderek olayı bildirin." dedi.

kendilerine "parçalanan araç yol ortasında durmakta. bu olaylar esnasında kendi şeritinde gitmekte olan başka bir araca da çarparak hasara neden oldular. araç içinde aile var ve olaylardan çok korkmuş durumdalar." diye söylenmesi üzerine "onlar da karakola gidip şikayetçi olsunlar." dendi.

kaza ve olaylarda arabası hasar gören ve olayların içinde olmayan, sadece yolunda gitmekte olan aileye giderek "boşuna beklemeyin. polis gelmeyecek. karakola gidip şikayetçi olun." diye haber verildi. bu olayda arabası hasar gören aile isyan etti.

yol ortasında kaza olması ve insanların arabaları parçalaması-kavga etmesi sonra da kaçarlar iken kendi arabalarına çarpmalarına devletin polisi es geçmiştir. üstelik istanbulun en işlek yeri ve güzergahı.
ya adam aşağı inerek "ne oluyor ya, neden arabama çarptınız?" dese de kendisi ve ailesi darp edilse?

ve hala bu olayda arabası hasar gören masum vatandaş polis bekliyor. yarım saati geçti.

neyse, burası tc.
artık "imdat polis" olarak değiştirilmesi gerekir. zira polis halkı korumaktan ziyade halkı darp etmekle meşguldür.
zamanında arkadaşlarla kapısı kırılarak açılmak suretiyle radyosu çalınan bir araba görmüştük, insanlık namına 155'i arayıp ihbar ettik, etmez olaydık önce telefonda başlayan ahiret soruları lan acaba radyoyu biz mi çaldık dedirtti kendi kendimize. telefondaki polis memurunun sorduğu sorular radyoyu siz çaldınız da üzerinizdeki suçu atmak için iyi insan rolü yapıp ihbar ediyosunuz havası yarattı, o gün anladım ki bazen insalık etmek suça yataklık etmek kadar kötü olabiliyormuş.
bir kere ihbarda bulunduğum onda da tabiri caizse siklenmediğim hattır.
görevlerinde son derece hassaslarmış gibi bir de ihbar alırken naz yapan emniyet görevlilerinin hattıdır.

şüpheli kimsenin şüpheli davranışlarını tarif ettirip ona göre yorum yapmayı hedefliyorlarmış! şüpheli şüphelidir. şüpheli bir insanın hareketleri enteresandır, ilginç dvranır, kaçar, dolanır vesair... bu şeyini şeyettiğimin şüphelisi kalkıp gecenin 3 sularında bütün gece boyu devriye ışıklarının bile vurmadığı sokaklarda bale yapacak değil ya!

dükkanları keser, etrafı kollar, erketeye yatar bir şekilde şüpheli davranışlar sergiler.

amaaa! 155 polis imdat hattı görevlimiz ısrarla şüphelinin hangi hareketleri yaptığını sormaktadır.

sonra da "tamam biz enteresan bir şekilde kontrol ederiz" diyor susuyor.

tabi ki o şerefiyle namusuyla işini yapamayan arkadaş bütün gece sotelerde uyuklayan, iddia kuponu dolduran devriye arkadaşlarını ihbar edilen mevkiye yönlendirmiyor.

allah bu ülkeyi maneviyatsız köpeklerden korusun!
ücretsiz ihbar hattıdır.
bir nevi 911'dir
Artık tamamen boşlanmış servis. Şöyle ki, geçenlerde sokakta insanları pitbull'u ile korkutan bir gerizekalı yaşam formunu şikayet etmek için 2 defa aramama rağmen telefon açılmadı. Neyse ki evime bir katil dayanmamıştı, ya da hırsız yoktu. Merak ediyorum öyle bir durumda cevap vermiyen "polis imdat" nasıl bir açıklama getirirdi? Arkadaşlar pişpirik oynuyormuş duyamamış mı?
bazı geyik bünyeler aradığında "alo imdat ordamı" şeklinde geyikler yaptığı telefon numarasıdır. polisler şakalardan o kadar bıkmıştır ki gerçek ihbarları ciddiye bile almaz bazen.

- alo polis imdat mı? bir kadının çantasını çalıp kaçtılar
+ hmmm tabi tabi
you tubedan izlenebilen ve gülmekten yaran bir zamanlar atvde yayınlanan reality showun adı.
güncel Önemli Başlıklar