bugün

entry'ler (14)

kitap alıntıları

görsel

kitap sohbeti yapamayan türk kızları

Erkekleridir o.

ben bu yazıyı kendime yazdım

Kızım bak daha gençsin yaşaman gereken çok fazla tecrübe var bir adım atarken arkasını düşünme sana adım atıp hiç bir şey olmamış gibi geriye dönenleri hatırla onlar gibi ol çünkü böyle olduğun sürece kaybediceksin. Evet Bu benim kendime en güzel notum "böyle olduğum sürece kaybedicem."

gecenin sözü

Ben yaparken bütün yanlışlar doğruydu.

vazgeçmek

Ya arkadaşlar değmez ya kimse için hicbir şey için değmez 3 günlük dünya olmadı geç. vazgeç ben bu gece vazgecmemenin aptallığını tekrardan yaşıyorum siz yaşamayın kallavi kaybedenlerden biri olarak söylüyorum değmez...

caner taslaman

Caner hoca ilk defa yapımıyor bunu cübbeli Ahmet'i bile tartışmaya çağırdı nevar bunda adam tek başımıza atıp tutmayalım gelin hep beraber tartışalım diyor ne var bunda eleştirilecek Caner hoca daha öncede atesitlerle tartışma programlarına katıldı bir kaybı olan varmi? Yok. gerçektende hodri meydan çıksınlar tartissinlar. islam'da felsefe yoktur diyen var hala ilk islam alimlerinden habersiz buyur işte seviye belli kime neyi anlatıyorsun Caner hocam..

gecenin sözü

Önce bilgiyle sonra düşünmeyle gelen, insanın kendini üstün görmesi diğer bütün konuşan yaratıkları ilk bakışta yargılaması belli bir yaşa kadar devam eder. Sonra bir gün fark edilir hiç bir canlının anlaşılabişecek kadar basit olmadığı içine kapanık bir çocuğun sınıf arkadaşlarını pompalı tüfekle katlettiğini okursun gazetede. Orta yaşlı başarılı bir mühendisin bir çocuk gibi evinden, ailesinden kaçtığına tanık olursun. Yargılar isabetsiz hale gelir. Çözdüğünü yada uyanışından yatağına dönüşüne kadar bir gün boyunca neler yaptığını tahmin ettiğini sandığın insanları aslında ne kadar az tanıdığını fark edersin. Ve yıllarca sadece kendini çift hatta daha fazla sayıda hayat sahibi gördüğünden şaşırırsın bir benzerini başkalarının da yapılabilmesine. Hatta senden yüzkitap daha cahillerin aklından geçenleri okuyamadığın için utanırsın kendinden. Oysa onlara benzememek için hiçbir iş yapmamış hiçbir inanca ve amaca sahip olmamışsındır. Sadce gözlem ve eleştiri vardır hayatında. Ama onsekiz yaşına kadar son derece normal, başarılı, popüler bir çocukluk geçirerek gelmiş bir gencin kendini asmasına tanık olunca, bir yudum bile yükselememiş olduğunu anlarsın. Seni anlıyorum demek büyük bir yalandır. Kocaman bir yalan. Kimse kimseyi anlayamaz ve tanıyamaz bu dünyada...
(bkz: hakan günday)

gecenin fotoğrafı

görsel

gecenin fotoğrafı

görsel

ben bu yazıyı ona yazdım

Sen ağa ben ağa inekleri kim sağa.

gecenin fotoğrafı

görsel

kahraman tazeoğlu nun müsveddeleri

Bukre adlı kitabı "bir zamanlar benim olan ellerin şimdi neden ellerin" diye başlamsından ötürü müsvedde demek caizdir.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

into the wild, kaçıp gitme duygusu besleyenler için ideal bir film.

şiirlerin en can alıcı mısraları

Zamanla nasıl değişiyor insan?
Hangi resmime baksam ben değilim.