bugün

entry'ler (779)

uludağ sözlük dertleşecek insan database

Evet sözlük çok dertliyim beni 3 sene sonra sözlüğe getirtecek kadar hemde, ama dert anlatmak değil bu sefer dinlemek istiyorum. Varsa derdi olan beklerim.

sözlük seviyesinin içler acısı halde olması

sol framedende anlaşılacağı gibi sözlüğün hali içler acısıdır. her yeni gelen nesille birlikte kalite düştü bu gerçek. ama asıl nedeni yazmak için yazılması.sözlükte artık cinsellik , futbol ve siyase-din harici başlık görmek imkansız. 3f sözlükte resmen dikta kurmuş. aşağıdaki capse bakan arkadaşlar ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklar.

görsel

ülkenin üçe bölünmüş olması

Birinin ak dediğine diğerinin kara diyeceği kadar bölünmüştür.

bir ülke düşünün

Olimpiyat adayı ama çoğu madalyalı sporcusu dopingli çıkmış madayaları geri alınmış. 2 takımı şikeden men edilmiş. Bir ülke düşünün başbakanı sayın türbanlı kardeşim diyip %99 unun müslüman olduğu bir ülkenin olimpiyat tanıtım filminde tek bir türbanlı olmamasına sesini çıkarmayan ve bu tanıtım filmine takılan insanlar. Bir ülke düşünün sırf başbakanı prim yapmasın idye olimpiyatın gelmesini istemeyen. Bir ülke düşünün sporcuları o kıyafetlerinden dolayı görmek istemeyen olimpiyatlar gelmesin diyen. Bir ülke düşünün birinin ak dediğine diğerinin kara diyebildiği kadar kutuplaşan. Bir ülke düşünün kimsenin imseye tahammül dahi edemediği. Böyle bir ülke için fazla iyimser bir düşünce olimpiyat.

şehitlik mertebesinin çok saçma bir şey olması

Kuranda şehitlik mertebesine ulaşmak içn islamı yaymak, korumak için yapılan savaşların birinde ölmen gerektiği mealinde yazılıdır. Ama zamanla bu çarpıtılmış her ölene şehit denmiştir ülkemizde. Şimdi askerlerimiz şehitmidir orasını allah bilir ama sonuçta amerika belçika fransa ve israil gibi tek ülkelerin desteklediği bir terör örgütüne karşı savaşıp ölen adam benim gözümde şehittir.

türkiye de idamın gerekliliği

eğer bu ülkede insanlar 14 yaşında ki bir kıza tecavüz edip onu paylaşacak kadar yozlaşmış,hayvanlaşmış ve halsiyetsizleşmiş ise ve bunu korkmadan rahatça yapabiliyorsa o toplumun mayası bozulmuş ve acilen müdahale edilmesi gerekmektedir. en iyi ve caydırıcı müdahale yolu idamdır. bu itlerin nefsine hakim olacağı yok.

sahur vakitlerinin yanlış olması

Diyanetin verdiği saatler yanlıştır. Ortak bir alfı oluşturmak için verilmiştir sanırım. Mesela istanbul için 03:28 diyorlar ama allah kuranda açıkça belirtmiş nasıl olması gerektiğini;
Bakara 187: Tan yerinin beyaz ipliği siyah ipliğinden sizce seçilinceye kadar yiyin için; sonra da orucu gece oluncaya değin tamamlayın.
Yani bu demek oluyor ki hava aydınlanana kadar yeme içme vaktimiz var. imam ezan okuduktan sonra yiyebilrisiniz. Allah kuranda açıkça belirtmiş ama insanlar diyanete uymakta ısrarcı.

pepee2000

inci sözlüğün yeni afacanı. pek sevilmiyor gibi duruyor.
2000 li olduğu tescillenmiş.

taksimdeki eli satırlıları akp yolladı sanan mal

tamam elemanlar kuvvetle muhtemel akp yanlısı tiplerdir. ama bu şu demek değil ki bunları oraya parti kendisi yolladı. yani böyle kritik bir dönemde baştaki kim olursa olsun böyle bir riske girebilir mi? 3-5 tane sapık zihinlinin cibilliyetsiz köpeğin yaptıklarını herkese mal etmek yanlış olur. sonuç olarak bunu yapan provokatördür. gerçek müslümanla alakası yoktur.

taksimdeki eli satırlılar

kuvvetle muhtemel akp yanlısı tiplerdir. ama bu şu demek değil ki bunları oraya parti kendisi yolladı. yani böyle kritik bir dönemde baştaki kim olursa olsun böyle bir riske girebilir mi? 3-5 tane sapık zihinlinin cibilliyetsiz köpeğin yaptıklarını herkese mal etmek yanlış olur. sonuç olarak bunu yapan provokatördür. gerçek müslümanla alakası yoktur.

başbağlar katliamı

Tüm medya kuruluşları sivas katliamını bangır bangır bağırırken başbağlar katliamını hiç anmamaktaktadırlar.

hanım üyeler için ayrı frame olsun kampanyası

(bkz: hanım keleşi getir)

türkçe kurana karşı çıkılması nedeni

insanlar dinini öğrenemesin kulaktan dolma bilgilerle ilerlesin ve hacı hoca takımının götünün dibinden ayrılmasın. Maksat din anlaşılmasın

peygamber sabrı gerektiren meslekler

aslında her esnafın işi sabır gerektirir. yorucu çalışma şartları altında bunların üstüne gelen geyik muhabbeti ve sırf ayıp olmasın diye dinleyip ses çıkarmamak en büyük sabır işidir.

sözlüğün fikir üretemeyen andavallarla dolması

bir ara sözlükteki tek muhabbet cinsellik-rte-din ve futbol olmuştu şimdi biraz topladı sözlük derken entry kalitesi ve seviyesi oldukça yerlerde.

olayın nesille bir alakası yok ama her yeni gelen neslin seviyeye biraz daha aşağıya çektiği bir gerçek. dünya görüşü anne babasından duydukları ve internetten gördükleriyle sınırlı olan araştırma yoksunu insanlarla doldu burası. ortaya bir fikir konu atıldığı zaman önce google da bakan sonra oradan bilgi toplayıp yazan kişiler oldukça fazla. kendine ait bir düşüncesi olmayan insanlarla anlaşmanın bir şey anlatmanın zorluğu her geçen gün artıyor. durumun vahim olan kısmı insanlara kanıt dahi sunsan kendi bildiklerinin doğru olduğunu iddia ediyorlar.

burada ki asıl amaç sözlükte adlarını duyurabilmek, belkide hiç bir şey bilmedikleri halde sempati kazanıp karma kasmak için belli zümrelere destek verip zıt görüş hakkında hiç bir bilgi sahibi olmadan anlamsızca eleştirmektedirler. sonuç olarak diyalektik düşünce dendiği zaman adamın yüzüne tip tip bakacak insanlar bildikleri 2-3 parça şeyle konuşuyorlar.

hastası olunan sözler

konuşsam tesiri yok, sussam gönül razı değil.

kürtaj bir vicdansızlık örneğidir

insanlık ayıbıdır. kimsenin aksini iddia etmeye hakkı yoktur. sen kendi kanından canından olan birisini nasıl bu şekilde zalimce katledebilirsin? sen kimsin bunun vebaline giriyorsun? kürtaj gerektiren olay tecavüz ise konu tartışılabilir ama sen kendi rızanla gideceksin o kucaktan bu kucağa geçeceksin onun bunun altına yatacaksın sonra kürtaj. korunmadan da mı haberin yok be cahil insan. her kürtaj bir cinayettir.

edit:okumaktan aciz arkadaşlar var. dediğim gibi konu tecavüz ise farklı.

islam kan dökmeyi seven bir dindir

okuduğu dandik bir romanda bile parça bütünlüğü arayan kişilerin burada ayetleri gelişi güzel kopyalayıp yapıştırması çok ilginçtir. bir yazı hakkında kanıya varmak için öncesi ve sonrası bilinmelidir. kuranı ve anlattıklarını anlamak için cüz cüz değil bir bütün olarak ele almak gerekir. o zaman o ayetlerde anlatılmak isteneni anlarsınız.

30 haziran 2013 87 gazi koşusu

yarın koşulacak olan koşudur efendim. şampiyona 1 milyon 945 bin lira ikramiye verilecekmiş.
gazi dendi mi akan sular durur. bakalım efsane bold pilot'ın rekoru bu sefer kırılabilecek mi. halis bu senede alırsa şaşırmamak lazım.
ayrıca bold pilot'ı piste getirceklermiş bakalım merakla bekliyoruz.

fikir muhendisi fikri

Durduğu kabahat.