entry'ler (69)

neden yalnızlığı tercih ettin

Ben onu değil, o beni tercih etti!

peşinden koşulan mutluluğun usain bolt a dönüşmesi

Sesli güldürdün delikanlı.

öğretmen olup 3 ay yatmak istiyorum

Sen kışı bekle..!

okuduğun bölümü söyleyince verilen tepkiler

Olsun.. olsun.. o da lazım..!

9 yaşındaki kızın kafasına parke taşıyla vuran oç

insanın aklına o kadar çok soru geliyor ki, fakat hiç biri bu masum çocuğa yapılanı açıklamıyor.

Sonra düşünüyorum, neden ceza verilmiyor? Suça meyilli olduğu belli olan, başka olaylara da karışmış bu hayvana neden ceza verilmiyor ve bunun yaşadığı yerdeki insanların canının, ırzının hiç mi önemi yok ki salıveriyorsunuz?

Yaşanan Bu olayların sayısının artması ve ceza verilmemesi kabul edilebilir bir şey değil. Acaba ceza evlerinde yer mi kalmadı? Yada az yer var fetö'cülere mi ayırıyorlar? insan düşünmeden edemiyor. Çünkü bu hayvana ceza vermeden insan arasına salan kişi neye göre buna karar veriyor. Bence gazetecilerin bu tür karar veren yetkililerle görüşüp bir açıklama istemesi gerekiyor. Kamu oyu olarak bizlerin açıklama duymaya hakkı var.

Toplum olarak nereye gidiyoruz?

depremin laikçi yerleşim yerlerinde olması

Depremden büyük laflar...

beylikdüzünde oturup istanbulda oturuyorum demek

O kadar gömmüşsünüz adamlara, bari istanbul yerine ne diyeceklerini söyleyin de bilsinler!

gece 2 de sözlükte dolaşan kızdan karı olmaz

Tamam sen böyle bir kadın almazsın anladık da, başkasının karısına/kızına laf etmek bir erkeğe yakışır mı? Bırakın genelleme yapmaları falan. Herkes kendisine baksın arkadaş. Bu sözde tespitlerle kimse kimseye madalya takmıyor.

lanet olsun denilen şeyler

(bkz: Fuck you)

Biz filimlerde hep öyle gördük.

dilendirilen yatalak dedenin az para getirmesi

Yatalak dede başlığını gördükçe aklıma gelen şey;

(bkz: yatalak dedenin Uludağ sözlüğü trollemesi)

arabeskin en iyi giriş yapan parçası

müslüm gürses- acımasız dünya.

şarkının adına bak, girişini sen düşün artık!

galiba şeker hastasıyım

Ağız kuruluğunun yanında sık idrara çıkma ve yaraların geç iyileşmesi gibi semptomlar varsa muhtemel hastalık. Geleceğin için uzmana başvur.

nana godi

Lazcada çok fena anlam taşıyan bir cümleyi hatırlatıyor bana.

prison break

Birinci sezonun hatırına izlemeye devam ettiğim dizi. 5. Sezonunda beni nedense bir türlü içine alamadı. Biraz zorlama olmuş gibi. Özellikle kurtuluş sahneleri Türk dizilerindeki kurguya benziyor. 1. Sezonun hatırı olmasa çoktan bırakmıştım.

survivor serhat akın

anlat bakalım oyununda millet serhat'a bişey anlatmaya çalışıyor, kullanılmaması gereken kelimeler olduğundan serhat'a soru soruyorlar, adam soruyla cevap veriyor.

furkan - abi terzi neyini dikemez?
serhat - neyini dikemez?
furkan - abi hani bir söz vardır ya terziler için!
serhat - ne sözü abi?
.........

sabriye - mobilyayı boyadıktan sonra ne yaparsın?
serhat - ne yaparsın?
sabriye - hani viyadükten sonra ne yaparsın mobilyaya?
serhat - ne yaparsın mobilyaya? abi be alaka yaaa!

bravo. devam.

ilk defa macarca konuşacak yazarlara tavsiyeler

iyi tamam da, neden macarca?

galatasarayı kurtaracak adam

Takımın teknik direktöre ihtiyacı var bence.

(bkz: Sergen Yalçın)

asteğmene hocam diye hitap eden astsubay

O kadar yıl askerlik hayatı var ama üstüne nasıl hitap etmesi gerektiğini bilmiyor. Askerde hocam diye bir hitap şekli yoktur. Ast'lık üst'lük ilişkisi diye birşey var. Astsubayın zoruna gidiyorsa yanlış meslek seçmiştir. Çünkü asteğmen o'nun komutanı/Amiri pozisyondadır.

anın isteği

O an içinizden geçen bir isteğin dile getirilişi. Geriye dönüp baktığınızda ''vay be ne güzel/saçma bir istekte bulunmuşum'' diyeceğiniz, kendi adınıza tarihe not düşülen başlık.

Anın isteği: bitirme tezimi tamamlayıp yüksek lisans diplomamı almayı istiyorum.

askerde verilen ipad i ilk günden kırmak

Yeni bir ulu roman geliyor galiba...