bu maçta gözler yeni oyunculardaydı forvete alınan almeida şimdiden çok can yakıcağını gösterdi ama yanında biri olması şart tek forvet oynayamaz o kule.. şutları gerçekten dehşet allah karşısındaki kaleciye yardım etsin.. simao hakkında yorum yapmak haddime bile değil futbolu gerçekten bilen adam müthiş bir taktik zekası var aynı guti gibi...ancak bu lige alışmakta zorlancak korkak gördüm zamanla alışır ama bu adamda fizik yok tekmeyle yıldırırlar sertlikle performansını azaltırlar ancak simao bu araya iki top atar maç kazandırır..
maçın galibi muhteşem yüzyıl olmuştur...
ömer üründül'ün simao'yu daha ilk maçında kolektif futbolun içine soktuğu maçtır.Adam kolektif futbol demeden duramıyor. yine yapıştırdı bir futbolcuya damgayı.
ziraat türkiye kupasında beşiktaşımızın 3. maçında 2. galibiyetini alıp puanını 6 ya çıkardığı maç. şimdi oyuncu analizlerine geçelim.

cenk : gollerde yapabileceği birşey yoktu. sanırım 1 yan top hariç hatasız oynadı. kesinlikle bu takımın 1. kalecisi.
hilbert : ilk zamanlarda hem ofsaytlarda hem de müdahalelerde büyük hatalar yaptıysa da gün geçtikçe yerini benimsedi. hırsıyla göz dolduruyor. dün gece de yerinde müdahaleler yaptı. ofsaytı da bozmadı hiç. kanat bindirmeleri çok iyiydi. yaptırdığı penaltı da ekstrasıydı.
ismail köybaşı: bir ibrahim üzülmez değil. daha önünde katetmesi gereken çok yol var ama geç kalıyor. elini çabuk tutması lazım.
ibrahim toraman: bildiğimiz toraman ne eksisi var ne artısı.
sivok: uzun bir sakatlık sürecinden sonra bana göre muhteşem bir dönüş yaptı. yerinde müdahaleler yaptı. ekstra olarak bir de gol attı daha ne olsun.
aurelio: ne olursa olsun bu adamı orada görmek bana büyük eziyet. bu adamın yaptığını necip de yapabilir. ernst tabi ki yapabilir ama yabancı kontenjanını düşünüyorum.
guti hz.: iyi yorum yapmak bile bu adama haksızlık. söylenecek söz yok. önünde eğiliyorum. büyük futbolcu.
quaresma: hırslı olduğundan mütevellit çok top kaybı yaptı. dün akşam takım için çabaladı fakat çok top kaybı yaptı. pas vermesi gereken yerde pas vermedi. eğer hilbert onun kanadındayken ikili oyunlar yapsaydı dün gece fark olurdu.
simao: ilk maçı olmasına rağmen bence sırıtmadı. hilbert onun kanadındayken çok iyi ikili oyunlar yaptı. penaltının yaptırılmasında katkısı büyük. ileriki maçlarda katkısı çok büyük olacak.
almeida: simao'ya oranla biraz daha tutuktu. ilk maçı olmasına rağmen yararlı işler yaptı. adam kafasıyla mükemmel toplar indiriyor. gün geçtikçe çok daha iyi olacak. guti'ye,quaresma'ya,simao'ya, bobo ya da nobre'ye, yeri geldiğinde ernst,manuel fernandez ve necip'e mükemmel asistler yapacağından şüphem yok.
nobre: alışılmışın aksine dün akşam ilk yarı özellikle mükemmeldi. her maç dün akşam ilk yarıda oynadığının yarısını oynasın bu takım hücum ederken tutulmaz. ikinci yarı vasat oynadı. belki de kampın yorgunluğu baş gösterdi. bobo'yla dönüşümlü iyi işler yapacağını düşünüyorum. o yüzden bobo bu takımda kalmalı şuster emmi.

manisaspor'un da diğer lig takımlarından farkı yok. savunmanın sert oynamak olduğunu sanıyorlar sanırım. eren adlı topçu sevimli görünerek çok sert fauller yaptı. kafa topuna öndeki adamın ensesine dirsek dayayarak çıkan bi onu gördüm.

kaleci ilker de taraftarları provoke etmeye çalıştı ama sonuçta 3 tane golü aldı içine.

beşiktaş gün geçtikçe çok daha iyi olacak. eğer sakatlıklar etkilemezse ikinci yarı büyük başarılar bizi bekliyor.
ziraat türkiye kupası'nda beşiktaş'ın üçüncü maçıdır. ömer üründül yüzünden kanserler, krizler geçirerek izlediğim futbol karşılaşmasıdır.

arkadaş böyle bir adam yok ya.
yahu iki gol attırmış, bir gol altmış bir adama nasıl olurda hazır değil, temposuz vs diyorsun. göz var nizam var ya.
nobre'nin golünü yanlışlıkla attı diye değerlendirdi.
- zaten vuramadı şansa gol oldu!
yuh be adam. tüm dünya bilir kaleciler için seken topun ne kadar tehlikeli olduğunu. yanlışlıkla olma ihtimalini söyle bana. anlat ki çözülsün dilim.
ayrıca manisaspor oyuncuları dün aşırı derecede sert ve hırslı oynamışlar. ama bu sahadaki tüm yıldızlarımıza tekmeler savurarak oynamayı kimse savunamaz. aurelio'ya bir faul yok. quaresma yerden kalkmadı. almeida enseye dirsek falan. olmadı beyler.

bu arada guti'nin golden sonra amblemi öpmesi ayrı bir mest etmiştir gönlümü.

- guti'nin amblemi(logoyu) öpmesini nasıl değerlendiriyorsunuz sayın üründül.
+ formsuz. yavaş öptü. yani. ee. s se. (takılır cümle sonunu getiremez).
kartalın yükseklerde uçtuğu bir maçtır.
beşiktaş'ın 3-2 kazandığı maçtır.
guti nin 2 asist 1 golle oynadığı maç.simao ile hilbert in uyumu da gözlerden kaçmadı.
bu arada hoşgeldin sivok. Siv ok gibi vurdu.
guti'nin tutuk haliyle alıp götürdüğü maç. adam juan emmanuel culio'dan sonra ligin açık ara en büyük yıldızı.
guti'nin farkını bir daha gördüğümüz maçtır.

Bu da Goller: . .com/manisaspor-2--3-besiktas-mac-ozeti-izle-12012011.html
(bkz: guti gutiyle güldü)
saruhanlı kasap nuri nin manisaspor a kale arkasındaki pankartla başarılar dilediği maçtır.
(bkz: formasındaki kutsal armayı öpen guti hernandez/#10481772)
3-2 yendiğimiz ve ziraat türkiye kupasında puanımızı 6 ya çıkardığımız maç.
Hakikaten saçma saçma yorum yaptı Mr.Üründül ya. Dakika 90 olmuş, Q7 için kendini yordu diyo. Yahu dakika 90 arkadaş. Zaten şöyle oyununu seve seve izlediğim tek adam o Bjk'de(Görsel manada). Ona da demediğini bırakmadı.

Sonra Manisa'ya bi ara baya bindirdi. Ortasahaydı şuydu buydu. Maçın sonlarına doğru üstüste 1-2 atak yapınca Manisa, Beşiktaş'ın savunmaya önlem alması lazım dedi. Teknik direktörün bunları görmesi lazım vs.

(bkz: katliam)
quaresma ve guti arasındaki oyun zekası farkını açıkça gösteren maç.

işte bu yüzden guti yıllarca real madrid forması giyerken quaresma avrupa'da dikiş tutturamadı. yani mevzu yetenek değil, zeka.
beşiktaş iyi geliyor iyi.17 takımı da sıraya dizer.yeter ki sakatlar olmasın.malum, ligimizde puşt kazma çok ve ibnenin önde gideni hakem de.manisa maçı bile gösterdi ki,ligde futbol sıfır,hakem bozuntuları yüzünden sert futbol bi bokmuş gibi ön planda.

edit: kaçışı yok eksileyen dingil,sizi de dizeceğiz ipe.
beşiktaş her maç penaltı çalınması durumunun devam ettiği maç. bu kaçıncı penaltı oldu acaba.
ömer üründül'ün resital yaptığı maç. adam tam bir futbol virtiözü ve quaresma aşığı.
Ömer Üründül'e kalsa Beşiktaş Q7 ile sözleşmeyi feshetmeli ya. Nasıl bir yorumdur. Taktı adama.
Aşkım Beşiktaşım'ın yine kalplerimizi yora yora da olsa kazanacağı ,kazanmak üzere olduğu maçtır.Totem yaptım izlemiyorum aslında!
o değilde ömer üründül neden beşiktaşı tutuyor? sanki milli maç yorumlar gibi maç yorumluyor adam. ben manisaspor taraftarı olsa trtyi yıkarım. ama dicenki sayıları kaç ve maddi güçleri nekdar. doğru toplumca paranın orospusu olmuşuz.
3-2 lik skor tamamen karizmamız quaresma'nın eseri, çok bencil oynuyor.
herkese bundan sonraki bütün beşiktaş maçlarında rahat rahat üst oynayabileceklerini söylememde dahada yardımcı olan maç.
hani beşiktaş düşmanı vs değilim maçıda 5 dk.dır izliyorum ama ibahim toraman arkadan adamın enseye yumruğu alenen geçirmesine sarı kart veren hakemin heri kalan 75 dk ka nasıl maçı yönetiğini çok merak ediyorum. ahada şimdi penlatı verdi adam daha yere düşmeden düdüğü çaldı adam ya ay çok matrak.