bugün

sevdiği entry'ler

evli erkeklerin çoğunun eşlerini aldatması

Ankara'da okudum, Ankara'da yillarca yasadim. Her ne kadar musteri olarak yer almasam da size pavyonlar hakkinda bilgi vermek istiyorum.

Orada calisan konsomatrisler, halk arasidaki ismiyle konslar, musterileriyle yatmazlar. Musterileriyle muhabbet ederler, dertlesirler, musterilerinin anlattillarini dikkatle dinlerler ve arada bir "kocacim, askim" gibi kelimeler kurarlar.

Buralara giden erkekler boyle bir eglencenin gecesine en az bir kac bin oderler. Peki bu kadar para ne icin verilir? Tabiki de bir erkegin kendisini bir erkek gibi hissetmesi icin. Dedim ya konslar genellikle musterileriyle yatmazlar, ha surekli musteriysen arada bir kiyak gecerler o ayri.

Simdi bu adam, yukarida saydigim hizmetleri evinde gorse, konslara gider mi? Gitmez. Mesela bir ornek, mutsuz evliligi boyunca konslara para yediren bir adam esinden ayrildi ve kendinden biraz daha genc bir kadinla evlendi. O gunden sonra konslara para yedirmez oldu. "Abi" dedim, "ugramiyorsun ne zamandir". "Esimle mutluyum oglum" diyor.

Biraz daha muhabbet edince yeni evlendigi kizin guzel giyinip onu karsiladigi, arada bir guzel bir raki masasi kurdugu ve haftanin en az dort gunu sevistiklerini ogrendim. Ki bu adam yemek, temizlik konularinda karisina gayet yardimci olan bir adam. Yan gelip yatan okuzgillerden degil.

Demem o ki, bir erkek size ev islerinde de yardimci olur, cocuga da bakar, evine sadik bir erkek olur. Ama ona erkek oldugunu hissettirin. Konusun, dinleyin, sevisin esiniz sizi aldatmasin. Sokaktan gecen bir kadindan farkiniz olsun.

Pavyonlara giden, "aldatan" erkekler, konslardan gordugunun birazini evlerindek eslerinden gorseler emin olun ne baska kadina giderler ne de eslerini aldatirlar. Ota boka trip yaparsaniz erkegi bunaltirsiniz. Misal bir erkegin dogum gununde onun sevdigi seyleri yapin, onun sevdigi bir yere gidin. Playstation salonu da olabilir bu, kibris kumarhaneleri de. Onemli olan burada erkegin sevdigi seyi yapmak. Hatta hediye bile istemez erkek. Seksi bir ic camasiri alip o gece esinize surpriz yapabilirsiniz. Her tur hediyeden bin kat degerlidir.

Bencil olmayip, bazen onu yuceltin, egosunu oksayin. Goreceksiniz ki sizi aldatmayacak. Ha yine de aldatirsa baska seyler dusunun. Sonucta benim fikirlerim hakikat degil. Yanlis oldugu durumlar olabilir.

gerçek bir nasılsın duymak

Gözlerinizin içine bakarak, sanki birazdan dünyanın en önemli cevabını öğrenecekmiş gibi merakla, size bu soruyu soran hayran olunası bu insanları kaybetmemek gerekir.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Yaklaşık 3 yıldır saçlarım kısaydı. 3 yıl önce kötü bir hastalık geçirdiğim için saçlarımı komple kestirmek zorunda kalmıştım. Kanser değildi ama hayatımdan bir yılı çalan lanet bi hastalıklar silsilesiydi.
saçım epey azalmıştı, Annem ve ablam saçlarım elimde kaldıkça deli gibi ağladığı için sıfıra vurdurtmuştum aslında.

Sonrasında ablamın yüzlerce aktarı dolaşmasının ardından saçlarım çoğaldı ama uzadıkça kısa kestirmeye devam ettim.

Bu yıl annem istediği için uzatmaya başladım, epey uzadı.
Bir şeyi fark ettim, 3 yıldır saçlarım gene dökülecek mi korkusuyla yaşadığım için devamlı kestiriyormuşum.

insanların ruhsal hastalıklarına çare bulan bir mesleğim var ama kendi problemlerimi daima görmezden geliyorum, hiçbir şeyi umursamıyormuş gibi yaşıyorum.
Yorucu.