bugün

tüm duygusal zır(va)lamaları bir kenara koyarsak en başta ev içinde yer israfıdır, aynı zamanda ısıtma problemi olur enerji israfıdır, sonra alan geniş olduğu için bir sağa bir sola dönme olanağı yaratıp, uyumamaya bahane olabileceği için de zaman israfıdır efendim; bir kere tek kişilik bir yatağa nazaran daha pahalıdır israf da israftır.
1.95 x 110 kiloluk bir insan için ideal bir yataktır*
çok rahat hatta fevkaladenin fevkinde olan, kişiye süper ötesi bireysel konfor yaşatan , alışınca da hiç vazgeçmek istenmeyen eylem.*
rahata düşkün olmaktır. 160x200 yatak çok güzel, gelsenize.***
120 m2 evde tek başına olmak kadar koymaz adama. hele o ev hakkari'de ise kol gibi geçer.
rahatliktir.
bunun sonucunda
(bkz: iki kisilik yatakta tek kisi sevismek)
yalnızlığın işaretidir.
valla rahatlıktan geberebilirsiniz. dön dön dur o yastıktan ötekine geç.
odamda elektrik de yok. henüz avizeleri takmadım. karanlık.
gece olunca telefonun ışığıyla yürüyorum dikkatlice. kedimin oyuncaklarına basmamak için ekstra çaba gösteriyorum. sol elimle telefonu tutarken sağ elimle duvardan destek alıyorum. çünkü odanın kapı girişi boyum kadar. kafam çarpıyor bazen. elimle yokluyorum gelip gelmediğimi..
giriyorum odaya.
gözlerim karanlığa henüz alışmadı. hemen yatağa doğru yürüyorum fakat ayağıma takılıyor kablolar. sendeliyorum hafifçe. yatağa doğru seğirtiyorum.
hani bir balina, su yüzüne doğru bir hamle yapar, sonra geriye düşer ya; o şekilde yüz üstü bırakıyorum kendimi iki kişilik yatağa. düz yatamıyorum. çapraz kalıyorum. her ne kadar iki kişilik olsa da yatak, ben sığmıyorum. yorgandan ayaklarım çıkıyor dışarı.
yatak kaç kişilik olursa olsun, ben yorganın hangi ucu uzun hangi ucu kısa, kestiremiyorum. o yüzden sürekli bir devinim oluyor. ayaklarım üşüyor. cenin gibi kalıyorum.
iki kişilik yatakta bir uca cenin gibi kıvrılıyorum. yatağın belki de altıda biri kadar yer kaplıyorum neredeyse iki metre boyumla..
aklımdan bin türlü şey geçiyor. cinler, periler, korkunç korkunç şeyler.
iki kişilik yatakta kendi kendimi korkutuyorum. iki oda bir salon evde benim düşüncelerimden başka ses yok.. arada bir tıkırtı geliyor mutfaktan. kedidir kedi diyorum kendi kendime.
kedim olduğu için şanslı hissediyorum.

iki kişilik yatakta her gün tek kişi yatan biri olarak;
ağız sulandırılacak bir şey değil yazar/okur dostlar..
sabah kalkarsiniz yatak hic bozulmamis gibi,
yatagin diger tarafi soguk diye oldugunuz yere mihlanirsiniz,
ve en onemlisi cok yalniz hissedersiniz.**
çok mantıklı ve de rahatına düşkün olan insanın yapacağı eylem. sevgilinizle ya da karınızla seviştiyseniz, orgazm sonrası gelen tiksiniyi ancak onu başka bi yatağa göndererek atabilirsiniz. zaten her iki tarafta amacına ulaştıysa tekrardan ter kokan, pis, cenabet bir vücuda temas etmek de mide bulandırıcı olabiliyor.
hipotenüs şeklinde yatmaktır.
tek kişilik yatakta gece üstünü açıp üşüten insanın yaptığı eylemdir. Ama çift kişi olmak yine de tercih edilendir.
eğer "siz" istediyseniz güzel bir durumdur.
ama yalnızlık acıdır...
tek kişilik yatakta iki kişi yatmak ne kadar güzelse, bu da o kadar kötüdür.
iki kişilik yatakta tek kişiyi yalnız bırakıp sigara yakmayı hatırlatır.
Yatağa çapraz yatma olanağı sağlar. yanımdaki rahatsız olmasın diye rahat rahat dönememe durumunu ortadan kaldırır. yorganı istediğiniz tarafa çekebilirsiniz. ancak üşüdüğünüz zaman ısıtacak kimse olmaz (özellikle ayakları, ayak önemli çünkü), yorgana sarılmak canlı bir varlığa sarılmanın yerini tutmaz çünkü yorganı ne güzel de uyuyor deyip öpemezsiniz. siz yine de iyi tarafından bakın.
tek kişilik yatakta çift kişi uyumaya çalışmaktan daha iyidir.
çaprazlama bir pozisyonda uyuma alışkanlığına sebep olur ve iki kişi sığamaz olursun o yatağa.

ayrıca insanın sırtının en üşüdüğü zamandır. yalnızlıktan mı yoksa iki kişilik yatak olmasından mütevellit sırtın daha bir açıkta kalmasından mı bilemedim.
en sevdiğimdir.
yalnızlık kelimesinin arapçasıdır.
dizilerin %90'ında karakterler fakir de olsa zengin de olsa çift kişilik yatakta yatar. kural budur.
tek kişilik yatak ta 2 kişi yatmak değildir.

+ lan kaysana biraz, o bacak inecek.
- nereye kayayım bebeğim, aa aklıma ayıp bir şey geldi.
+ pisliklik yapma.
- o değilde yemin ederim adamlar aya gitti biz şura da yatamadık ya.
uzayda asılı kalmış gibi his verir. istediğin kadar dön, yuvarlan, takla at ve istediğin şekilde uyu.