bugün

neden geldim istanbula
tutuldum kaldim avare
simdi bin kere pismanim
vakit gecti ah ne care

aaaaaah, aaaaaaah
gelmez olaydim
gormez olaydim
tek seni cilveli istanbul
gormez olaydim, aaaah
bilmez olaydim

istanbul'un kis denizi
gemileri dizi dizi
merhametin insafin yok mu
nicin mahzun ettin sen bizi

aaaaaah, aaaaaaah
gelmez olaydim
gormez olaydim
gormez olaydim, aaaah
bilmez olaydim

istanbul'un kis denizi
gemileri dizi dizi
merhametin insafin yok mu
nicin mahzun ettin sen bizi

aaaaaah, aaaaaaah
gelmez olaydim
gormez olaydim
gormez olaydim, aaaah
bilmez olaydim

(bkz: erkan oğur)
ilk ziyaretimde değindiğim konu. benim gibi taşra insanları için bir cazibe merkezinden öte tehlikeli bir mecra. bir kere çok kalabalık, herkes üstüne üstüne yürüyor. ünlü addettiğimiz tv kanallarında iki boy gösteren herkesin şişindiği bir yer bir de. orada herkes ünlü. istiklalde yürüyorduk, döndüm arkadaşıma "neden geldim istanbul'a hea" dedim. bi daha gelirsen ibnesin zaten, şikayet etmekten başka bir şey yaptığın yok dedi. öyle deme dedim burhan çaçan çok içli söyler o şarkıyı.
ilk olarak (bkz: burhan çaçan) dan,kabız iniltisimakamında dinleyip ulan başka biri söylese ne kallavi olur dediğim şarkı
cunda'da bir tatil sonrası gözünüzü o keşmekeşin içine açtığınızda ağızdan dökülen ilk cümle. gerçekten ya neden geldim istanbul'a? buhran abiii!
zaten istanbul'da yaşayan insanlar için tatil dönüşlerinde ağza dolanıveren türküdür.
erkan ogur dan dinlendiğinde insanı bitiren parça. (bkz: bu kadar da güzel söylenmezki kardeşim)
(bkz: yallah yallah)
kız arkadaş aramakla aynı şeydir.
vizeler,finaller öncesi insanın aklına belli belirsiz gelir ve "işte bu zikindirikler için geldim" die düşündürür.
(bkz: gitmem gerek bu şehirden)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.