bugün

turkcell gsm hattının kod numarasıdır
bazılarınca taşıyıcısına karizma kattığı düşünülen numara.
0 533, 0 535, 0536, 0 537,0 538 dışında kalan,genelde faturalı hatlarda kullanılan turkcell gsm kod numarası...
bir aralar 10000$ gibi fiyatlara satılan kod numarası nedeni de ilk verilen hatlar olduğundan ve yasaya göre bir telefon 2 den fazla dinlenemeyeceği için çoğunun daha önce dinlenmiş olma ihtimalinin yüksek olmasıdır, telefonunun dinlenmesini istemeyenler rağbet etmişti, tabii yasa değişince bir özellikleri kalmadı sadece kimsede yokken bende vardı deme dışında *
bırakılması günbegün daha da zorlaşan numaradır. en eski numaralarından birini kullanan birisi olarak; hayatımın son 8-9 yılına giren herkese verdiğim tek numara olan, hayatımda aldığım en iyi/en kötü haberlere aracılık yapan, onunla güldüğüm onunla ağladığım bir numara olmasından dolayı turcell'in her ay geçirmesine* rağmen, turcell batmadan bırakmayı düşünmediğim numaradır.
(bkz: duygusallaştım be sözlük)
(bkz: bir statu belirteci olarak 532 li hat)
nerden nereye dedirten numara. şimdi 0538 bile var. *
en son 0539 çıktı,gittikçe telsime yaklaşıyor.
yakında telsim'den sonra avea'yı da altına almasından korkulan turkcell'in çıkış numarası

(bkz: sürekli büyüyor efendim durduramıyoruz)
0532 eğer 4 te olursa iğrenç gamalı haç olan numaralar sırası(klavye den bakabilirsiniz)
efendim bahsi geçen numaraya sahip hatların kendi içinde bir pazarı vardır. ikinci el olarak bu tür hatlar 5000 ytl den 20000 ytl ye kadar alıcı beklemektedir. (bkz: akıl fikir)
(#533992)
kara borsaya bile düşen telefon kod numarasıdır.
0532 li hattin sahibi olunmasi durumunda insanin karizmasinin tavan yaptigi inanci toplumumuzda yaygindir.
bilmem kaç bin dolar ediyor ya da edecek diye hala elimde duran hat. ciddi alıcı varsa hemen satarım. ilgililere duyurulur. sıcacık bir sohbet için: 0532...!
kullandigim ve kimi elemanlarin neden sahip olmak istediklerini anlamadigim prefix.
ancak kullanicisina prestij sagladigi dogrudur;

is hayatinda takinti haline gelmistir. is adamlari, sektorlerinde ve cevrelerinde olan sayginliklarindan, ozellikle 532 prefixi kullandigini, hatta eslerine de aldiklarina sahit oldum. bir statu gostergesine donusmus, buyuk sirketlerin ozellikle kullandiklari prefix.
cogu isadami, milletvekili, unlu vs. toplumda sosyo ekonomik olarak ust tabakada olan kisilerin kullandigi bilinen, ve bunu goren kimi tayfanin da kullandiklari unutulmamali. ayrica bankalarin kredi verirken dikkat ettikleri bir husustur.
efendim bu hatlarin sifirlari cok az kalmis. digerleri de eskiden kullanilanlarmis.

kapatin hattimi dediginiz de telekomunikasyon dairesi numarayi bir yil kapali tutuyormus, ardindan da 1 yil trcell. 2 yil sonunda o hatti tekrar satabiliyorlarmis. cogunlukla da saticinin insiyatifine bagli olarak bir miktar paraya kolayca sahip olabiliyormussunuz.
akla direk "baba" figürünü getiren kod numarasıdır.
kısaca " beşyüzossiki" diye okunur.
internette ki bazı alış veriş sitelerin de çok ciddi fiyatlara satışa sunulduğunu gördüğümüz turkcell'in 532 kodlu ilk serisidir. orta okuldan beri kullandığım ve son 4 hanesi 99 99 olan bu numaram cidden öyle yirmibin, otuzbin euro ediyorsa biri satsın yarı yarıya ortağız demekten de kendimi alamıyorum...
turkcell'in ilk kodlarından birisi olsa gerek. hey gidi hey, artık 0530'dan geriye gidiyor, vodafone'a yaklaştı öbür taraftan çünkü. 0530'lar filan çoğaldı memlekette.
Eski Avea yeni Türk Telekom isimli operatör elinde kullanıma açmadığı 555 ile başlayan numaraları prestijli olduğunu varsayarak özel müşterileri için ileride premium numara adıyla piyasaya sürecekmiş.

553 ve 554 lü numara satın almak istemeyen bir arkadaşıma aktarılan bilgi çerçevesinde yazıyorum. 555 in kendini değerli gördüğü ortamda Türkcell elinde kalan 532 serisi 1 ve 0 ile başlayan numaraları neden numara taşımaya kapatarak kullanıma sunmuş şimdi daha iyi anlıyorum.
Turkcell müşteri hizmetleri.
ismail YK'nın şarkısı bile var efendim. 0532'li ara güzelim. Devlet büyükleri, milletvekilleri, patronlar, ceo'lar, müdürler, genel müdürler. kısaca toplumda bir statüsü olan üst düzey kim varsa. Hep 0532 li hat kullanıyor.
Ne alakası var aq benimde 32 li hattım, 20 sene önce ihtiyaçtan alınmış bi numara sadece
güncel Önemli Başlıklar