bugün

halk müziği sanatçımız. yanık bir sesi vardır. ağrılıdır kendisi. bir dönem refah partisinden milletvekili aday adayı olmuştu. hala kendi çapında bir piyasası vardır. birkaç tane de eskiden kalma komik filmi.
(bkz: yaradana kurban)
yaşından başından utanmadan liseli vardı ya dar elbiseli diye bir şarkı seslendirmiş sanatçı.
"kappa yelleri gibisin sevmem çok kolay olacak..." olarak anladığım bir şarkısı vardır ki hala da bilmem kappa nedir!
şarkıdaki iyimser tavıra dikkat etmek gerekir ancak, sen de beni bir seversen aşkımız olay olacak...
bir de saçları tuğlayı andırır. alın bölgesi yoktur.
bir aralar da bir peynir reklamında boy göstermişti ağzının içindeki tüm peynirleri bize sergileme fırsatını da bize tanımıştı.
liseli vardı ya adlı utanmaz bir şarkı ile tanınır daha çok ama o şarkı şarkıcılık hayatının daha evvelki safhasında okuduğu bir şarkıdır!.. kendisi daha sonraları dinine sarılmış (islam dini) ve hatta ilahî kasetleri çıkarmıştır!..
ve zaten bu aralar televizyonlarda pek görünmez eğer bir programa çıkarsa da eski şarkılarından pek okumaz... ayrıca çok da güzel ilahî okumuştur ilahî severlere tavsiye ederim!..
(bkz: burhan öcal)
ayaz geceler şarkısıyla ünlenen ağrı eleşkirt doğumlu şahsiyet.
youtube'da türklere söven sayan kürtçe sarkıları mevcuttur bu mahluğun.
Kendisi hakkında şöyle bir hikaye olduğu söylenir;
Zat-ı muhterem günün birinde pantolon almak için bir dükkana girmiş.Tezgahtar kişi kendisine bir adet lewis 501 uzatmış denemek için kabine girmiş. Tezgahtar kişi, çıktığında "nasıl oldu beyefendi" gibi talihsiz bir soru sorma gafletine düşmüş.Sanatçımız ise "iyi oldu olmasına sanki ama biraz dar gibi iyisimi siz bana 502 sini verinde ben bir de onu deneyeyim" diye enteresan bir cevap vermiş.
Sanat hayatının sonralarında söylediği orta öğretim kurumunda okuyan genç kız ile ilgili şarkısından sonra gözümdeki itibarı sıfırlanmış sübyancı şahsiyet.
neden geldim istanbul'a adlı eseri, erkan oğur'un olmasına rağmen, kendi eseri gibi göstermiş kişidir.
liseli vardı ya ah o liseli kısacık eteği dar elbisesi sözlerinin geçtiği şarkısı vardı galiba...
beyaz gül kırmızı gül güller arasından gelir.
yarim giymiş beyaz ezyee cum'a nam'azından gelir.. ile devam eden meşhur şarkılı sanatçımız.
bir yandan (zamanında) ramazanlarda ezan okurken, ilahi söylerken diğer yandan da 50li yaşlarında lisli vardı ya ah o liseli isimli şarkıyı yapan anlam veremediğim şarkıcı.

ezan okurken: http://www.youtube.com/watch?v=AzuDovDD9QE
liseli vardı ya ah o liseli klibi: http://www.youtube.com/watch?v=N_FIg_zD15w

hakkında yazılan vikipedi yazısı da ilginçtir. taslak halindedir ama olsundur.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Burhan_%C3%87a%C3%A7an
vurur dalgalar diye bir şarkısı vardı. yıllar evvel hastası olmuştum. sevmiştim kendisini. evet. şarkı ismi, büyüdükçe bende farklı anlamlar oluşturmaya başladı. vuurruuuuuuuuuuurr daaaaaaaaaalllgggaaaallaaaaaaaaaarrrrr.
bir de cem yilmaz'in kendi boyu hakkinda konusurken "benim boyum bir burhan cacan tamam mi" diye bi esprisi vardir.
şahsımın gülme ihtiyacını youtube'ta liseli şarkısına yapılan yaran yorumlarla karşılayan yanık sesli türkü ve arabesk çığıran abi. birde bunun neden geldim istanbula diye son derece sosyal içerikli bir şarkısı vardı.
türkücü. Arayışlar içinde. Bi ara müezzinliğe döndü, sonra kısa etekli ah o liseli gibisnden şarkılara imza attı. Bıyıklı. Son albümünün adı : Burhan Çaçan'la Sabaha Kadar
yılın 1 ayını camide 11 ayını ise lise önünde geçiren sanatçı..
''yarada gurban yarada'' isimli moğolistan halk türküsünü söyleyen türkücü(?).
cengiz kurtoğlu ile birlikte bu memlekette açıktan sübyancılık yapabilen iki şarkıcıdan birisidir. (bkz: liseli)
komik bir kişiliktir.
"liseli vardı yaho-liseli" ünlü şarkının sahibidir. o günden sonra liseli öğrenci kızlara potansiyel yazılası kız gözüyle bakılmıştır.
erman çağlar kendisinden çekiniyormuş efenim. yarmıştır.

ben mesela burhan çaçan'dan çok çekiniyorum. neden? çünkü ben
küçükken onun ilahi kasedinin üstüne slayer
grubunun bir albümünü kaydetmiştim. ama kaset dandik
olduğu için burhan çaçanın sesi arkadan back vokalmişçesine duyulabiliyordu. bir
süre sonra burhan çaçansız slayer
benim için asidi kaçmış kolaya döndü. dinlediğim speed metal müziğinden zevk
alamaz olmuştum. işte burhan çaçandan bu yüzden çekiniyorum. kendisini bana
böylesine sevdirebildiği, böyle vazgeçilmez kılabildiği için çekiniyorum. bi de
"orukleri lule lule lule lule lule lule / gerdanı
benzerdi gule beyaz gule beyaz gule / buluşurduk arzu ile istek ile / liseli
vardı ya ah o liseli" diye şarkısı var o yüzden de
biraz çekiniyorum.
(youtube: burhan çaçan liseli)
hem speed metal arenasında, hem ilahi ortamında, hem
de erotik türkü klansmanında kendini ıspatlamış bir insandan kim olsa çekinir." puhshahaha.
'orukleri lule lule' dediğinde bittiğim şarkıcıdır. nasıl bir söyleyiştir o öyle.
liselilerin korkulu rüyası.