bugün

entry'ler (7)

ekrem imamoğlu

vurdukça dincileri ağlatan başkan. chp'den çıkması şaşırtmıştır zira chp muhalefetin önündeki en büyük engel olmaya tam gaz devam eden bir düzen partisidir, kadrosunun çoğu akp zihniyetlidir ve koltuk sevdalısıdır. beylikdüzü başkanıyken ismini duymamıştım ekrem çünkü istanbul'da hiç yaşamadım. şimdi ise seni tüm türkiye biliyor.

mansur yavaş

bir devrimci olarak başta önyargıyla yaklaştığım, şimdi ise iyi ki gelmiş dedirten belediye başkanı. ankara'ya yakışır kimse. "gülüşüne kurban başganım" edebiyatı yapmayacağım elbette ama kendini bana sevdirmiş, ankara'ya seçilebilecek en temiz insandır kendisi.

amsterdam

her ziyaret ettiğimde bir başka hayran kaldığım şehir. türkiye'deki tanınırlığının "red light abi fuhuş abi" veya "uyuşturucu abi çok iyi abi" seviyesinden ileri gidememiş olması ayrıca üzücü. senin her türlü pislik dönüyor dediğin şehirde insanlar medeniyetin zirvesinde yaşıyor cahil. fuhuşun döndüğü sokaklar bile taksim'den, istiklal'den, kızılay'dan daha temiz, daha güvenli emin ol. gönül rahatlığıyla git gez. çok fazla turist tokatlama da dönmüyor benim gördüğüm kadarıyla. temkinli olun yine de, bilmediğiniz bir ülke sonuçta.

bir daha fırsat bulabilir de gidersem bu sefer bisiklet kiralamayı düşünüyorum. ne de olsa amsterdam.

imkanınız varsa mutlaka gidin görün. döndüğünüzde saçma salak sorularla karşılaşmanız muhtemeldir.

mehmet ali birand

şu sıralar özlenendir. keşke binali yıldırım - ekrem imamoğlu yayınını o sunsaydı dediğimdir. insan gazeteciliğin bugün geldiği noktada dönüp bakınca -siyasi görüşü ne olursa olsun- saygıyla anıyor kendisini.

metacritic

çok güzel filmlere az puan vermelerinden çok, beş para etmez filmlere yüksek puan verilmesi can sıkan platform. film henüz iki üç eleştirmenin elinden geçtiyse, bir de içinde sosyal mesaj falan varsa, çok rahat 70-80 puanlı olup içi bomboş olabiliyor.

game of thrones

eğer martin'in ömrü yeter de kitapları bitirebilirse, bundan yıllar sonra tekrardan çekilecek ve aynı hatalara düşülmeden, şanına yakışır bir finalle bitecek dizidir. en azından ben öyle umut ediyorum. yoksa bu başyapıta yapılanlar telafi edilemez.

bench press

yaklaşık bir yıldır düzensiz, son iki aydır da haftada 3-4 gün ağırlıklarla haşır neşir olmama rağmen bir türlü barışamadığım, göğsümü bir türlü hissedemediğim hareketti. ta ki decline bench press'e geçene kadar. eğer göğsünüzü hissedemiyorsaniz sebebi bendeki gibi omzunuzu fazla kullanmanız olabilir. decline'a geçip ilk defa doğru düzgün bench yaptığınızı hissedebilirsiniz.