bugün

dünya üzerindeki en sıkıcı en bayık metin sorularının yer aldığı sınav. hele ki sözle 1 de 18 den itibaren olan evlere şenliktir.
35 soruyu boş bıraktım daha doğrusu boş kaldı ben bırakmadım zaman yetmedi.
Mat 2 ye hic bakamadigim sinav.
Baksam yapacakmisim gibi yazdim pardon.
2002 yılından beni trene yatırım yapıldığını öğrendim. bir de dünyanın sayılı ülkelerindenmişiz.
çıkarken kameraya bakıp "allah belanızı versin." dediğim sınav. şimdi kolaydı diyenler olacaktır anlayış gösteririm ama bu sınav benim akademik hayatımda bana ne fayda sağlayacak amk. o sözel mantık sorusunu yapınca "yüksek akışkanlar mekaniği" dalında bana ne katacak? bu olayın sistem boyutu. boş yere 50 liram gitti.

not: kpss ye girecekler türkçe matematike alesten hazırlansınlar.
silgi boyları küçülen sınav.para yine aynı ama. maliyeti kısıp karı arttırmışlar. peçete sayısının artmış olmasıyla neyi hedeflediler onu anlamadım. ales'te bile iktisadi çıkarım yapıyorum. bana ne böyle matematikten ve türkçeden...
Saçma sapan bir sınav mühendislik olur, işletme olur veya başka bir bölüm olur sen nasıl Hepsini ortak bi sınavla alırsın.
ilk girdiğim ales' ti. Keşke girmeden önce birilerine ne çözecegimizi sorsaydim psikoloji bölümündenim ve say1,söz1,söz2 çözdüm bi de bir kaç tane say 2 yaptım naptım ben biri yardimci olsun.
120 soru için 150 dakika verilen sınavdır.

maalesef şahsımı haklı çıkarmıştır.

(#23765118)
burayı ve ekşiyi okudukça tırstığım sınav oldu. şöyle ki; sözelci olarak 15-20 civarı sayısal 1 çözdüm. muhtemelen hepsi doğru. sözel 1 deki mantıkların sanırım hepsi doğru. sözel 2 mantıkta da 1 boş bıraktım. onun dışında sözel testlerindeki türkçe sorularından çıksa çıksa 3'er tane falan yanlış çıkar. millet zor falan diyor ama korkuyorum lan benim niye iyi geçti amk. öyle çok zeki falan da değilim. yoksa aslında sıçtım da ben mi farkedemiyorum amk.
sınavdan çok kemerimi bile çıkarıp düşük kot ile eve dönmeme sebebiyet veren sınav. bunu bu hale getirenler utansın.
2, 5 degilde 3, 5 saat olsaymis yetistirebilecegim sinav olacakti. 120 sorunun 45i boş birakilir mi lan?
türkçe öğretmeniyim, mına kodumun türkçe sorulaırnı çözerken iflağım gevredi.
sizin soracağınız paragrafın da verdiğiniz çeldiricelerin de ta amk!
say2 den 12 soru çözebildiğim saçma bir sınav oldu. söz1 soruları kolaydı lakin 1 sayfada 2 soru olması soruların uzunluğu hakkında fikir verecektir. say1 orta seviyedeydi. sonuçların açıklanacağı günü merakla bekliyoruz.
hakkındaki "zor muydu kolay mı?" cevabını kesin olarak veremediğim sınav.

şu sıralar yeterince meşguliyetimiz varken bir ales rüzgarı geldi geçti bu hafta. bir iki deneme çözdük, tadı hala damağımda. ancak sınavda beklemediğimiz derecede strese kapıldık.

sonuç ise denemelerden uzak bir performans.

bizi kurtarıcak tek şey ise standart sapma. bu yüzden soruyorum sizlere ey yazarlar:

http://anket.uludagsozluk.com/s/7022/
ilk girilen alestir.

Diyeni mikiyolar ama harbinden süre yetmedi. Sınavdan önce ohooo 2 buçuk saat b'oolum diyodum ama götüme girdi maalesef. Neler yaptığımı yazmicam ki moraliniz yükselmesin itneler. Biri 45 boş mu olur demiş. Beni bilse şükür eder AMK.
standart sapmasının merak konusu olduğu sınav.

eğer 2013 sonbahar gibi bir standart sapma olursa beklenenden çok daha yüksek puanlar gelebilir.
zaman yetmedi soruları çözemedim, bu osym kadar boktan kurum görmedim.
Seksen soru çözdüm söz bir ve iki geri dönüşe fırsatım kaldı birkaç değiştirme de yaptım ama süre bana bile yetmedi istediğim oranda bile derken seksen soruya ve o kadar hazırlnmama rağmen. Denemelerde altı tane falan mat yapıyordum bunda kalem oynatamadım. istenilen seviyede geçmedi ama ayık kafayla çözsem rahat doksan alırdım sözelden çünkü hakikaten önceki yıla göre çok kolaydı en azından uzun paragraflar yoktu.
Geçen yıl sözel 1'deki 4 tane mantık sorusu hüsranından sonra bu sene 2 tane görünce sevinmiştim ki soru sayısı 40'a inmiş meğer. Neyse ki değişen bir şey olmadı, yine yapamadım onları. işin kötüsü Onlarla uğraşırken mat 2'yi unuttum. öyle yorumsuz bir sınav yaşattı yani. Çok üzgünüm canım sözlük. 15 dakika daha süre verseler aslında herşey mıhteşem olabilir.
bana göre 2013 sonbahar ales sınavı ile aynı zorlukta olan sınav lakin türkçe kısmını biraz kastırmışlar sanırım. o sıralama soruları neydi allah aşkına? 80 almıştım bir öncekinde bunda hedef 85 umarım alırım.
geçmiş yilların sorularıyla alakası olmayan sınav. say1 de konular kolay olsa da sorular zordu. daha çok geometri ve analitik, grafik soruları mevcuttu.
Sözeldeki sorular ise kesinlikle çok ağrıdı. ayrıca sözel 1 de matematik mantık sorusunun ne iş olduğunu da anlayabilmiş değilim.
dostlar nasıl eğlenceli bir sınavdı bilemezsiniz, çürük kalemleri ile, tadı bozuk şekerleri ile, sallanan sıraları ile, havasızlıktan insanı öldüren sınıfı ile, eğlenmekten coştum. ösym ye küfürlerimi (bkz: sitem) sunarım, tüm olumsuzluklara rağmen yapmam gereken soruları yaptım ama bu yine de benden 50 lira alıp çürük kalem, bozuk şeker veren, selpak bile sokmaya izin vermeyen, emanetçilere gün doğduran, kemerinizi evde yurtta bıraktıran, bozuk paraları nereme soksam acaba demek zorunda kaldırtan ösym'yi affetmemi sağlamaz.
elime vermiş sınavdır.

2010 ve sonraki ales sınavlarını çözüp, sadece 2013 sınavında zaman sıkıntısı yaşadım.(3 soru yetiştiremedim) hesaplıyorum, fena puanlarda gelmiyor. zaten hiçbir fikrim olmadan 1 kere denemiştim 2012 de, 80 gibi bi puan almıştım. o gazla girip sayısalcı olmama rağmen sözel 1 den başladım, ilginç bi şekilde mantık soruları basit gelmişti, yine de 50 dk mı aldı türkçe. deli gibi hızlı çözmek istiyorum. ne suyu gördüm ne de şekerleri. 2.5 saat boyunca 5 kere falan kafamı kaldırıp saate baktım sadece. ama mat 1 de tıkandığım yerler oldu, anlayamıyorum soruları, hemen geometriye geçtim, ardından mat2 :(mat 2 nin mat 1 den kolay olması ayrıca küfür gerektirir) mat 2 mat 1 karışık gidiyorum. neyse topladım biraz derken 5 dk kaldı dedi gözetmen! 5 dk! naptım amk uyudum mu diye afalladım, saate bakıyorum sorulara bakıyorum o arada 25 boş falan vardı toplamda, son anlarda kaç tane daha işaretlediğimi hatırlamıyorum. herhalde 19 boş falan kaldı. eve dönerken elimin hala çalıştığını hissettim, sanki vites atarken soru çözüyordum. o kadar yardırdık 19 boş ne amk. sizin yapacağınız sınavı.. tamam kol gibi sorular olur da aynı sınavda bu kadar olmaz be!
edit: 2012 değil 2013 ilkbahar sınavına girmişim.
Başarılar dilerim inşalah iyi yerlerde okur.