bugün

mekanda oturduğum masayı sırtıma yüklenip kaçmadan önce yapabileceğim eylem. bi çaya o kadar para verince içimde kalır benim.
"mekan oynatıyor" cm ylmz

mekana göre değişen durumdur. bir çay bahçesi veya bir kıraathanede verilmez ama insana huzur veren, güzel manzaralı mekanlarda gayet verilebilitesi olağandır.
Çayı ağızdan içmek değildir, bildiğin itelemişler.
içinizde sıcak bir şeyler hissetmenize sebep olacak eylemdir.
havaalanı terminalinde uçağı beklerken yapılan eylemdir...
Kadıköy için pahalı bir fiyattır, bağdat caddesi için normaldir.
1 bardak çaya arbat caddesinde 7$ vermiş biri olarak söylüyorum ki, sıcak bir ortamsa değer.
dipte kalan süzülmemiş çaya, parmağı banarak yemekle sonuçlanabilecek durumdur.
çay parası + mekan parası olarak formüle edilebilecek bir durumdur. şöyle ki normal insanlar bazen, biz fakirler ise nadiren lüks olarak nitelendirilen ortamlara girmek mecburiyetinde kalabiliriz. böyle bir ortam ve durumda tabi ki ilk yaptığımız canımızın istediğine en uygun olanı değil cebimizin istediğine en uygun olanı sipariş etmek olmaktadır. hal böyle olunca çay pahalının en ucuzu ya da kazığın en yumuşağı olduğundan tek opsiyon olarak gözükmektedir. tecavüzün kaçınılmaz olduğu bu durumdan zevk almaya bakılmalı, bir daha böyle bir duruma düşmemek için çaba gösterilmelidir.
duruma göre pek değişmeyecek olaydır maddi durum iyi ise sorun değildir.
bizim mahalledeki kahvede aynı paraya 10 bardak çay içebilirsiniz hemde garanti veriyorum ki 5 liralıktan daha güzel çaydır.

5 lira verdiğiniz yer lüks bir yer ve muhtemelen çay en çok tüketilen sıcak içecek değildir. 5 liraya çay içtiğiniz yerde ocağın başında genç ve çay demlemeyi çok kısa zamandır bilen, acemi biri vardırki onun yaptığı çayda pek içilmez.

oysa bizim mahalledeki kahve tamamen çay üzerine kuruludur. satılan sıcak içeceğin %95'i çaydır. çayci ise ustadır ve en az 20 senedir çay demlemektedir. o artık bir çay uzmanıdır.

hülasa, görüldüğü üzere çok saçma bir durum var. Ulan bizim çaycıya söyleyecem gidip tüm çaycılarla taksime çıksın. Hem en güzel çayı yapıp hem de en ucuz fiyata satmak çok adaletsiz bir iş.

Neyse uzun mevzu. Çaycı olmak zor.
sadece bir bardak çayı değil mekanın %1 hissesini de veriyorlarsa sorun olmayacak eylemdir.

5 tl ne aq?
Zenginseniz koymayacaktır. Değilseniz bi' yarım tavuk yanına da ayran 5 liraya hiç değilse karnım doyar amk.
adama koyar aga. en kalitelisinin kilosu 10 lira amk.
varoşluktur. ne lan öyle 5 tl. önüne gelen apaçi gelir o mekanda çay içer akşama kadar oturur. en az 10 tl den başlamalıdır ki herkes gelmesin.
Zenginliktir. Para sıçmaktır.
5 liraya kurban olayım 5 euro olan yerde içtim hemde sallama çay insan içse kıyıp içemiyor içmese yazık olur soğutmadan içeyim diyor. iki ucu boklu değnek.
çay bardağının şekli ve dudak payı düşünüldüğünde üzerine bir de çayın sonunun içilmemesi de göz önünde bulundurulduğunda o 5 telanın çöpe gidişini izlemek üzer be insanı..
48Li berk çay
2,48 tl lan. Hava alanında 15$ içmişligim var o gün bu gündür yanimda termos taşıyorum.
çaya hakarettir.
görsel
geçen hafta cuma havaalanında büyük çaya 6tl verdim. küçük çay 5 idi ama 1 tl farkla büyük boyu kaçıramazdım herhalde, keriz değiliz yani.
Çayın 5euro olduğu yerde çay içmek kadar koymaz adama.
Çayı küçük yudumlarla icersiniz. O kadar 5 lira verdim hemen bitmesin diye.
Benzinden pahali cayi icmektir.