bugün

boozer ın sakatlıktan dönemediği için oynama şansı bulunmayan maç. utah ın hücum olarak da, defans olarak da en büyük silahı mehmet olacak. ancak deron williams bileğinden sakat olmasına rağmen oynadığı için ben orlando yu bir kaç adım daha önde görüyorum.
(bkz: türk derbisi)

(bkz: öeh)
mehmet okur ve hidayet türkoğlu'nu karşı karşıya getirecek maç.
Dwight Howard dün yaptığı sert faulden sonra ceza alır mı bilmem ama ceza gelirse veya dirseğindeki sakatlığın devamı söz konusu olursa orlando'nun işi çok zora girer. Geçen maçta vasat bir performans sergileyen Hedo da bu maçta kendine gelecektir diye düşünüyorum. Memo son maçtaki çıkışını da inş. sürdürür, güzel bir düello izleriz.
an itibari ile utah'ın 22-20 önde götürdüğü maç..
ilk yarısı 10 sayı utah lehine sonuçlanmıştır.
hedo'nun ilk yariyi 12, memo'nun ise 6 sayi ile bitirdigi mactir.
orlando'nun utah'a bayağı bayağı soğuk terler akıttırdığı maç.. üstelik dwight howard'sız.. 3. çeyrek sonu; utah: 68 orlando: 80..

sendeyiz banu.. *
orlando'nun muthi$ bir geri donu$ ile son ceyrege 12 sayi onde girdigi mactir. bu arada 3. ceyrek skorunu soylemek istiyorum : 34-12.
ilk yarıyı 56-46'lık skorla önde bitiren utah jazz'ın üçüncü çeyrekte yanılmıyorsam 12-34'le sıçtığı karşılaşma. 94-103 sona ermiştir.

çişe diye kalktığımda aklıma geldi. açtığımda 35-30 utah öndeydi. biraz bakayım dedim. anam o ne? futbol maçı gibi, 5 dakikada bir basket oluyor. skerim böyle maçı dedim ama devre bitecekti. bari ilk yarı bitsin öyle yatayım dedim. ilk yarı bitti, başka kanalları gezindim. ikinci yarı başlamış.

iyi ki de kapatmamışım. utah 60 olsun öyle kapatırım dedim. ilk yarıyı 56-46 önde geçen utah üçüncü çeyrekte 60 sayıya zaten 7 dakikada mı ne ulaşabildi. orlando'nun insanüstü performansını da böylece izlemiş bulundum. şimdi bu heyecanın üzerine "60 oldular lan yatayım" demek olur mu? oturdum sonuna kadar izledim. aferin orlando. memo hiç yoktu, hido dağıttı ortalığı.

özellikle belirtmek gerekir ki lewis-nelson ikilisinin oyunuyla kazandı orlando.
maçı izlemedim, utah'ta mehmet oldukça etkisiz kalmış, dwight ise sakatlığından ötürü oynamamış; kısacası pek pota altı mücadelesi olmamış, ancak jameer nelson un öyle fantastik bir üçlüğü var ki, akşamki tekrarı kaçırmamak lazım.