bugün

bize böyle şeylerle gelin kardeşim. seteka'ların ilgilenmediği ülkelerin listesidir. adam konferans daveti açmış neymiş profesör bilmem kim konuşacak, eveti hayırı anlatacak. tamam ben anladım, beni hayıra ikna etmeye çalışacaksın. lan oraya gelecek herkes hayır diyecek zaten. konferans daveti alabilecek kadar okuma ve anlaması olanlar zaten hayır diyecek, mesele bu değil ki. ben zaten ikna olmuşum, beni ikna etmen bir şey ifade etmiyor ki.

şimdi reis çıkacak, iki mağdur edebiyati, iki din istismarı, bir kaç trafoya da kedici kaçtı mı tamam işte, kıçımıza referandum kaçmış olacak. yani burada asıl mesele evet çıkması durumuna hiç bir hazırlığımızın olmaması. seteka'ların "nasıl eveti engelleriz" çalışmasının yanında, "evet çıkarsa ne yapacağız" şeklinde bir acil durum planlarının olması lazım. var mı? yok. herkes "bu millet bu kadar salak olamaz" üstüne oynuyor. ya o kadar salaksalar ne yapacağız?

sen araştırdın mı hangi ülkeler bizi vizesiz kabul ediyor. hangilerinde yapılaşma izni var. mesela şimdiden arazi anlaşmaları yapılsın, bilmem kaç yüz hektar yer için moğolistan'la, norveç'le, isveç'le, avustralya'yla anlaştık deyin. mesela moğollar bize bayılıyor. orta asya'dan ayrılıp gittik diye üzülmüşler, ne olur geri gelin diyorlar. sen gittin moğol hükumetiyle konuştun mu. bize bir vizyon ver. mesela de ki evet çıkarsa moğolistan'ın yayla kesimlerinde 300.000 kişilik 100 tane şehir kuracağız, alt yapımızı kurduk de, şu kadar para lazım de, millet buna göre evini mi satıyor arabasını mı satıyor ona göre hazırlansın.

17 nisan oldu ne oldu? tak bir yasa tüm mallara el koydum. tak ikinci yasa tüm malları ingilizlere devrettim. ne oldu? siki tuttuk. hazırlanmamız lazım. ciddiyim bak. bu seteka'lar vatan hainidir. bana ne senin niye hayır dememiz gerektiği düşüncenden, sen evet çıkarsa götü nasıl kurtaracağız onu anlat bana.
(bkz: thailand)
Bildiğim yere giderim hem zaten arkadaşlarım da var.
Hollanda .
norveç sığınma başvurularını seve seve kabul ediyormuş.
Hiç bir yere siktirip gitmezsiniz burda kalıp gene yalan ve iftiralarınıza devam edersiniz.
Ülke bizim kardeşim niye gidiyoruz vatan hainleri gitsin.
Türkiye.
En son yetmez ama evetçiler helikopter ile yunanistan'a kaçmıştı.

Şimdi ki evetçiler de bulurlar bir ülke kendilerine.
afganistan a gitmeye gerek zaten ayağımıza gelecek.
kutlamak için gidilebilecek ülkeler dir .

https://www.google.com.tr...=921#imgrc=_m3fz1VahZ7wZM:
ab ülkeleri olabilir, zira uzun süredir hayırcıları hep onlar finanse etti. (bkz: hdp) (bkz: pkk) (bkz: chp) (bkz: fetö)
kutlamak için bir yere gitmeye gerek yok evet veren gönüldaşlarım. kolları sıvayıp ülkeyi bir adım daha ileri götürmek için çalışmamız gerekiyor.
Mostara gider nehir kenarında bir yamaçta ev yapar huzurla yaşar giderim.
ben şahsen üniversite kaydımı dondurup, ailemi de ikna edip küçük bir gürcü kasabasına gitmeyi düşünüyorum.
15 senedir tamam ama artık iyice tadı kaçtı olayın.
benim büyük bir emekle kazandığım bölüme de sınavsız üniversite hakkı verdikleri birini falan alırlar zaten.
uganda cumhuriyeti, adamlar cumhuriyet en azından.
Abd-pensilvanya.
(bkz: st vincent and the grenadines)
(bkz: st kittis and nevis)
sırbistan. vize de istemiyor. şimdiden rica ederim.
(bkz: isviçre)
inşaallah hayırcıların ekseriyasının defolup gideceği, ülkedeki nadan kontenjanını yarı yarıya boşalacağı ülkelerin listesidir.
Hicbiyere gitcegim yok 3-5 ite kopuga birakamam ulkemi.
Meydanı çakallara bırakmak yok.

Bu ülkede eskiden olduğu gibi paşa paşa birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Ya seve seve ya sevile sevile. Ama illa ki hep birlikte.
moğolistan üzerinde ciddi ciddi düşünüyorum. ata yurdu. belki biz yoğuz diye tenhadır, bilemezsin.
şuraya alalım : https://eksisozluk.com/tu...ktir-olup-gitmek--3843083
la oğlum evet çıktı ya, de hadeee..
güncel Önemli Başlıklar