bugün

Ölçtürünce net sonucun alınabileceği önerme.
Ağız kuruluğunun yanında sık idrara çıkma ve yaraların geç iyileşmesi gibi semptomlar varsa muhtemel hastalık. Geleceğin için uzmana başvur.
Çaresi en basit hastalıklardan biri şeker hastalığı.
Şeker hastalığı yani diyabet kür tedavisi olmayan bir hastalıktır. Ömür boyu ilaç kullanırsınız üstüne diyetinize dikkat etmelisiniz.
tip 1 tip 2 gibi ayrımları olan bir hastalık. belirtileri sise yemekten sonra ağız-kulak kuruluğu, aşırı halsizlik ve yemekten hemen sonra insülin düşmesi sebebiyle tekrar acıkma vb. ayrıca düzenli spor, tedbirli beslenme ile kontrol altına alınabiliyor.

acilen ölçüm yaptırmalı ve buna göre aksiyon alınması tercih edilir.
Gece yatarken ayaklarımın altı yanıyor. Hatta bazen uyuyamıyorum buz koyuyorum. Acaba ben şeker hastası mıyım?
Depresyonda da olabilirsin dediğim entry. Ağız kurluğu ve halsizlik depresyon belirtisi de olabilir.
Ayakların altı yanıyorsa muhtemelen kolestrol var sende. Babamdan biliyorum çerezi ve öküz eti tüketimini azalt.
(bkz: Hastalık hastalığı)
Şekerini ölçtürme, direk IQ testiyle zeka ölçümü yaptır. Bir de çukulata ye biz sınavlardan önce falan yapardık. Neyse erken teşhis hayat kurtarır, beyin jimnastiğiyle geliştirebilirsin.

Not: ilk entryi giren gerizekalı arkadaşa istinaden bu şekilde yazdım, yoksa şeker hastalığıyla dalga geçmek gibi bir niyetim yok
Hayatı size sızdıra sızdıra yaşanmaz hale getirecek hastalıktır. Adı şeker ama kendisi öyle değildir.
Boku yediginizin kanitidir.
Ayaginiz kesilebilir gozunuzu kaybedebilirsiniz damariniz tikanabilir felç kalabilirsiniz kalp krizi riski yuksek.

Babam ve baba tarafim full şeker hastasi biri olarak umarim bende yoktur.