bugün

insanlık ayıbıdır. kimsenin aksini iddia etmeye hakkı yoktur. sen kendi kanından canından olan birisini nasıl bu şekilde zalimce katledebilirsin? sen kimsin bunun vebaline giriyorsun? kürtaj gerektiren olay tecavüz ise konu tartışılabilir ama sen kendi rızanla gideceksin o kucaktan bu kucağa geçeceksin onun bunun altına yatacaksın sonra kürtaj. korunmadan da mı haberin yok be cahil insan. her kürtaj bir cinayettir.

edit:okumaktan aciz arkadaşlar var. dediğim gibi konu tecavüz ise farklı.
Bir caresizlik ornegi de olabilir. Amcasinin tecavuzunden hamile kalmis kiz vicdansiz olamaz.
Eğer bir kadın tecavüze uğramışsa bu tecavüz edenin suçudur, ve bence kürtaj kadının hakkıdır. O çocukla ömür boyu oro*pu damgası yemektense, hiç doğurmaması mantıklıdır. Doğacak çocuğun bir suçu yoktur fakat insanlar tarafından aşağılanmak, piç damgası yenmektense hiç doğmaması daha uygundur.

Ha kişi kendi isteğiyle ilişkiye girip hamile kaldıysa, o çocuğu aldırmaya hakkı yoktur ve ona bakmak zorundadır.

Edit: bazı kürtajdan sağ kalanlar rahatsız olmuş, oku yavrum oku.
anne karnında can kazanmış bedenler.
hangi şartlarda yapıldığını bilmeden konusmak ayıptır asıl. herkes zevk icin yaptırmıyor.
evli çiftler için geçerli bir durum, evlisin sonuçta.
evli olmadan olan hamileliklerde iş vicdan olayını aşıyor düşüncesindeyim. Tamam yapılan doğru olmasa da düşün bi, 20 yaşında öğrencisin. okumayı zar zor halledebiliyorken bir çocuğun sorumluluğunu nasıl alacaksın. bu sorumluluğu almak demek; okulu bırakman, iş bulman, etrafdan gelen iğrenç baskı, hayatını diplomasız şekilde devam ettirmek. kısaca bitmek. o çocuğun geleceğini daha saymıyorum bak.

Ben bu kısmına karşıyım arkadaş, evli çiftlere ne sikimsonik yasalar getiriyorsan getir belli çerçevede.
çok laf var yazacak da...
insandan insana değişen durumdur.

tecavüz gibi durumlarda, tartışılması gerekir.

ancak sırf 'vücudu bozulmasın ' ya da 'bir çok hayalim var benim dünyayı gezicem daha çok erken' gibi sebeplerle kürtaj yaptıranların, kalbi olduğunu düşünmüyorum.
Sacma sapan bir tespit.
Çocuğun sakat doğma riski varsa o çocuk dunyaya getirilmemeli.. veyahut anasinin babasının bakmaya gucu yoksa cocuk ac açıkta büyüyecek ise o çocuğun da dünyaya gelmemesi daha uygundur.
Asil doğduktan sonra bakmayarak cocuk esirgemede büyütülen çocukların vebalini kim ödeyecek?
Kürtaj bazen vicdandir.
Sen buna vicdansızlık dersin öbürü başka bir şey. bir başkası da yasaklamaya kalkar. ne derseniz deyin. hanım kişi ne istiyorsa öyle olur. bu bir özgürlüktür. doğurmak isteyen doğurur istemeyen doğurmaz. vay efendim günah vicdansızlık cart curt deyip başkalarının düşüncelerine, özgürlüğüne burnunuzu sokmaya kalkmayın.
kimine göre vicdansızlık,kimine göre çaresizlik,kimine göre zorunluluk vs. uzar gider.isteyen istediğini düşünebilir ama yasaklanamaz kürtaj.buna karışamaz kimse.
Hamile kalmış bir kadın dışında asla ne hissettiklerini başkası bilemez yanlış ilişki yanlış hayat istenmeyen durumda hamile kalındığında mecburdur, insan hiç içindeki canlıyı öldürenilir mi hiç bebeginin katili olabilir mi onu hissetmek içinde gelişimini hissetmek verdigi duyguyu kimse bilemez ama bazen mecburiyettir kürtaj keşke demek işe yaramıyor ama keşke hiç ölmeye mahkum olmasa o küçük canlar işte bazen hayat buna seni mecbur ediyor ve ölüyor ruhun da bebeginle birlikte.
güncel Önemli Başlıklar