bugün

entry'ler (7)

parov stelar

21 ekim 2011 saat 23:00 da otto santral de buluşmak üzere sözleştiğim uzun süreli ilişkim.

hint

bir trip hop grubu. air to sky adlı parça en iyi çalışmaları bence. ayrıca ninja tune dan demek isterim.

arovane

di fm duyumlarından. ben dinlemeye başladığımda çoktan müziği bırakmıştı. 2004 ten beri bir çalışma yok. şöyle ki 2000 atol scrapt 2000 tidies 2001 aer 2004 lilies ve bu aralıkta bir sürü ep. çalınabilecek muhteşem ambient setlerde muhakkak bir arovane olmalı diye düşünüyorum. kendileriyle birçok anım var biri şöyle ki lilies a pek çok taktığım yıllarda bir doğu karadeniz turunda karşılaştığım çekik gözlü ablalara pink lilies ı dinleterek pişkince sordum 'şimdi ne diyor bu şarkı' diye. tatarmıydılar neydiler anlamadım dedi kulaklığı uzattı. ayrıca good by forever one-night stand sabahı yarenle dinlenilebilecek en manidar parçadır.

notwist

themselves ile beraber yaptıkları 13 and god albümü ile tanıdım bu abileri. almanlar. ıf ilgimi çekmişti. neon goldan albümlerini dinlediğimde ise the postal service e ne çok benzerler diye düşündüm. halen de benzetirim. albümden pilot yanlız dinlemeyi en çok sevdiğim şarkı oldu bir zamanlar. sonraları gözardı edildiğimi düşündüğüm ilişkimde kendimi sevgiliye pick up the phone ya ansfer me at last today, ı will step out your past diye sitem ederken buldum. süperler.

bonobo

live at koko dvd si 2009 dan beri piyasadadır. her izlediğimde konser izlemekten çok bir masala ortak olduğumu hissederim. simon green nasıl da hakim gruba , bu bajka nasıl başka walk in the sky da. ketto çalarken gözüm hep transa geçmiş klavyede.
iyi müzikten anlayan insanlarla izlerseniz eğer dvd yi bir zaman sonra izleyicilerin aptalca birbirlerine bakıp manasızca gülümsediklerini farkedebilirsiniz. defalarca test edildi ve onaylandı.

shpongle

raja ram ve simon posford ikilisinden oluşan psybient , psychill grubu. mistik aleme fena halde kafayı taktıklar konserlerinden anlaşılabilir. ilgimi çeken bir diğer ayrıntı ise raja ram ın 1941 doğumlu olması yani bildiğin dede gerçek hayatta da torunları varmış kendisinin de bu kadar enerji nerden gelmekte o yaşta bilmem. grubun around the world in a tea daze adlı parçası antalyada düzenlenen solar eclipse de tam tutulma anında çalınmış ve katılımcılara kafaları yedirmiştir kanımca.
http://www.dailymotion.co...se-festival-turkey_people

electric love

sound of noise filminin sonunda çalan son günlerde dinlediğim en güzel şarkı. her dinlediğimde içimde tatile gitme isteği uyandırıyor. tam bir yaz parçası, tam bir hayallere dalma anı fon müziği.