bugün

yook mu

yooook mu

ellere var da bize yoook mu...
sınav sorularına nasıl ulaşabilirim merak etmekteyim.

bilenler lütfen kırmızılandırsın. (bende kırmızı yanıyor :-)
76 aldığım sınav. salladıklarım tutmuş sanırım.
Yine 73 alıp artık noktayı koyduğum sınavdır.Yetiştiremiyorum bir türlü olmuyor hep Türkçenin yarısında sürem bitiyor.Össden beri böyleyim nese ne kadar yüksek o kadar iyi olsada bu puanda iş görür en azından.
Sonunda ÖSYM sınavlarından kurtuldum darısı herkese diyeyim artık.
benim başlattığım bu konunun başka bir yazara ait görünmesi çok ilginçtir.

66 almam nedeniyle tekrar girmem gerekecek ne yazıkki.
85 gelen sınavdır. demek ki milletten fazla yapmakla alakalı biraz da. yoksa netler boktan.

25 doğru 10 yanlış say-1
20 doğru 5 yanlış say-2
29 doğru 11 yanlış söz-1

edit: bad influence uyardı. sayfayı kapatınca, yaptığım yanlış sayıları, hatıramda kaldığından 50 soru var sanıyorum.
80 aldigim sinavdir.
83almışım yeter galiba.
Sikindirik Eğitim sistemimizin ürünüdür.
3 şeker (onun da birini gözetmen yedi), iki kalem, bir açacak, faber castel silgi ve iki peçete karşılığı; giden bir 50 tl daha dır.
standart sapması hakikaten bizi kurtaracak sınav olmuştur.

ancak işaretlediğimi sandığım 4 soruyu işaretlemediğimden patladım. iki kere saymıştım dönüp dönüp. o kadar boşum olamaz yumuşak mı işaretledim nasıl oldu anlamadım ama çok dikkat etmek gerektiğini bir kez daha anlamış olduk bu işaretlemelere.

yedit: ayrıca 410 bin nedir abi? 410 bin! ales lan bu. daha düne kadar sürüyle insanın ingilizce olduğunu sandığı sınav. hala da öyle git bak çoğu. lan ben bile üniversite 3'te öğrenmiştim sadece türkçe-matematik olduğunu.

seneye olur bu yarım milyon. her şey gittikçe zorlaşıyor, her şey. öğrenci alemi aklını başına toplasın bir an önce hedefler koyup çalışmalara başlasın.
sonucu ile önümüzde ki ales e girmemi gerektiren sınavdır.
açıklanmış olan sınavdır.
eli kulağında olan sınav. açıklandı açıklanacak..
bugün de açıklanmamış olan sınav.
rüyamda 51 aldigim sınav*
inatla açıklanmayan sınav.
silginin ebatlarını küçültmüşler, yakında kalemi de teke indirirler bunlar, 3 şeker fazla, tek şeker yeter, peçete ne yahu boşver millet kolu ile silsin ağzını.

nelerle uğraşıyorlar ya, sınav desen hiç bir .ok hatırlamıyorum ki, yaptık çıktık, sağolsun soru havuzu oluşturacz iye soruları da yayınlamıyorlar artık.

o soru havuzunda boğulun emi.
Başarılar dilerim inşalah iyi yerlerde okur.
elime vermiş sınavdır.

2010 ve sonraki ales sınavlarını çözüp, sadece 2013 sınavında zaman sıkıntısı yaşadım.(3 soru yetiştiremedim) hesaplıyorum, fena puanlarda gelmiyor. zaten hiçbir fikrim olmadan 1 kere denemiştim 2012 de, 80 gibi bi puan almıştım. o gazla girip sayısalcı olmama rağmen sözel 1 den başladım, ilginç bi şekilde mantık soruları basit gelmişti, yine de 50 dk mı aldı türkçe. deli gibi hızlı çözmek istiyorum. ne suyu gördüm ne de şekerleri. 2.5 saat boyunca 5 kere falan kafamı kaldırıp saate baktım sadece. ama mat 1 de tıkandığım yerler oldu, anlayamıyorum soruları, hemen geometriye geçtim, ardından mat2 :(mat 2 nin mat 1 den kolay olması ayrıca küfür gerektirir) mat 2 mat 1 karışık gidiyorum. neyse topladım biraz derken 5 dk kaldı dedi gözetmen! 5 dk! naptım amk uyudum mu diye afalladım, saate bakıyorum sorulara bakıyorum o arada 25 boş falan vardı toplamda, son anlarda kaç tane daha işaretlediğimi hatırlamıyorum. herhalde 19 boş falan kaldı. eve dönerken elimin hala çalıştığını hissettim, sanki vites atarken soru çözüyordum. o kadar yardırdık 19 boş ne amk. sizin yapacağınız sınavı.. tamam kol gibi sorular olur da aynı sınavda bu kadar olmaz be!
edit: 2012 değil 2013 ilkbahar sınavına girmişim.
dostlar nasıl eğlenceli bir sınavdı bilemezsiniz, çürük kalemleri ile, tadı bozuk şekerleri ile, sallanan sıraları ile, havasızlıktan insanı öldüren sınıfı ile, eğlenmekten coştum. ösym ye küfürlerimi (bkz: sitem) sunarım, tüm olumsuzluklara rağmen yapmam gereken soruları yaptım ama bu yine de benden 50 lira alıp çürük kalem, bozuk şeker veren, selpak bile sokmaya izin vermeyen, emanetçilere gün doğduran, kemerinizi evde yurtta bıraktıran, bozuk paraları nereme soksam acaba demek zorunda kaldırtan ösym'yi affetmemi sağlamaz.
geçmiş yilların sorularıyla alakası olmayan sınav. say1 de konular kolay olsa da sorular zordu. daha çok geometri ve analitik, grafik soruları mevcuttu.
Sözeldeki sorular ise kesinlikle çok ağrıdı. ayrıca sözel 1 de matematik mantık sorusunun ne iş olduğunu da anlayabilmiş değilim.
bana göre 2013 sonbahar ales sınavı ile aynı zorlukta olan sınav lakin türkçe kısmını biraz kastırmışlar sanırım. o sıralama soruları neydi allah aşkına? 80 almıştım bir öncekinde bunda hedef 85 umarım alırım.
Geçen yıl sözel 1'deki 4 tane mantık sorusu hüsranından sonra bu sene 2 tane görünce sevinmiştim ki soru sayısı 40'a inmiş meğer. Neyse ki değişen bir şey olmadı, yine yapamadım onları. işin kötüsü Onlarla uğraşırken mat 2'yi unuttum. öyle yorumsuz bir sınav yaşattı yani. Çok üzgünüm canım sözlük. 15 dakika daha süre verseler aslında herşey mıhteşem olabilir.
Seksen soru çözdüm söz bir ve iki geri dönüşe fırsatım kaldı birkaç değiştirme de yaptım ama süre bana bile yetmedi istediğim oranda bile derken seksen soruya ve o kadar hazırlnmama rağmen. Denemelerde altı tane falan mat yapıyordum bunda kalem oynatamadım. istenilen seviyede geçmedi ama ayık kafayla çözsem rahat doksan alırdım sözelden çünkü hakikaten önceki yıla göre çok kolaydı en azından uzun paragraflar yoktu.