bugün

entry'ler (553)

sevgi eylem gerektirir

hareketsiz kalıp kaybedenlere hayatın öğrettiğidir.

turgay ciner

galatasarayı durumundan fayfalanıp sömürmeye çalışan şark kurnazı. 13m euro nedir arkadaşım. bir de peşin istiyormuş kerkenez. bu noktadan sonra devreye şeref girer beyler. şu tipe bir kuruş vermektense varsın bir sezonu forvetsiz geçirelim. razıyım.

erkekliği ispatlama yöntemleri

bir ispat yöntemi olarak (bkz: karpuz seçmek)

dinlenme tesisi tuvaleti

başlığı okuduğunuz anda burnunuza çarpan ve yüzünüzün şeklini değiştiren o kokudur.

islam slimani

efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir. (bkz: daniel gonzalez güiza)

ali koç

aziz yıldırımın son projesi, aziz beyin yazıp yönettiği senaryonun başrol oyuncusudur. şöyle ki;
ali koç yaptığı iş ve icraatlerle aziz başkana rahmet okutmuştur. fb ligde küme düşme hattına demir atmış, kupada ise alt lig takımına elenerek taraftarını hüsrana gark etmiştir. aziz beyi tahttan indirenler dahi pişman durumdadır. aziz başkansız bir fenerbahçenin nasıl ve ne halde olacağını cümle alem idrak etmiştir. dolayısıyla ders alan fenerbahçe camiası olası bir seçimli kongrede aziz beye iadei itibarda bulunacak, tekrardan başkan seçecektir. ne zaman koltuk sallansa akıllara bu senaryo gelecek aziz bey asla ve kata koltuğunu devretmeyecektir. böylece aziz yıldırım hayattaki hedefine ulaşmış olacak, ali koç da her ne kadar seçim döneminde senaryo gereği takışsa da çok sevdiği aziz abisine karşı kardeşlik görevini yerine getirmiş olacaktır.

türkiye nin ihtiyacı olan şey

üretmek ve çalışmaktır. sistem insanını çalıştırmıyor, çalıştıramıyor. insanlar iş bulamıyor,üretemiyor. bir şekilde bulanlar ise halihazırdakilere uyup iş yapmamaya mesai doldurmaya alışıyor. haliyle üretmeyen, hantal bir devlet yapısı ortaya çıkıyor.

abdülkadir ömür

ilginç tarzı ile tanzimat şairlerine benzeyen top tepicidir.

ay başında cebinde 100 lirası kalan insan

muhtemelen borçlanarak insandır. gelecek ay başında hiç parası kalmayacak olandır.

fransızca bir not bırak

jötem jötem ille de jötem emret önünde diz çöküp aşka gelem. (bkz: serdar ortaç)

haz kötü müdür

haz neden kötü olsun ki? düşünsenize 60 70 yıl sürekli aynı şeyleri yaparak ölmek için yaşıyoruz. insanı sonucunu bildiği bu döngüye bağlayan, ona yaşam enerjisi veren şeydir haz. haz kötü değildir fakat hazzın esiri olmak kötüdür. haz duyduğun şey için her şeyi yapabilecek hale gelmek kötüdür.

halkların demokratik partisi

siyasetle terörizm birbirinden farklı kavramlardır. her ne kadar düşünce özgürlüğü kisvesi altında terörizm aklamaya çalışsa da... siyaset vatanın ve milletin bütünlüğü fikrini baz alarak farklı yol ve düşüncelerle ülkeyi bir adım daha öteye götürme yoludur. siyaset arenasında farklı fikirlerin olması gayet doğaldır ve hatta bir demokrasiden bahsedecek isek mecburidir. ancak siyasetle terörizmin ayrıldığı nokta dolayısıyla siyasetin olmazsa olmaz fikri ve tüm siyasal aktörlerin asgari müşterek paydası vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüdür. her kim ki buna kast ediyorsa bilin ki o siyasi bir hareket değildir. teröristtir.

oynayan çocuğa tekme atılması

nasrettin hoca fıkrası gibi düşündürürken güldüren olaydır. gelişine yapıştırmış elin delisi asgdhdjs.

wesley sneijder

(bkz: #37157716) ayni seyleri dusunuyoruz ozaman. benim de sneijderin futbolculuguna lafim yok. olamaz da. ama ustune vazife olmayan konularda kendini yetkili gormesi takima katkidan daha cok zarar veriyor. boyle bir isimle olayli ayrilmadigimiza sevindim. ama insallah meseleyi iktidar savasi haline getirmez. zira tudor hem futbolcuya dayali duzeni yikacak, hem de calismayan takimi calistiracak tek isim.

wesley sneijder

futbolcudur. #37155809 bu sana kardeş.

kardeş sen hayal aleminde yaşıyorsun. yonetim izin falan vermedi. senin dunya starin kampa katılmayacağı konusunda bilgi verince yönetimin olayin uzerini izin verdik diyerek örttü.

Ikinci konu antrenman. neymis efendim hoca calistirmiyormus. bak guzel kardesim gozlerini ac. bu adamin en iyi anlastigi iki hoca kim? hamza hocayla, kendisinin atadigi riekerink. anlasamadigi isimler kim. fatih terim le tudor. galatasarayin hangi donemde calistigi kimin donemimden çalışmadığı acik. senin starin calistiran hocayi yolluyor, yollatiyor guzel kardesim. senin starinin gobegi bile tudor geldikten sonra, kavga dovus antrenmani yedikten sonra eridi. bunu unutma.

senin starin 5m euronun pesinde kardes. 5m'i en rahat en zahmetsiz nasil yerim onun hesabini yapiyor. baska birsey degil. tekrar akil veriyorum zira goruyorum ki ihtiyaciniz var: kafanizi kullanin.

wesley sneijder

medyanin gazina gelen bir taraftar gurubumuz var ne yazik ki. medya sneijderi övüyor, giderse gs ne yapar diyor. bizim taraftarimiz da hemen atliyor, wesley gitmesin diyor.

evet arkadaslar sneijder yetenekli mi yetenekli. buna sozum yok. ama profesyonellik konusunda bariz skntilari var. her yaz doneminde kampa gelmiyor, hoca seciyor, beğenmediği hocayi gondermek için çalışıyor, takim icinde guruplasmaya neden oluyor, antrenman yapmiyor vs.

bu kadar kariyerli bir oyuncunun profesyonelliği bu derece istismar ederek bu noktalara gelmesinin imkansiz oldugu da apaçık. yani bu hareketleri realde interde yapsa zaten bu noktalara gelemezdi. o takimlarda barinamazdi.

o halde taraftarlar olarak sunu dusunmeliyiz; wesley sneijder, gorece büyük takimlarda yapamadığı bu hareketleri galatasaray da nasil rahatlikla yapabiliyor?

sneijder bunlari yapiyor çünkü kendisini galatasaraydan buyuk görüyor arkadaslar. Ve isin tuhafi bu hareketleri de taraftardan destek görüyor. 7 sulalesinin omru boyunca kazanamayacagi parayi 1 yilda cebe indiren ama suresinde kampa dahi katilmayan, antrenmana cikmayan bu adami can siperane bir sekilde savuniyorlar. ben de buna ayar oluyorum.

medyaya takilmayin kafanizi kullanin. sneijder varken bu takim neydi de gidince ne olacak? galatasaray 4. oldu gecen sezon ya 4. performans olarak daha ne kadar duser ki bu forma. siz itibarini dusurmeyin yeter. gerisi sneijderli de sneijdersiz de hallolur.

düğünlerden nefret etme sebepleri

sacma sapan şarkılar, oyun adi verilen sacma sapan hareketler ve dahasi herkesin bunu alkışlaması.

lahmacundan utanan insan

bir anım nedeniyle dahil olduğum gruptur. lan aslında lahmacunu severim ama bir kez lahmacundan utandım. başlığı görünce anlatmak isteği geldi içimden. şimdi kendimi çok ifşa etmeden anlaticam.

bir meslek yemini arifesindeyiz. yemin töreni var, yemin edecez. ama ne yemin töreni. törenden ancak bir gün önce haberim oldu. yarın tören var gel dediler, kapattılar. halısaha maçına çağırır gibi. şeref onur namus üzerine yemin edecez hiç bir açıklama yapmadan çağırdı adamlar. o kadar okumuşuz didinmişiz yeni bir mesleğe başlıcaz ne bileyim daha bir farklı olmasını bekliyor insan.

neyse eyvallah dedik, gideceğiz artık. ilçede oturan bir insanım. kurdum telefonu, sabahın 5' inde kalktım. duşumu aldım tıraşımı oldum, takımları çektim falan dinamit gibiyim. kenan komutan gibi gözlerime bakacak delikanlı bulamıyorum(belki de sabahın körü olduğundandır). atladım arabaya gittim törenin yapılacağı binaya. bir baktım benimle birlikte 4 kişiymiş yemin edecek olan. törene bak, törene 4 kişilik. neyse anasını satayım beğenmezsek okeye çeviririz falan diye geçiyor aklımdan ama yemin edeceğimiz ortamda olayla hiç alakası olmayan insanlar da var, konuşma da yapılacak falan ufaktan heyecan başladı bende. işte görevliler geldiler, törenle ilgi bilgiler veriyorlar falan. tamam tamam diyorum ama bu prosedürü anlattıkça daha da heyecanlanıyorum.

neyse tören başladı, hepimizi kürsüye çıkardılar. ben 3. sıradayım. ilk arkadaş konuştu gayet rahat. bundaki rahatlığı görünce iyice ayar oldum. heyecan daha da arttı. o esnada bitirmiş farkında bile değilim. ikinci sıradaki mikrofona geldi. o da yaşça bizden büyük bir abi; afla mı bitirdi üniversiteyi naptı bilmiyorum. başladı konuşmaya uzattıkça uzattı, büyük ya farkını belli edecek canına yandığım. bu uzattıkça benim dizlerin bağları çözüldü, ayaklar titriyor ama bir yandan da belli etmemeye çalışıyorum. neyse o da bitirdi.

sıra gelip çattı bana, isim anons edildi. çıktım kürsüye 3 5 kelam bir şeyler söyleyip kısa yoldan yemine geçtim. yemin metninin de çıktısını alıp masanın üzerine koymuşlar. baktım kısa bir şey. oh lan dedim allahtan uzun değil. neyse başladım okumaya. heyecan biraz yatıştı kısa olduğunu görünce. onur, namus, şeref, ahlak ne varsa yemin ediyoruz. derken lan dedim bi bakayım insanlara. bizim onurumuzu şerefimiz ortaya koyduğumuz ortamda onlar napıyor. bakmaz olaydım bi 10metre ötemdeki masaya 3 kişi oturmuş lahmacun gömüyorlar. üniversite, emek, onur, şeref, meslek ve 10 metre ötede lahmacun... yanlış mı görüyorum lan ben diye tekrar baktım. gerçekmiş. 17 senelik eğitim hayatıma tüm maneviyatımı da ekledim yemin ediyorum lahmacuna bakarak. yaşadığım travmaya bakın.

işte o zaman lahmacundan utandım, soğudum. benim hayatımın karşılığı bu değildi. olmamalıydı. inşallah yağlı ellerinizle alkışlamamışsınızdır şerefime karşı lahmacun gömen insafsızlar.

sözlük kızlarının fotoğrafları

oltan gök girsin kızıl çıksın kardeşim. (bkz: rastgele)

atatürk kuran müslümanıydı

yaav he, he. atatürk kafir iki kelimesinden biri tenasül uzvu, iki başlığından biri kız kankanın bilmem nesi olan sizler hocasınız, hacısınız, şıhsınız. allahtan islami sizin gibilerden öğrenmedik de gerçek islamı bilip imanımızı koruyoruz.