bugün

üç-beş hayal kırıklığı yaşadıktan sonra, "insanlar çok nankör, hayat monoton" gibi cümlelerle hayatı özetlemeye çalışan hödüktür.
özenti de olabilir, günümüzde daha ayakkabı bağlarını çözemeden kafa şişirenleri mevcuttur.

(bkz: emo)
(bkz: emo kid)
zeka seviyesine göre etrafında olan olayları kendi bakış açılarına göre mantıklı yorumlayarak, dünya üzerinde değişen zamanın ne yönde, ne kadar hızlı ve nasıl değiştiğinin farkında olarak bunlara göre davranmayı bilip, kendisinin hayatı çözdüğünü sanan ama hayatın bu kadar basit olmadığını anlayamayan kız.
asıl 15 yaşında hayatı çözdüğünü sanan kız, hayatın 15 yıl içerisinde çözülemeyecek kadar karmaşık olduğunu anlayan kızdır.
ilerde yaşadıklarıyla hayatın hiç bi zaman çözülemeyecek problemlerden oluştugunu farkedince 'yahu ben daha ozaman konuşmayı bilmiyormuşum ' diyecek kız tipi. muhtemelen aşık olup terkedilmiştir de.
lise yıllarında bunalım takılmaya mahkum kızdır. ders aralarında cam kenarına oturup, walkman'den düş sokağı sakinleri dinlemesi muhtemel kızdır.
arkadaşlık sitelerindeki profillerine "hyatt ckk berppathh, herkezzzteenn nfreett ediyormmm!!!!" yazarlar genelde. Görünce korkmayın, yavaş hareketlerle uzaklaşın. zaten onların kafaları önlerine eğilmiş vaziyettedir, göremezler sizi. ses yapmamaya dikkat!
(ara: kız) *
hayatı sevgilinin terk etmesinden, en yakın arkadaşın, aşık olunan çocuktan hoşlanmasından, anneyle ergenlik çağı kavgalarından, evdeki jölenin bitmesinden, beğendiği kazağı nefret ettiği kızda görmekten ibaret sanan kız modelidir. kaçınılasıdır.
büyük bi olasılıkla emo dur. hayatın anlamını giyim ve müzik tarzına indirgeme çalışır. bol bol renkli şeyler giyip de duman, şebnem ferah vs vs dinler. bol bol melankolik bir konum içerisindedir.

ailesini gereksiz görür. elbetteki yardıma ihtiyacı vardır.
çünkü bu hayatı bu hale kendisi getirmemiştir. getirtilmiştir.
(bkz: kızdır ne yapsa yeridir)
(bkz: büyüyecek abisi)

bir 15 sene sonra;
(bkz: hayatta rutin gibi gözükse de aslında ne kadar karmaşıkmış)

bir 30 yıl sonra
(bkz: ben bu hayata akıl erdiremiyorum)

bir50 yıl sonra;
(bkz: ben ne anladım bu işten)

bir 60 yıl sonra;
(bkz: işte geldik gidiyoruz)
bulmaca çözen kız çocuğudur. hayatı bulmaca çözmekten ibaret sandığı için çözebildiğini zannediyordur.
(bkz: bulmaca çözmek)
yakında sezen aksu'nun 'küçüğüm'şarkısıyla kendisini özdeşlestirecek insandır
...
ne kadar az yol almışım
ne kadar yolun başındaymışım meğer...
eğer gerçekten de çözseydi yaşı kaldırmaz intihar etmesi gerekirdi...

(bkz: 15 yaşında intahar eden kız)
(bkz: modaymış)
çözücü olarak ne kullandıgını merak ettigim kızdır. * * * *
bir süre önce, bir cmuk nöbetinde rastladım ona..
daha 15 yaşında bile değildi belki...
kaldığı kurumdan kaçmış ve hoyratça pazarlanmıştı vücudu.,
ondan çok yaşlı ama hayatı kördüğüm insan müsveddeleri tarafından.
o, hayatı çözdüğünü düşünüyor olmalıydı ki; gülerek, feleğin çemberinden geçmiş bir kadın edasıyla konuşuyordu...
nev'imden bir kere daha utandım.
15 yasinda yasamaktan biktim diyen veletlerin yanında, biraz ağır kalmış görüntüsü veren kız.

Hayatı çözdü, anlayacak ve bıkacak. Çok yolu var daha.
belki de gerçekten çözmüş kızımızdır. olamaz mı. sonuçta akıl yaşta değil baştadır denmiştir. ayrıca hayatta insanın karşısına çıkan koşullar, yaşadıkları onu yoğurup şekillendirendir. gerçekten de hayatının acısını yaşamıştır, beni öldürmeyen bana güç verir mantığıyla olgunlaşmıştır. okumuştur birçok kitap, geliştirmiştir kendini. illa ki yaşamak gerekmez. sonuçta otuzküsür yaşına gelse de hayvan olan şahsiyetler yok mudur dünyada .. .
(bkz: melissa p)
15 yasinda hayati cozdugunu sanan erkekten farkı olmayan şahıs
(bkz: sen daha dur bakam)
(bkz: bey koş bizim kız hayatı çözmüş)
(bkz: hanım balta nerde)
aşka inanmıyorum diyen 17 yaşındaki genç kızın küçük kardeşidir. bunların bir de 21 yaşındaki ablaları vardır ama, konuyu dağıtmamak için kendisinden bahsetmiyoruz.
bir de bunların büyümüş 21 yaşında olanları vardır ki, düşman başına.
ergenlik çağını verdiği psikolojik durumdur. bu yaşlardaki gençler ben merkeziyetçi düşünceye sahip oldukları için sadece kendi doğrularının doğru olduğunu en değerli görüşün kendilerinin olduğunu düşünürler. doğaldır. yadırganmamalıdır. geçecektir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar