bugün

beni hayrete düşüren, yok artık daha neler dedirten durumdur.

ortalamaya bakacak olursak, 1 70 den yukarı hatunların çok ender olduğu ülkemizde, 1 60 boyları civarındaki hanım kızlarımızın bu işi sırtlamarını kınıyorum.

çoğu zaten götten bacak durumunda olduğu için, giydikleri bu papuçlar daha bir komik duruyor.

bir de bacak ve basen kalınlığı orantılarını göz önüne getirince, kızlardan soğuyorum.

halbuki bir rus veya isveç kızı giyse daha güzel olmaz mı.
kizlarin standartlasmasini saglayan olaydir, eskiden 1.60 boylu kizin tipine bakilirdi, artik ugg giyip giymedigine bakiliyor. yapmayin kizlar herkes ayni seyi giyerse erkeklerin bircogu ona moda gozuyle bakmaz, ahıahı diye gulup gecer...
"ugg ne la" sorusunu akıllara getiren tespit.
(bkz: ugg ne ki)
(bkz: ugg ne la)
kimseyi ilgilendirmeyen durumdur.
görüntü kirliliğidir. 160 boyda 70 cm bacak boyu olan kızların çizmeyi giymesiyle normalde kaval kemiğinin biraz üstüne çıkması gereken kısım dize gelir ve komik bir görüntü oluşturur. boyunuz kısaysa giymeyin şunu.*
1 60 boyunda olması ve ugg giymesinin türk olmasıyla bir alakası bulunmayan kızın yaptığı.
(bkz: sarı çizmeli saime kadın)
eskimoya benzerler. çizmenin üst kısmı götünün yanaklarını zorlayıp, aşındırır.
(bkz: kızın yarısı çizmenin içinde)
türk kızını o boyla hobbitlere benzeten olaydır.
ugg içinde kaybolmasıyla sonlanabilecek durum.
bu türk kızı bir de bunu kış gelmeden giyiyorsa rezalettir, dövülesidir.
illa "giyeceğim" diyorsan bari bekle de kış gele!

boyu zaten başlı başına bir sorunken neden daha fazla dikkat çekmeye çalışır şaşılcak iş. tek tip olmaya meraklı türk kızları işte, boyuna posuna basenine bakmadan nerde kimde ne gördüyse üzerine geçirmeye meraklıdır zaten.
bu türk kızlarından sanatçı falan da olmaz, özgünlük yok.

yere çaldık hemcinslerimizi de, bu türevlerin erkek versiyonları da insana uzaya kaçış planı yaptırır vallahi.

örn: ray ban güneş gözlüğünün üzerinden bakan, omzuna pembe kazağını atıp önden dümcük yapan, altına sıçmış görüntülü bol pantolonunun arka cebine cüzdanını koyan erkekleri artık görmek istemiyorum ulen.

düşündüm taşındım : 1.70 olup baldırdan oluşan hatunlar da gördük. onlar da giymesin. bacak boyu uzun olan kızlarımız giyerse eh bir derece...
bu koşulların birine uyun allah aşkına da göz zevkimize tecavüz etmeyin.

edit: ah tıfılımın gücüne de gidermiş, ugg'una de laf söyledik tabii olmadı ayıp ettik. tüh!
10 liralık lastik bota 260 amarigan dalırs sayan kızdan biraz daha akıllı olan kızlardır.

http://www.modaport.com/w...lastik-yagmur-cizmesi.jpg

http://www.gunenticaret.com/pinfo.asp?pid=308

ne farkı var ikisinin?
hayattan soğuma sebebidir.
1.60 1.70 farketmiyor artık. her kızın ayağında. kusmak geliyor insanın içinden.
babet giyince olmuyor , ugg giyince olmuyor.Türk kızlarının boy ortalaması aşağı yukarı 1.60 - 1.65 olduğuna göre kızlar ne giyecek işleri zor valla...
o degil de, ugg gibi bir sey bile "moda oldu" diye giyiliyorsa artik herkes tarafindan (boy farketmez) - demek ki modacilar artik sicsalar, kadinlar moda diye yerden alip vücutlarina sürecekler, o duruma geldik yani. ben bunu anladim.
normaldir giyer, kimseye de hesap vermez lakin; ne kadar itici, ne kadar dingil, seksilikten uzak bir bot çizme ne halttır o. koca yaz gördük minilerin şortların altında hatta dayanamadık yüzlerine söyledik rüküşsün diye, para vereyim de yazlık papuç al kendine diye. daha güzel olduklarını sanırken ne rezil duruma düştüler. burada tekrar erkekler adına sesleniyorum; hanımlar rica ederiz 1.60 1.90 farketmez, allah vermediyse bunlarla güzel olunmaz.
yahu bu ugg ne menem bir seydir, yakismayan bile ikina ikina kendine yakistirmaya calisiyor dedigim olaydir. yakisani giymek lazim efenim, trend olani degil.

edit: iyi sozlukteki bayanlarin boy ortalamasi 1.60'in ustundeymis.*
ugg yi giyecek kadar bacak boyu olmamasına rağmen yapılan salakça eylemdir.
yer elmasının çevresinde paket lastiğini bir kaç tur attırarak sarmak suretiyle görmeyenler için deneysel bir yargıya varma imkanının var olduğunu akla getiren durum.
http://img.blogcu.com/upl...1001resim_kiz-kasinma.jpg
(bkz: götten bitme)