bugün

entry'ler (42)

sözlük yazarlarının benzediği ünlüler

miranda kerr. Evet, ne ?!

sözlük yazarlarının benzediği ünlüler

miranda kerr. Evet, ne ?!

sadece erkeklerin anlayabildiği cumartesi olayı

kızlar cumartesileri bülbül ötmüyor anlayamazsınız işte üzerimize gelmeyin ooouuuffvv.

acısa da öldürmez diyen kız

sıla gencoğlu ayol.

iki kişilik yatakta tek kişi yatmak

yıldız şeklinde yatılasıdır.

oje

(bkz: french)

yerde 50 tl bulunca yapılacaklar

parayı alır fukara bir çocuğa verirdim.

küfrederken be den destek almak

küfür ederken bir sözcükten destek almaktır.
bkz yukarıdaki örnekler. okkalı küfürlerimiz yetmiyormuş gibi önüne arkasına çeşitli söz öbekleri ekliyoruz amk ya *

hoşlanılan kızla eczanede karşılaşmak

(bkz: hoşlanılan kızla keranede karşılaşmak)

pamukkale turizm

yaz dönemine girerken iyice saçmalamış otobüs firmasıdır. 2 hafta içinde ankara'dan istanbul'a 4-5 kere gitmek mecburiyetinde kaldım. her seferde bir sorun çıkardılar. en berbatı ise otobüsün otobanda kalmasıydı. sınavım vardı ve yetişemedim. bilet alırsınız sefer saatlerini değiştirirler. yine bir gün yolcuya (bana) haber vermeden otobüsü 1 gün sonraya almışlar. böyle bir olay yok. elimde valizimle gidiyorum otogara ve neymiş efendim beni aramışlar ulaşamamışlar.yalanın daniskasıdır bu. günah günah... üniversiteye ilk başladığım yıllardan beri bu firmayı kullanırdım ama 2 haftada biraz haşır neşir olunca gösterdiler kendilerini. *

dünyaca ünlü kürtler

(bkz: bihter ziyagil)

makyaj yapmadan sokağa çıkan türk karısı

makyaj sevmeyen türk karısıdır.

pizzanın ambulanstan hızlı geldiği ülke

boğazımıza düşkünüz.

türklerdeki ingilizce öğrenememe hırsı

hırs'tan çok öğretim sistemimizden kaynaklanan bir durumdur. Kişinin çabasını bir kenara bırakalım, bizde ingilizce dersleri matematik işleniyor gibi işlenmektedir. Belirli formüller var, "i'dan sonra am gelir, he-she-it has olmalıdır" şeklinde, böylesi öğretmenin de işine gelir. Dinleme yoktur, anlama zaten yok, konuşma'dan bahsetmiyorum bile.
Önce öğretmenlerimiz inanmalı bu işe, öğrenci zaten öğretmeni taklit eder, dil öğrenirken de taklit yapmak gerektiğine göre bu iş hallolur.

bir kadın kaç kere aşık olabilir

bir kadın herşeye aşık olabilir. O yüzden bilemediğimiz bir durumdur. *

insanın en masum olduğu an

boşaldığı andır. *

sonbaharın en çok yakıştığı şehrin ankara olması

ankara'ya yakışan birşey varsa o da sonbahardır.

başkent üniversitesi mezunu yazarlar

kanal b'de mezuniyet törenleri yayınlanan yazarlar.

koreliler

güneyi sıcak kanlıdır, güney insanı gibi hemen kaynaşıverir, kuzeyi soğuk kanlıdır, yanına yaklaşamazsın, herkesi düşman bilirler.

sözlük yazarlarının an itibarı ile düşündükleri

japonca'yı nasıl unutmam