bugün

bunun yanıtını vermek diyanet işlerine düşer.
Orada ölenlerin birilerinin koltuk sevdasına ölmesi, ölenlerin niyetini değiştirmez.

Ölenleri öldürenler kendisi için öldürsüde orada insanlar ülkeleri için çıktılar sokağa.

En kötü yönetim darbeden iyidir çünkü.
Burada savaş çıksa tüm parasını çekip kaçacaklarında bu konuda yorum yapmaya hakkı da yoktur.

Hele bir sürü insanın arkasından hiç.
şehit olmak için yurt veya iktidar için değil dinin uğruna can ermen gerekir. bu kadar açıkları bulunan senaryoda düşünmek yerine melemekten aciz koyunları coşturanlara inanmayı seçenler inanırlar buna. ama hayır. şehitselerde ben inanmıyorum onlara.
Sehitlik hükmünü sadece allah verir.
O an disari çikanlarin niyeti önemlidir.
Dedi ortam fahişesi.
Güzel türkçemizde "rte nin kişisel çıkarları için koruyup kolladığı teröristin başkaldırdığında hem ülkeyi, hemde rte nin götünü korurken ölen insan" anlamına gelen bir kelime olmadığından rte tarafından gaz verilmek amaçlı bu tanım düşünülmüştür ki, rte nin götü gene tehlikeye girdiğinde gazı almış "vatan kahramanları "olsun el altında.
gezi parkında polise taş atıp ölenlere sehit diyen lavukların uydurduğu saçma sapan bir şey o darbe gerçekleşseydi ananizı sikiyorlardı ulan harbi orospu evladısınız tescillisiniz...
bu ülkenin sınırında vatan nöbetinde canını yitirenlere şehit derim ben bi tek. bir kaç insan ne olduğu bellisiz olaylar silsilesinde öldürüldü diye bunlara şehit diyecek halim yok.
Asıl soru şu, Ülkenin başında RTE değilde Kılıçdaroğlu olsaydı, bu insanlar yine canlarını verir miydi ? bence, cevap evet ise şehitler.
şûra suresinde yanıtı bulunabilecek tartışma konusu. şehittirler.
Ölenlerin şehit olup olmadığını araştıracağınıza, onların ölümüne sebep olan feto iti nasıl bu kadar kuvvetlendi diye araştırıp benzer bir olayın olmaması için önceden tedbir alsanız?
Yemiyor di mi?
Çünkü işin ucu çobanınıza dokunuyor...
Çünkü sizde biliyorsunuz o ite çıkarları için ne istese veren sizin efendiniz....
Çünkü ikibgün Eveline kadar o iti el üstünde tutan sizlersiniz...
Sonrada gelin burada şehitti - şehit değildi goy goyu...
Olmayan karakterinize attırayım.
Kendileri sorsak ölmek istemezlersi bence. Birbirinden arsız 2 tarafın güç mücadelesine kurban gitmişlerdir. Başka parti başta olsa sokağa çıkarlar mıydı? Bilinmez. Vatan toprağı için hayatını kaybedenle tanım gereği aynı ünvanı paylaşması uygun olmaz kanımca.
Ne şehittir ne gazi pisi pisine gitti Niyazi atasözü mü deyim mi neyse onu akla getirir.
15 temmuz gecesi 50 özel harekatçı polis öldü.

50 özel harekatçı polis kendi devletlerinin uçaklarının açtığı ateş sonucu öldü.

50 özel harekatçı polisi gözünü kırpmadan öldürenler sur'da, Nusaybin'de, Cizre'de eli silahlı pkk'lı teröristlere böyle bir kararlılıkla saldırmamıştı.

siz de eğer içinizde bir yerde zerre Vijdan kırıntısı kalmışsa bu cinayete ortak olmayın.
kutsal bir ülkü ve inanç, özellikle yurt için savaşırken ölen kimseye verilen addır "şehit" o gün yurt için canlarını feda ettiler şehit deniliyor kelime anlamıyla,.
Şehitlik bir dini mertebedir. Bir kişinin şehit olup olmadığına ancak allah karar verir. Sen ister adına şehit de, ister niyazi de, ister bayrağa sar, ister sarma, sonuç değişmez. Şehitse şehittir, değilse değildir allah katında.

Her ne olursa olsun, bu insanlar ülkemizi bir darbeden kurtarmıştır. Onca insan sokağa çıkmasa neler olurdu, bilemiyorum. Belli ki buradaki bazı mmmmmcık ağızlılar sevinecekmiş gerçi. Onu anlıyoruz yazılanlardan.
ölenlere acıyorum birilerinin aptallığı ve kurnazlığı yüzünden öldüler. hükümet de bir b.k yedik her yere 15 temmuz verelim de vicdanımız rahat etsin kafasıyla hareket etti. hele ki darbe önceden bilinip de çakma destanımızı yaratalım şeklinde hareket edildiyse koca bir vahhh diyorum.
1.si bunu neden düşünüyorsun sanane şehitse allah katında yücelir.
2.si Hayırlı ölüm vakalarının çoğu şehitlik sayılır uykunda ölsen bile şehit sayılırsın bak BURAYA DiKKAT şehitliğin mertebeleri vardır en yüksek mertebesi allah yolunda ölmektir
Ardından vatan aile gibi değerler gelir
bence de değildir. nurşen mazıcı kimse ona katılıyorum. o bana katılıyor da olabilir. güleyürüm halına katula katulaaaaaa.
hayır bal gibi şehittirler, ama koltuk şehidi.

o gün israil tanklari sokaklarimizda gezinseydi bu kitlenin sokakta olmayacagini kendileri dahil herkes biliyor.

madem meseleniz vatandı niye Erdoğan'ın talimatini beklediniz ? inseydiniz ya sokaklara trt'de darbe bildirisi okutulurken, niye inmediniz de Erdoğan'ın talimatini beklediniz ?

sayet o gece Erdoğan ölseydi fetoya "kral öldü yaşasın yeni kral" diyecek ona tapacaktiniz, biz sizin olmayan kaninizdaki alyuvarlari bile ezberledik 15 senede.
Kimin şehit olup olmadığını biz bilemeyiz. Hadise göre vatan uğrunda ölen şehittir. Fakat 15 temmuzda bu sokağa çıkanlar erdoğan bey söylediği için mi sokağa çıktı yoksa vatanını dinini korumak uğruna mı sokağa çıktı? Öncelikle bu sorulmalıdır. Eğer ki vatan dini için çıktıysa inşAllah şehittir. Fakat aciz bir kul uğruna çıktıysa kelleden başka bir şey değildir.
"şehit değildir" kesinlikle diyemem. ister kızın, ister darılın ama o insanlar bizim demokratik haklarımız için mücadele etti. ister arkası tiyatro olsun veya olmasın. ben o insanların samimiyetine inanıyorum. şehit için değil de diğer ölmeyenlerin içinden pislik çıkmadı mı? çıktı tabi. onun için de;

(bkz: boğaziçi köprüsünde boğazı kesilen asker)
biz görürüz, göremeyiz ama şayet ilerde bi gün bu 15 temmuz olayının bir tiyatro olduğu ortaya çıkarsa . ki bunun öyle olduğuna dair yeteri kadar bulgu var- o şahısların şehit olmadığını o şahısların hayattaki akrabaları bile söyleyecekler.

onlar sadece bitakım art niyetlerle sahneye konulan bir tiyatronun kurbanı olmuş olacaklar.
ara gaz şehitleri diye geçer literatürde...