bugün

entry'ler (29)

öldükten sonra götünüze pamuk sokulacak

yıllardır göte parmak attınız attınız gevşettiniz kasları. öldükten sonra da gevşeyen kaslar yüzünden kaka çıkmasın diye tıkıyorlar sanırım pamuğu. yoksa "ben müslümanım ve pamuk götlüyüm bakınız" imajı vermek için değildir bu. dinimizde pamuğun yeri önemlidir.

cagdas don kisot

hoşbulduk amuğagoyyim .

metin uca

eskiden hep öğretmen kırması bir enkırmen sandığım kişidir. "uca" demesinin sebebini de memleketinin trakya olabileceğinden kaynaklandığını sanırdım. ama anladım ki elin adamına kendi kendime ilim irfan vermişim.

cv ye parfüm sıkıp öyle göndermek

işe girmek için patronun gözünü boyamak eylemidir. bunu yapan kişinin istifa mektubuna osurması da olasıdır.

esra erol un canlı yayında evlenmesi

imzayı attıktan sonra fransız fransız öpüşülemeyecek bir olaydır.

yer yarılsa da içine girsem denilen anlar

kendince küçük olduğunu düşünerek söylediğin bir yalanın ortaya çıktığı anda içinde bulunduğun psikolojidir.

burhan çaçan

"liseli vardı yaho-liseli" ünlü şarkının sahibidir. o günden sonra liseli öğrenci kızlara potansiyel yazılası kız gözüyle bakılmıştır.

nefes alsın yeter diyen doktor

hipokrat'a karşı antipati duyan bir bilimcidir.

sevgiliyi uyandırıp sevişmek

gecenin saatlerdir kapalı olan ağıza verdiği o kekremsi kokuyla ilk öpüşmeye edilen hamlede son bulan olaydır.

turkiye de her seyi abd nin planladigini dusunmek

sütten çıkmış ak kaşık sıfatında dolaştığımız için milletçe dünyanın kötü çocuğu abd'ye suçu atarak bir vicdan rahatlatması olayıdır.

hatunun sağlamlığını test etmek

bir gece içersiniz beraber ve kızı öpmeye çalışırsın öperse sağlam değildir, öpmezse sağlamdır durumu. gerçi öpmeye kalktığın için sağlam çıktıysa şansın yoktur o kız sana hayatta vermez.

bizim bir arkadaş var

en yakın kız arkadaşınla aralarını yapmanı isteyen arkadaşının, en yakın kız arkadaşına çıtlatmak
üzere konuya giriş yaptığın cümledir.
"bizim bir arkadaş var kızım, çok kafa çocuktur yahu."

yürüyen merdivende tersine yürümek

taksim'de arkadaşlarınla doğum günü partisi kutladığın ve kafaları dağıttığın bir gecede, "oğlum bak ben çok accayip cesurum lan!" diyip umurlarında bile olmadığın insanların seni görüp "oha lan çocuk neler de yapıyor! vaov! cesur adam seni!" diye alkışlayacakalrını sandığın eylemdir.

(bkz: dokunmayın ahmet ime sarhoştur halleri)

türkiye de müslüman olma zorunluluğu

her pipisi olanın erkek olmak zorunluluğu ile eş değer bir durumdur.
(bkz: gay olmak türk olmamaktır) gibi.

erkeklerle ilgili gerçekler

en fakiri bile yanındaki kıza hesap ödetmemek için hemen oracıkta banka kartı oluverir.

eski sevgili ile dost kalmak

iki taraftan birinin aslında diğerine hep "kanka" gözüyle bakması ve ayrıldıktan sonra da kankasını kaybetmek istememe durumudur. kanka bakılan hiç bir zaman anlamayacaktır ama ne yazık ki hiç bir zaman sevgilisi olamamıştır diğerinin.

bayramda şiir okuyan öğrenci psikolojisi

kendini dünyayı kurtaran insan sanma psikolojisidir. okul çıkışı milyonların senden imza almak için okul kapısına doluşacağı hissiyatını da getirir akabinde.

kiz olsam kesin verirdim

bir erkeğin karşısındaki erkeğe kullandığı yüceltme cümlesidir.
ondan hoşlandığı yoktur. ama ondan her kızın hoşlanacağını ima etmesi durumudur.

hayatında starbucks tan başka yere gitmemiş insan

parası olduğu için harcayan ve bunun da parası olmayıp ve harcayamayan insanlar tarafından hor görülmesidir.
starbucks'ın kahvelerinin güzel olabileceği ihtimali hiç akla getirilmez nedense.

arabası olmayan erkek

sevgilisiyle gönül rahatlığıyla sevişemeyen erkektir. belki de hiç sevişemeyecektir. kızların arabası olan erkeğe neden daha rahat davranması da ayrı bir olaydır.