bugün

en kısa süre de fenerbahçe'nin başkanı olarak görmek istediğim kişi..
10 aralık 2006 galatasaray bursaspor maçı'nda, galatasaray taraftarının açtığı pankartlarla tepki gösterdiği fenerbahçe yöneticisi. son dönemde gereksiz çıkışlar yaparak, rakip takım taraftarlarının antipatisini kazanmıştır. yeni bir hakan bilal kutlualp, yeni bir mahmut uslu mu doğuyor diye endişelere gark etmiştir.
hıncal uluçun,koç ailesinin tarafsızlığını bozdu fenerbahçede yöneticilik yapması yanlış,diye eleştirdiği ancak içinden ya böyle adamlar galatasaraya niye gelmiyo şeklinde düşünüp hasetinden çatladığı genç işadamı.
koç şirketine ne kadar etki eder bilinmez ama galatasaray da bütün tribün olarak koç ürünlerine karşı olduğumuzu belirtme nedenimizdir bu şahıs. kendisi ne kadar kişilikli bir kişi olduğunu fenerbahçe klübü hakkında yapılan şike iddiaları ile ilgili bir programı yarıda kestirip ondan sonra da o kanal dan koç reklamlarını kaldırarak şeffaflığa ne kadar açık olduğunu göstermiştir. bir şirket yöneticisinin bu tip çıkışları fenerbahçelileri gururlandırdığı gibi aynı şekilde fenerbahçe taraftarı olmayan daha fazla kişiye de o derece antipati toplatmaktadır. he diyosa ki fenerbahçeye herşey feda olsun, daha şimdiden vehbi koç un kemikleri sızlıyodur.
fenerbahcenin gelecekteki başkanı.

edit: fenerbahcenin yeni başkanı olmasını istemiyor bazı yazar arkadaşlar.
kadıköy'deki derbi maçında eric gerets'in başına gelenlerden ötürü kendisine bir özür mektubu ve çiçek gönderen centilmen yönetici, geleceğin fenerbahçe başkanı. böyle bir yöneticiyi galatasaraylıların hangi mantıkla protesto ettiklerini anlamak güç. adnan polat kılıklı yöneticilere alıştıktan sonra rakiplerinde asil bir potansiyel başkan görmek çok dokundu sanırım. ha bir de son olarak protesto etseniz ne yazar ürünlerini. bu kadar komik olmayın yahu.
her kesimden takdir alan fenerbahçe yöneticisi, geleceğin fenerbahçe başkanı... ali koç sadece fenerbahçe için değil, türk futbolu açısından büyük bir kazanç ve örnek alınması gereken kişiliktir.

ali koç neden baban * gibi beşiktaşlı olmadın ki? (bkz: ah ulan ah)

kıskançlık mı? al işte ali koç... fenerbahçe'nin kıskanılacak tek unsuru.
futbolun içerisindeki duruşu ve futbola bakış açısıyla örnek fenerbahçe yöneticisi. bir kere adam polemiğe girmiyor, bu da takdir sebebidir.
edit: sonrasında, fenerbahçe - beşiktaş maçı sonrası yaptığı açıklamalar şahsımı yanılttı. bu konuda, hıncal uluç' un sabah gazetesinde yazdığı yazıyı okumak faydalı olabilir.
"fenerbahçeliler gıcık insanlardır" tanımına tam uyan kişilik.
Ali Koç un taraf olmasıyla fenerbahçeyi sevmeyenlerin beko arçelik yerine vestel tercih edecekleri, ford tofaş almayacakları kesindir. Feneri sevmeyenler Ali koç ve koç grubu para kazanmasın derler. Fenerbahçe amigolarına diğer takım taraftarları para kazandırmak istemezler. Koç grubu buna razı görünüyor.
gelecekte fenerbahçenin başina geçmesi beklenilen ve her fenerbahçelinin çok sevdiği zengin işadamlarimizdan..
26 Nisan Perşembe akşamı Fortis Türkiye Kupası yarı final maçından sonra canlı yayına bağlanıp iki maçta da Beşiktaşı yenememiş olmalarının mazeretini her zamanki Fenerbahçe geleneğine bağlı kalarak hakemlere bağlamış ve resmen ağlamıştır. Ayıptır, yazıktır, aynı zamanda bir o kadar da komiktir.
(bkz: sulugöz)
(bkz: mızıkçı)
(bkz: al mektuplarını ver misketlerimi)
(bkz: baba beni dövüyorlar)
ali koç gibi bir adam bile böyle çirkin konuşabiliyorsa anlayın yaşanan kepazelikleri sahada. yine de yakışmadı kendisine, adeta izlerken kanım dondu, resmen titriyordu sinirden. keşke konuşmasaydı.
sakin ol koç'um ifadesinin uygun olduğu holding veliahtı. ilginç olan koç grubu mensupları aile yani genelde futbol gibi avam konulara atlamaz ortalıkta fazla görünmezlerdi. dede vehbi koç yaşasa ne derdi diye düşündüren kişi.
yönetici olmadan önce fb li futbolculara küfürler savuran * fanatik aristokrat! kendisi daha sonra bu kulübe ailesinin prestijini sıfıra indirerek yönetici olmuş, sonrada o futbolcularla sarmaş dolaş olabilmiştir. suskun olmasını hayretler içinde izliyordum ki, sonunda dün akşam bombaları patlatmış, hızını alamamış, şansal a çatmış, hızını alamamış ağlamış. yazık! oysa rahmetli deden, baban, ağabeyin, hıncal bu işlere bulaşma erken ne kadar haklıymış. gözümde zaten yoktun, şimdi hiç yoksun.
fenerbahçenin kurt yöneticilerinin gazına gelmiş, ağzından çıkan lafları ve bu eleştirileri haketmeyen, kendini fazla kaptırmış yönetici.
bir maçı yöneten hakem için 'şerefsizler ve hırsızlar hakkımızı yedi' diyen kişi. kendisine sormak lazım holdinginde neredeyse canlarını alacağı işçilere asgari ücretten 1 kuruş fazlasını veriyor mu acaba? ya da yapı kredi'de gece yarısına kadar mecburiyetten çalıştırdığı adama mesaisini veriyor mu?...
derbi maçı sonrası sert röportajı hakkındaki açıklaması;

"Benim maç sonrasında sarf ettiğim sözlerin ezeli rakibimiz ebedi dostumuz Beşiktaş'ın bazı taraftarlarınca yanlış anlaşıldığı kanaatindeyim;Benim sözlerimin muhatabı kesinlikle Beşiktaş camiası değildir. Böyle bir şey söz konusu dahi olamaz;Benim açıklamalarımın hedefinin kimler olduğu bellidir. Bugün gazete haberlerine bakıldığında da konunun bu haliyle basına yansıdığını da görmüş olursunuz. Maç sonrasında yaptığım açıklamaların uslüp olarak bana yakışmadığını da biliyorum ve üzgünüm ama anlatmaya çalıştığım kaygı ve düşüncelerimin sonuna kadar arkasındayım. Türkiye'de futbolun temiz bir ortamda ve hakkaniyet sınırları içerisinde olması için takım ve renk ayrımı gözetmeksizin herkesin üzerine düşeni yapması gerekmektedir. Bu vesile ile taraftarımıza dün akşamki maçta verdiği müthiş destekten ötürü tekrar teşekkür eder, futbolcularımızı da her türlü olumsuzluğa rağmen gösterdikleri centilmence mücadeleden dolayı tebrik ederim"
mustafa koç'tan sonra koç holdingin en yetkili ismi. aynı zamanda fenerbahçe başkanı olsaydım takımı liğden çekerdim sözünün sahibi.

(bkz: yavaş oyna evladım bozucan)
yaptigi aciklamarla koc ailesini rezil etmis, bunun sonucunda da sansal buyuka dan ayarlarin hasini yemis fenerbahce yoneticisi.
insanlar bir kızınca,bir de içince çok kötü saçmalıyorlar.,
bize kanıtladı bunu.
pfdk tarafından 2 yıl hak mahrumiyeti cezası verilen fenerbahçeli yönetici.

kaynak: http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=233742
kendisiyle ilgili daha önce çeşitli maçlarda açılmış, yaratıcı pankartlar şu şekildedir;
(bkz: sen koçsan biz de çobanız)
(bkz: k o ç)
chp'nin mersin milletvekili adayi. tanimam etmem.