bugün

entry'ler (354)

bir erkeğin harddiskine aşık olmak

gizli klasör olayını bilmiyorsa sıkıntı yaşamayacağım durumdur.

bir sözlük kızının elini tutmak

Birilerinin zirvede hissettiği andır.
(bkz: o da bunu okuyor mu)

benim hocam

can köni. dershaneden hocamdı. hey gidi eski günler. kaliteli bir eğitimcidir.

rus edebiyatı klişeleri

Bir de sürekli tam isimleriyle hitap ederler ya da her hitapta farklı isimleri kullanırlar. öyle değil mi Rodion Romanoviç Raskolnikov?

rus edebiyatı klişeleri

mutlaka bilmem kaçıncı dereceden memur ve subay kişileri bulunur. olmazsa olmaz.

öğretmen olarak virüs tatilinde maaş istemiyorum

karıncanın yangına su taşıması bir şeyi değiştirmez ama safınız belli olur, değil mi? burada çok güzel cümleler kurarak safınız belli olmuyor. bağış makbuzunuzu bekliyoruz.

nişanlı olmak

hayatımın en berbat zamanlarıydı diyebilirim.

boris johnson un hastaneye kaldırılması

Bu adamda akşam kalma bir hal var sürekli. Sevemedim bir türlü. Sürü bağışıklığı planı da yumurta kapıya dayanana kadar zaten. Ya sürü bağışıklığı derken elenenlerden biri sen olursan?

ötüken de hdp binası açmak

Müslüman mahallesinde salyangoz satmak gibidir. Gerçi Ötüken'in Ötükenliği kaldı mı acaba?

halk isyanının hala çıkmaması

sosyal mesafe kuralına uymak lazım.

meslek liselerinin önemi

Her bir eğitim kurumumuz işlevini tam olarak yerine getirdiğinde gereklidir. Şurası gereksiz burası şöyle gibi yorumlara katılmıyorum. Nasıl en iyi hale getirebiliriz bence bunu tartışmak lazım.

yazarların gizli gizli dinlediği şarkılar

Elmo's song. Tavsiye ederim.

işe gitmeyip maaş alan memurlar ve öğretmenler

Başlığı açan arkadaş ek ders ve dyk olayını bildiğine göre uzun zamandır takip ediyor çalışma sistemimizi. Bilmediği bir şey var ki ek dersi alıyoruz. Sana mı kaldı bunları sorgulamak? Evde bir tane çocuğu idare edemezsiniz, küçücük sınıflarda 40 tane çocukla uğraşan öğretmenlere laf edersiniz.
Ayrıca bu başlığı açan şahsın salgın döneminde işten çıkarılıp maaşlarını alamayan insanlar yerine patronların yanında yer alması gerekir. Mantık aynı çünkü. "Ben maaşları kesen patronların yanındayım." dersen bu başlığın açılma gerekçesine saygı diyabilirim.

türklerin atası anketi

üniversitede sunum yapacaktık. hocanın listesindeki kitaplardan birini seçmemiz gerekiyor. ben o gün yoktum. arkadaş sağolsun "Türklerin kökeni" zannederek Darwin'in "Türlerin kökeni" kitabını seçmiş.

para için evlenmek legal fahişeliktir

kocam zengin olsun, evi olsun, arabası olsun, diğer özelliklerine sonra bakarız diyip boşanırken donuna kadar alma planları yapan şahsiyetler için kelimelerin kifayetsiz kaldığı durumdur.
Gerçi ben olaya başlıktaki argo kelimeyi yakıştıramıyorum. insanları ahlaksızlıkla suçlamak bana düşmez. ama bu tarz insanlar çölde susuz kalsa bir tas su vermem kendilerine orası ayrı.

sözlük yazarlarının borçları

127000 ev borcum var. daha düğün yapacağım. memurum.

Edit: Düğün yapmadım, mutluyum :)

hayatın boş uğraşlar silsilesi olması

hayat hakkında yaptığım basit bir tanımdır. ayrıca nasıl usandıysam aylar belki de yıllar sonra entry girmeme sebep olan konudur.
evet hayat hakkındaki düşüncem az buçuk böyle. öyle ki biz bu dünyada olmasak aslında var olmayacak birçok işle uğraşıyor ve gene birçok insanın kahrını çekiyoruz.
halbuki hayat kısa. bir işçi alnı simsiyah yağ içinde kalıp evine akşam ne götüreceği kaygısıyla yaşamak zorunda mı ya da sokakta yaşayan ve gerçekten muhtaç bir insan tüm gururunu bir kenara atarak ellerini başka bir beşere açmak zorunda mı?
insanlar sadece mutlu olamazlar mı? nedir bu mücadele?
kafamda deli sorular.

atatürk ün namaz kılarken hiç fotosunun olmaması

diyelim ki namaz kılmadı, bu hangi faniyi ilgilendirir? Allah demiyor mu din benim ile kul arasındadır diye? insanların kaç vakit namaz kıldıklarını sorgulamak yerine geride kaç tane ocağı tüten mutlu yuvalar bıraktığına bakın. çünkü Allah'ın işine karışmak sizin gibi böceklere düşmez.

uludağ sözlüğü özlemiş olmak

sözlüğe yıllar sonra entry girmiş olmamı sağlayan olaydır. gideyim de bir iki başlık altında sağa sola atıp tutayım.

vizorunardi

takip ettiğim amatörden profesyonele yönelimin hızlı bir şekilde gerçekleştiğini gördüğüm takipçiye değer veren fotoğraf sayfalarından birisidir.