1. 1.
  kekik suyu

  mide yatıştırıcı, antiseptik, kurt düşürücü ve kan dolaşımında uyarıcıdır. zayıflamada etkili olup, kollestrolü düşürücü ve yağ çözücüdür. öksürük, boğmaca ve astımda kullanılır. balgam sökücüdür., boğaz iltihaplarında, mide üşütmelerinde etkilidir. gastrtte de işe yarar, gaz rahatsızlıklarını giderir, hazmı kolaylaştırır.
  ağız kokusu, diş eti rahatsızlıklarında gargara amaçlı kullanılır.şekeri düşürücü ve tansiyonu dengeleyici rolü vardır.
  kekik suyu andız otu suyu ile karıştırıldığında kadın hastalıklarında faydalı olup adet söktürücü olarak kullanılabilir.
  papatya suyu ile karıştırıldığında saç ve cilt bakımında haricen kullanılabilir.saç dökülmesini ve kepeklenmeyi önler, ciltteki lekeleri temizler

  kullanılışı;
  1/4'ü kekik suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiniz. günde 3 çay bardağı içilir.

  not;
  piyasada alkol ve ispirtoyla hazırlanış sentetik ve insan sağlığına zararlı kekik sularını ve diğer bitkisel suları kullanmayınız.
  3 ... ditty
 2. 2.
  sidik

  sidik genellikle, igrencligiyle bilinse de aslinda mideye, karacigere ve bobreklere cok iyi gelir. bobreklerdeki tasi doker, gastrir. ulsere bir numarali ilactir. sidik icen hic kimse sirozla karsi karsiya kalmamistir.

  kullanisi;

  ilk once evde kendinize bir sidik bardagi ayirin, bu bardaga tuvalette bir yer edindirin. ardindan her isemeniz geldiginde bu bardaga iseyin ve gunde 1 defa 1 bardak dolusu icin. istege gore yarin kesme seker (daha fazla atilmas cesitli zararlara yol acabilir) atilabilir.

  not;

  baskasinin sidigini kesinlikle icmeyin, zira insana sadece kendi sidiginden fayda var. evde yasanacak karmasayi onlemek icin bardaklarin ustune isim yapistirabilirsiniz.
  2 -2 ... yahusak
 3. 3.
  enginar suyu

  karaciğer ve safrakesesi hastalıklarının tedavisinde kullanılır. araştırmalara göre enginar safra kesesinin karaciğer tarafından harekete geçirilmesini sağlar. zehirli bileşikler taşımayan, iyi bir iştah açıcı ve idrar söktürücü olan enginar suyunun afrodizyak etkisi eskiden beri bilinmektedr. ayıca kollestrolün baş düşmanıdır. anne sütü artıtırıcı, vücuda kuvvet verici, ateş düşürücü, mide ve bağırsak düzenleyici, kalbi güçlendirici, hazmı kolaylaştırıcı etkileriyle beraber sarılık , sivilce, egzema rahatsızlıklarında da kullanılmaktadır.

  kullanılışı;
  1/4 enginar suyu ile doldulmuş çay bardağını su ile tamalyıp içiniz. günde üç çay badağı içilir.
  3 ... ditty
 4. 4.
  okaliptus yaprağı suyu

  kabız , antiseptik ve balgam söktürücü olarak kullanılır.
  şeker hastalığına faydalıdır. yiyeceklerin asidini azaltır. aç karnına içildiğinde solucan ve kurtları düşürür. mesane yollarını temizler. basur memelerine iyi gelir. ateşi düşürür. romatizmal ağrılarda, diş ağrılarında kullanılır. karaciğer hastalıklarında, mide asidini düzenleyici olup safradan kaynaklanan sivilce, egzema ve vücut şişkinliklerinde faydalıdır. kuvvetli mikrop öldürücüdür. nefes darlığı, öksürük, solunum yolu iltihaplarında grip ve üşütmede etkilidir. cilt hastalıkarında sürülerek kullanılır.

  kullanılışı;
  1/4 okaliptus yaprağı suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp günde üç bardak içiniz.
  ... ditty
 5. 5.
  defne yaprağı suyu

  terletici, antiseptik ve midevi etkileri bulunur. doğumu kolaylaştırıcı (hamileliğin son haftası), ağrı kesici, grip, nezle, ateş düşürücü ve saç bakımı için kullanılır. idrar artırıcı ve normal romatizmaya da etkilidir.
  yemeklerde çok güzel bir sos ve tadlandırıcı olarak da kullanılır. doğum kolaylaştırıcı etkisi nedeniyle hamileliğin son haftası dışında kullanılmamalıdır.

  kullanılışı; 1/4 defne yaprağı suyu ile doldurulmuş çay bardağı su ile tamamlanarak içilir. günde üç çay bardağı.
  1 ... ditty
 6. 6.
  ısırganotu yaprağı suyu

  kan temizleyici, idrar artırıcı ve iştah açıcı olarak kullanılır. kansere karşı ısırgan otu yaprağı, melissa ve karabaş otu ile kaynatılıp içilir.vücudu kuvvetlendiricidir. hormon dengeleyici, bağışıklık sisteminde etkili, hücre yenileyici, mide ülserine faydalı, anne sütü artırıcı, bronşit, öksürük, balgam söktürücü, iltihap kurutucu özelliklere sahiptir. karaciğer e çok faydalıdır. basur, prostat ve cilt kanserinde etkilidir. romatizma ağrılarını dindirici, kurt ve ateş düşürücü, prostatı tedavi edici etkileri mevcuttur.

  kullanılışı; 1/4 ısırgan otu yaprağı suyu ile doldurulmuş çay bardağını günde üç defa içiniz.
  1 ... ditty
 7. 7.
  karabaş otu suyu

  ağrı kesici, antiseptik, yara iyileştirici, yatıştırıcı (sara ve astımda) balgam sökücü, idrar yolu iltihabı iyileştirici, sinir sistemi ve kalp güçlendirici gibi etkileri nedeniyle geniş bir kullanım alanı bulmuştur. kalp damar açıcı,asabiyet ve sinir bozukluklarında etkilidir.
  kanserin ilerlemesini önler. sinüzit ve migrende çok etkilidir.böbrek ve mesane kumlarını düşürür.

  kullanılışı; 1/4 karabaş otu suyu ile doldurulmuş çay bardağı su ile tamamlanıp günde üç defa içilir.
  ... ditty
 8. 8.
  funda suyu

  şişmanlık rahatsızlıklarında kullanılan funda suyu çok etkili bir zayıflatıcıdır. ayrıca iltihaplar için, romatizma için ve ağrı kesici olarak da kullanılmaktadır.funda suyu idrar yolları dezenfektanı, idrar söktürücü ve kabızlığı giderici etkiye sahiptir. altını ıslatan çocuklarda faydalıdır.

  kullnılışı; 1/4 funda suyu doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayarak günde üç çay bardağı içiniz.
  ... ditty
 9. 9.
  melissa suyu

  sinir teskin edici, kalp rahatsızlıklarında baş ağrısı, uykusuzluk, kan temizleyici, bitkinlik, yorgunluk, iştahsızlık, mide problemleri, bulantı ve kusmayı önleyici, nefes darlığı, astım gibi rahatsızlıklarda kullanılır. damar açıcı özelliği vardır.

  kullanılışı; 1/4'ü melissa suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp günde üç kez tekrarleyınıs
  1 ... ditty
 10. 10.
  kiraz sapı suyu;

  böbrekler ve idrar yolları ve kadın hastalıkları için birebirdir.kurutulur,kaynatılır içilir mis gibi dir.
  1 ... novakatinamite