bugün

rahatını düşünendir. binsin tabi. bu ülkede kimler neleri götürüyor. 1 milyon tl'lik arabaya binmek mi çok? hem, devlet tahsis etmiştir canım. kendisi almadı ya. kendisine de kalmayacaktır.zaten, para ağaçtan toplanır; benzin çeşmeden akıyor. içkisi yok, kumarı yok. karı-kız ayağı tövbe haşa zaten yok. bir lüksü bu olmasın mı? işimi düzgün yapıyorum ki, ben bu görevdeyim. parmak ile gösterilirim. komşusu açken ben tok yatmam. bunu bilir, bunu söylerim. başka neler söylerim? kul hakkı yemeyin, adaletli olun, namaz kıl sıhhat bul; kışın aracın içindeki sıcağa güvenme. vergini ver ki, ülkeye daha çok ve kaliteli makam arabası alınsın ve hizmet gelsin. ölüm var hacı. yok bunu ben demezdim. çok laf yalansız; çok mal haramsız olmaz. yok yok gözüne kasten batıyor bu insanların. meyveli ağacı taşlarlar. kıskanç zındıklar!

bir de o kişi diyanet işleri başkanıysa çık bakalım işin içinden. mehmet görmez mi hiç bu toplumun halini?

(bkz: diyanet işleri başkanına 1 milyon liralık araç)
halkın arabasıdır o. o gidecek başkası kullanacak. amma tatava yaptınız. neyse 3 gün konuşur sonra susarsınız.

ayrıca hafta sonu halka açılacak. isteyen vatandaş gelsin 5 dk binsin. esirgemiyorlar ya.
bana zrıhlı araç alacaklardı benim zırh'ım kıyafetlerim(sarığım vs) dedim tarzı bişiler geveleyen zat-ı muhterem/müslüman.

http://www.youtube.com/watch?v=eT5mabDpBOw
insanı zorla renault symbol'a binen mütevazi papaya hayran bırakıp hristiyan yapacaklardır.
(bkz: çerez parası)
Cumaları israftan bahseden müslümandır.
muhtemelen 1600 tl asgari ücret ile geçinen müminlere "sabredin ve şükredin" fetvası verir.
Fakirlerin 1 milyonu çok büyük bir para sanması ile hayret ettiği durumdur.

18-40 yaş arası ortalama birinin büyük sanması normal tabiki o ayrı ama yine de hayret edilecek kadar büyük bir para değil fakirler.
Cumalara o makam aracıyla gidip sevap kasıyodur.
Zengin Müslüman'dır. "Komşusu aç yatarken, kendisi tok yatan bizden değildir" atasözünü benimseyememiş Müslümandır. Zira, o Türk atasözüdür, Arap değil.
Rabiacıdır.
Fakirler isyan edip haklarını aramasın diye fakirliğin erdemlerini anlatıp duran müslümandır.
halkın adamıdır.
Amk adam cumhurbaşkanı ne var bunda. 2. elden çıkma zırhlı mercedes e mi binecekti.