bugün

spor toto süper lig 1. Hafta karşılaşmasıdır. Başlama saati: 17:30 dur.
alt bitecek olan maçtır.
beraberlik ihtimalinin yüksek olduğu maçtır.
maç izlemeye gelen taraftarların belli bir dakikadan sonra maçı değilde tribündeki şovları izlediğini fark edeceği maçtır.
tutkunun, futbolun, tribün şovunun yaşanacağı maçtır. sonuç ne olursa olsun benim kazanacağım maçtır. *
kadrosunda köklü bir revizyona giden bursaspor un, defansif bir oyun anlayışını benimseyen kayserispor karşısında zorlanacağına inandığım karşılaşmadır. ümit ediyorum bursaspor kendi saha ve seyircisi önünde galip gelir.
ilave olarak, her zaman olduğu gibi maraton tribünündeki yerimi alacağım, değerli bursasporlu dostlarımında sezonun ilk maçına ilgi göstereceklerine inanıyorum.
2-1 gibi bir skorla kayserisporun kazanacağı müsabaka.

(bkz: sadece tahmin)
fırat aydınus'un yöneteceği karşılaşma.
eskişehirin beşiktaşa adultun kralını çektiği maçın ertesi günü oynanacak bursaspor'un galibiyeti ile sonuçlanacağını umduğum maçtır.
tek ihtimalli maçtır. bursaspor kazanacak ve zirve yürüyüşüne emin adımlarla başlayacaktır.
(bkz: 2011 2012 sezonu şampiyonu bursaspor)
kayseri nin kazanarak lige iyi bir başlangıç yapması gereken karşılaşma. ve bu sene 2.yarıda bırakmayarak play-off a kalmayı düşünmeliler artık.
bursasporumuzun lige galibiyetle başlayacağı karşılaşma olur inşallah.timsah yürüyüşüne kaldığımız yerden başlarız.
(bkz: utanç ligi)
buram buram beraberlik kokan maç.
not: evet kokusu afyon a kadar geldi.
edit: yanlış kokuymuş
3-1 bursasporun kazanacağı güzel maç.
vederson şahane bir frikik golü attı 2-0 oldu.
3 puanimizi 3-0 lik net bir skorla aldigimiz ve bir 3 gol daha atabilecegimiz karsilasma.
son şampiyon an itibariyle yine lider.
alfred n diaye'nin amına koyduğu maçtır. bu adam stsl'de şov yapar hacı demedi demeyin.
bursasporun durup dururken 2-0 öne geçtiği ve ikinci yarıda attığı gollede 3-0 kazandığı maçtır.

maç ortada giderken bursa önce ozan ipek'in suratına çarpan topla 1-0 öne geçti.sonra vederson kayseri kalecisinin aval aval bakışları arasında durumu 2-0 yaptı. ve ikinci yarıda da batallanın vurduğu alelade şutu yine kayseri kalecisi bir güzel içeri alarak durumu 3-0'a getirdi.

sonuçta bursaspor bugün birazda futbol şansıyla rahat bir galibiyet aldı.ortaya koyduğu futbol pek iç açıcı değildi.

kayserispor ise o kaleciyle ve miadı dolmuş gökhan ünalla bir arpa boyu yol alamaz.
stsl 2011-2012 sezonunda şampiyonluğun en büyük adayı bursaspor'un kazanması gereken tek ihtimalli bir maçtı ve öngördüğümüz üzre bitti. (bkz: #13109180) tüm bursaspor camiasına hayırlı olsun. sanırım bu skorla ilk haftayı da lider kapatacağız. güzel bir başlangıç. tebrikler çocuklar...

bugün sahadan adeta sildiğimiz kayserispor süper ligin en iyi takımlarından biri. diğerleri gibi toplama değil oturmuş bir kadroya sahip. kayserispor'un ilerleyen haftalarda üç büyütülmüşlerden ve ağlak hamsilerden alacağı puanlar bu maçın ve bu galibiyetin önemini idrak ettirecektir.

sahaya kazanmak için çıkmış bir bursaspor vardı bugün, her hattı uyum içinde ve adeta bir makina düzeni ile oynadı ve istediğini aldı çocuklarımız.

futbolcuları tek tek inceleyecek olursak;

scott carson; kalemiz kesinlikle emin ellerde. güven veriyor.

serdar aziz; süpersin çocuğum. allah nazardan saklasın.

ibrahim öztürk; kaptanlık yakıştı ibo'ya. hatasız oynadı, serdar ile uyum içinde. tebrikler.

mickael chretien basser; nokta transfer. takımımızın artık sağbek sorunu yok. ilk resmi maçta taraftarın beğenisini kazandı. yeni ali tandoğanımız olacak basser.

alfred n diaye; bugünkü maçta futbolculara 100 üzerinden not versek 100 alabilecek oyuncu. kaliteli, bilgili, yıkılmıyor, 3-4 kişiden darbe yiyor ama hepsi yerde alfred ayakta. daha n'olsun? süper ligin şu anda en iyi futbolcusudur n'diaye...

adem koçak; eksiğimiz olan bir bölgeye adeta sipariş edilmiş, imalattan yeni çıkmış bir futbolcu. harika ve hatasız oynadı...

gökçek vederson; istikrar abidesi, duran top ustası...hiddink ve oğuz kırıtığına selam yolladı yine.

ozan ipek; henüz sezona hazır gözükmedi. ama golünü atarak arkadaşlarına katkıda bulundu.

turgay bahadır; ertuğrul hoca'yı anlamıyorum. bu çocuk ısrarla yanlış yerde oynatılıyor. bu adam bas bas bağırıyor ben pivot santrforum, çift forvetli sistem gerek diye ama...neyse elbet hatadan dönülecektir. turgay kanatta oynasa da bugün başarılıydı. tebrik ederim.

pablo martin batalla; imparatorumuzun formasını hakeden isim. on numara futbolcu on numara insan.

ibrahim teteh bangura; takımdan kopuk sanki, çok yalnız kaldı ileride, biraz da güçsüz gibi geldi bana.

prince tagoe; geleli henüz birkaç gün oldu ama ikinci devre oyuna girdi, birkaç gol pozisyonuna girmesine rağmen golle buluşamadı. bakalım ilerde n'olacak?

milan stepanov; görev adamı, serdar'ın oyundan çıkmasıyla defansta sırıtmadı, rotasyon oyuncusu.

federico insua; ne güzel birşey yahu...batalla çıkıyor insua oyuna giriyor. kadromuz zengin ve güçlü...federico bu sene senin senen olacak. buna inanıyorum...

bursaspor taraftarı; görevini layıkıyla yerine getirdi yine. maraton tribününde yer yer boşluklar vardı ama bunu hava sıcaklığına bağlıyorum. vali'ye ve beşiktaş'a göndermeler görülmeye değerdi.
bursaspor un rakibine oranla çok üstün oynadığı ve neticesinde son yılların en rahat galibiyetini aldığı karşılaşmadır.