bugün

entry'ler (11)

sıla

17 Haziran 1980'de doğdu. Hala yaşıyor, şarkı yazıyor ve söylüyor.

merlin

aynı zamanda Merlin , Kral Arthur efsanesinde yer alan büyücüdür. Karakterin bilinen tasviri ilk olarak Monmouthlu Geoffrey'nin tarihî ve efsanevi figürlerin karışımını esas alarak yazdığı Historia Regum Britanniae ("Britanya Krallarının Tarihi") adlı eserinde ortaya çıkmıştır. Geoffrey, Kral Arthur ile hiçbir bağlantısı olmayan Myrddin Wyllt adlı bir kâhin veya deli hakkında var olan hikâyelerle, Romano-Britanyalı savaş adamı Ambrosius Aurelianus'un hikâyelerini birleştirerek Merlin Ambrosius adını verdiği bir figür oluşturdu. Merlin'in asıl görevi Arthur'u korumaktır. Ayrıca Stonehenge'in Merlin tarafından yapıldığı rivayet edilir.

raziel

hristiyan mitolojisinde yer alan archangel'lardan biridir raziel, adının anlamı "tanrı'nın gizemi". "bilinmeyeni bilen", "bütün sırlara vakıf " olarak da adlandırılan raziel, dünyaya gönderildikleri zaman içinde bütün celestial ve dünyevi bilgiler içeren "the book of raziel"'i adem ve havva'ya vermiştir.

lol nasıl oynanır

Lol'e yeni başlayan arkadaşlara verilecek en güzel tavsiye "küfretme" ve "sakin kal" ikilisidir.

toplu taşımalardaki müzisyen sorunsalı

valla okumaya üşendim ama genel olarak iki taraf da haklı bence.

hayatınızda kaç kere reddedildiniz

ilkokuldan lise yıllarına kadar sayacak olursak sanırım 10 defa reddedildim.

doğru 31 çekme kuralları

e ama bu da ahlaksızlık değil midir? Siteyi düzgün kullanmayı deneyin bir de

geceye bir özlü söz bırak

esirgemem sözümü ben, çıkıp gelse de ölüm.
ne dikenler bıraktım ardımda ben ne dikenler...

erkekler seks yapamayacağı kadınla arkadaş olmaz

Bu başlığı açmak için hangi kafaya giriyorsunuz çok merak ediyorum. Yani bir de kaldı ki erkekler her gün seks yapıyor zannedecekler...

sözlük yazarlarının boy kilo ölçüleri

Boy: 1.82
Kilo: 69
Değişmeyen değerlerimle mutluyum

kendine eziyet eden mazoşist

Büyük ihtimalle psikolojik sorunları vardır fakat bu sorunlara da çevresi getirmiştir. Böyle duruma gelebilen birisi için söylenecek söz az...