bugün

türkcell süper ligin zirvesinde yer alan 31 puanlı trabzonspor ve 19 puanla 8. sırada yer alan bursaspor arasındaki saat 15:00 da başlayacak 15. hafta karşılaşması.
79. dakikada umut bulut'un golüyle 1-1 olan maç.
(bkz: lanet olsun)
bursaspor tribünlerinden "yönetim istifa" sesleri yükselmekte, her maçta bir "yönetim istifa"; nasıl bir ligdeyiz lan biz?
bursaspor'un yine yapacağını yaptığı, muhtemelen trabzon'un yolunu tıkayacağı karşılaşma. son dakikalarına girilmekte ve 1-1 devam etmekte. ha o golü yemeseler çok daha güzel olurdu ama olsun, bıraktıkları 2 puan da yeter.
90+1'de bursaspor sercan'la 2-1 öne geçti.
(bkz: gooooool)
edit: sanki ofsayt vardı golde ama tam göremedim, iyice bir bakmak lazım.
bursaspor'un taklalar attırıp trabzon'a fiske vurduğu, yusufçuk'tan yoksun bursa'nın 2-1 döşediği maç. hobarey.
bursasporumun wonderkidinin bursayı sevince boğduğu maçtır.
umut un attığı gol ofsayttan ötürü geçerli sayılmamış, itiraz eden umut sarı kart görmüştür. dk.93
futbolda kaybedince köpürüp sağa sola saldıranların varlıklarını ortaya çıkaran maçtır. halk arasında futbol maçları için skmek, döşemek tabirlerinin sıklıkla kullanıldığından, hele ki böyle bir maçta kullanılmasında hiçbir sakınca olmamasından bihaber insanlar... neyse lan.

3 puanı indirir keyfimize bakarız arkadaş.
sercanın 2 metre öndeyken attığı gol nizami umutun kol farkıyla attığı gol ise nizami olmayan maç. enteresan bir lig yaşıyoruz vesselam.. her hafta hakem konuşulan tek ligiz heralde.
bursaspor'un ikinci golünün bariz ofsayt olduğu ardından 5 cm ile ofsayta yakalanan umut'un sarı kart gördüğü karşılaşmadır.
şimdi hangisi ofsayt hangisi değil? şu standardı bir sağlayamadık gitti...
bursaspor'un bariz ofsayt olan bir pozisyonda golü bularak 2-1 galip geldiği karşılaşma. song son anda 1 adım öne geldiği için hakemi yanılttı yoksa hakemin o kadar kör olabileceğini sanmıyorum.
trabzonspor'un, turkcell süper lig 2008 2009 sezonu'nda 2. mağlubiyetini aldığı maç. ayrıca, bu mağlubiyetten sonra 15. haftada sivasspor averaj farkıyla liderliğe oturmuştur.

diğer mağlubiyeti için;

(bkz: 19 ekim 2008 galatasaray trabzonspor maçı)
maçın özeti :

http://www.hizliresim.com/2008/12/13/7283.jpg
bursapor hocası guvenç kurtar ı tebrik etmek lazım.trabzonspor u yenme formülünün 5 stoper artı iki kenar defans oyuncuyla olduğunu bize göstererek türk futbol tarihine geçmiştir. böyle bir futbol anlayışı varmı ya hocam? maçtan sonrada ts ile oynuyoruz 1-0 öne geçmişiz adamlar kaleci dahil üzerimize geliyor ne yapayım gibilerinden saçmalıyorsun? yanında sercan yıldırım gibi hızlı ofansif oyuncun var, hiç olmazsa onu kullan. bursaspor bu kadar mahkum oynayıp ta şansa kazanacaksa hiç kazanmasın. takımın kapasitesi varsa kullanacaksın.
gelelim bizim takıma.
bugun sadece acele oynamadık,yani nasılsa gol atarız, nasılsa kazanırız görünüm vardı özellikle ilk yarıda. şans ta açıkçası yanımızda değildi. 23 şut var 1 gol, rakibin 5 şutu var 2 gol.
gustavo colman değişikliği maçın başında olsaydı daha etkili oynayabilirdi ts ilk yarıyı. kayıp bir ilk yarıdan sonra ikinci yarı yavaş bir oyun tarzı ile girilen ve golle sonuçlanmayan pozisyonlar sonucunda 1 metrelik ofsayt pozisyonu ile gelen gol akabinde 5 cm lik ofsaytla verilmeyen golle sonuç 2-1.
kalemize gelen şutlar gol olmaya başladı, tolga zengin i özlemiyorum değil hani.
bursaspor u tebrik ediyorum, hocasını değil. maç primi dahi vermesinler bu hocaya.
anlaşılan kayseri maçında trabzonspor için çizgiyi geçmeden verilen gol için diğer takım taraftarlarının bedduası tutmuş olacakki kabak gibi bir ofsaytta trabzon gol yemiş, ofsayt olmayan pozisyonda gol verilmemiştir. ayrıca sayın ersun yanal mükkemmel oynayan bir yattarayı sen niye 87 de çıkarırda ısaac i alırsın oyuna. yattaranın varlığı bile en az iki adam eksiltirken okadar baskı kurmuşken sağdan barış soldan yattara ile atak üstüne atak yaparken ne diye çıkarırsın be adam. ayrıca bursaspor taraftarının ne kadar dönek bir taraftar olduğunu, bir dakika önce 1 - 0 iken bursaspor lehine marşlar söylerken skor 1 - 1 olduğunda yönetim istifa diye bağırdıklarına şahit olduğumuz maç olmuştur.

al sana maç skoru;

yan hakemler 2 - 1 trabzonspor *
umut bulut'un uzatma dakikalarında attığı golün ofsayt olduğu maç.

izleyelim, görelim;

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=49806
görsel
eee hocam metin şentürk pozisyon için ofsayt diyor sen devam ettiriyorsun. helal olsun a.q.
trabzonspor'un yavaş yavaş sistematik bir şekilde kıyılmasının dördüncü halkası bu. elle gol olur hakem görmez, sivas'ta penaltılık pozisyon olur hakem görmez, bursa'da ofsayttan gol yersiniz hakem görmez, yine bir gol atarsınız aynı maçta, hakem ofsayt der.

tabii kimsenin gözüne batmadan, yavaş yavaş yapılacak bu, ki millet isyan etmesin. ulan sonra bu köşebaşlarını tutan, bu oyunları tertipleyen ağa babaları çıkıp "anadolu'dan bir klübün şampiyon olmasını isteriz tabii" demeler yok mu...deli oluyorum ya.

bir de 14342525 kişi ile defans yapıp oyunu çirkinleştirerek bir kontra ile golü atmak var ki buna da türk futbolunda iyi mücadele deniyor. mücadele anlayışınızı öpeyim.

ha, ama suç bursa'da değil, o ayrı. hatta hatta trabzon'u kıyan hakemde bile değildir suç. suç ersun yanal da dır. o kadar pozisyon bulacaksın, iki-üç tane atamayacaksın.

bu arada ahan da ofsaytın belgesi;

http://img98.imageshack.us/img98/5379/oooooml6.jpg
Kesinlikle ofsayt bir gol nedeniyle Trabzonspor'un skor olarak 2-1 kaybettiği karşılaşma. Bakalım hakem hocalarımız gereken ilgiyi gösterecek mi?
şimdi burda üstünde durulması gereken konu ofsayt falan değil. üstünde durulması gereken konu trabzonspor'un yine ayağının kaydırılmaya çalışılmasıdır. peki bu sefer olacak mı bu? nah olacak!

şimdi öncelikle söyleyeyim. daha önce bir çok kez bunu denediler. futbolcuları satın aldılar. hakemleri maçtan önce uyardılar. polise kadar gitti bu konu. trabzonspor ne büyük bir takım ki, şampiyon olacağı 18 hafta evvelinden anlaşılıyor ve 18 hafta evvelinden müdahale edilmeye çalışılıyor. aferin size. işi sonraya bırakmayın ki ne olur ne olmaz bakarsınız fark artar de mi canlarım.

bu maçla birlikte iş trabzonspor'dan çıkmış, trabzon'a yansımıştır. bugüne kadar trabzon'dan çıkacak bir isyandan her hükümet korkmuştur ve hiçbir zaman trabzon şehrinin üstüne gidilmemiştir. ancak bu maçla birlikte bardağın son damlası da taşmıştır.

ben duyduklarımı aktarayım arkadaşlar. kısa ve basit. trabzon halkı ayaklanıyor. trabzon, istanbul'a takımı ve taraftarıyla değil, ruhu ve hırçınlığıyla geliyor. karadeniz fırtınası kopacak ! bence tutunacak bir yer arayın !
umut'un ofsaytta olduğunu görüp, sercan'ın ofsaytını görmeyen bir yan hakemle geçmiş maç. geçmiş olsun trabzon'a.
Kazanan takımın taraftarı olsam utancımdan yerin dibine gireceğim maçtır. Hakemle kazanmaktan değildir bu utanç bu hataları anlayabilirim ofsayt 2 metrede olsa. ancak bu kadar berbat, rezil bir futbolla kazanmak, buraspor taraftarını sanırım kahretmiştir. Trabzonspor'da vasatın biraz üstünde oynamıştır. Sonradan konuşmak kolay olsada maçta Ersun Yanal'ı suçlayabileceğimiz herhangi bir nokta yoktur.

Şimdi sezon başındaki ilk 4 ve Avrupa kupası beklentilerine geri dönelim ve realist olalım kadro kalitesi örneğin Galatasaray'a karşı çok düşük olan bu takım bu mücadele ve isteğiyle yine şampiyon olabilir. Fakat kesinlikle takviye gerektiği açık bu kadro şampiyon olursa bunda rakiplerin beceriksizliğinin de payı olacak, Ersun Yanal'ın ardında sonuna kadar duran ve isteklerini yerine getiren yönetimle hayırlı günler yakındır.
(bkz: 17 mayıs 2009 trabzonspor bursaspor maçı)'nda vik vik edenlere hatırlatılması gereken maç. *