bugün

Maalesef ülkemizde yaşanan bir sorundur, sadece dış güzelliğe dikkat eden, ne bir kitap okuyan, ne bir film izleyen ne de bir müzik dinleyen hatunlarla dolu ülkemiz.

Belki buna sebep olan, kadınları bu noktaya iten, öteleyen erkeklerimizdir ama keşke olmasaydı bu durum.
etnik kızlarımızın kültür seviyelerini çay edebiyatı seviyesinde tutmasından kaynaklanan durumdur.
biraz da kişinin var olduğu çevresiyle alakalı bir durumdur. belki senin yaşadığın çevre de kişiler kültürsüz. kitap kısmına katılıyorum ama film kısmına katılmıyorum. ziraa salt film izleyerek kültürlü olunmaz. bir bakıyorsun film kültürünün geniş olduğunu söyleyen adamın favori film serisi amerikan pastası çıkıyor. zevkler ayrı bir konu evet ama kaliteli kitap, kaliteli film insanın kültür düzeyine katkıda bulabilir ancak. nasıl ki pucca tarzı kitap okuyup ' ben kültürlüyüm yeaa ' diyemeyeceğimiz gibi.
bekar yaşayıp ölmeyi istetecek kadar önemli sorunsaldır.

sözlükteki über derece zeki kezbanlar tarafından tenkit edilecek durumdur.

götü boklular birde gelir burda erkeğe laf eder, siz çok zekisinizde biz kaldık diye.

yazık valla hale bak amk.

göçmek lazım bu diyardan.

ilber ortaylıyıda alıp gidicem. siz cahilleri başbaşa bırakıp gidicez.
napıcan kültürü?
tübitak mısın sen?
bilgi yarışması mısın?
öss misin sen?
ösym misin?

türk kadınının kültürlüsünü test etme yöntemi: pilavın dibini tutturmuyorsa okeydir hacılar.
Erkeklerimiz bir kadında kültürden çok görsellik ve seksepatile gibi özellikleri ön planda tuttuğu müddetçe ülkemizde kaçınılmaz son olacak problemdir .
bence bu olaya insan olarak bakmalı. yalnızca kadın değil.
günde 2 tane kitap bitirmeyen bayanlarin cok oldugu bir ülkede yasanan hadisedir.

bana gore bir ayda, 60 kitap okumayan cahildir efendim.

edito: imla
erkeklerin kendini kültürlü sanma durumuyla eşdeğerdir. ha doğru mudur? doğrudur. ama kültürlü hatun kişiler de "baağyan" arkadaş edinememekten yalnızlık çekmektedir. erkekler de onunla arkadaş kalamamaktadır. yalnız yemek yiyen hatun görürseniz gidin yapışın efenim. kendine güvenli kültürlü bir hatun kardeşimizdir o.
çevrenizle alakalı bir durumdur.

kültürlü kadın mutlu eder mi, işte bu bir sorunsaldır.
az kültürlüyken evleniyorlar ve kültürlenme çalışmalarını durduruyorlar. belki de mecburiyetten. onun için bulunmuyor.
Kültürlü erkek olmadığınız içindir.
Kültürlü ve zeki kadında tespit ettiğim şey şu ki; asla tipe bakmıyor. Dış görünüş ikinci hatta belki üçüncü planda bu tarz kadın için.
çevrenizle alakalıdır, yani kendinizle alakalıdır. kusura bakmayın biraz üzecek ama şikayet ettiğiniz hal kendi sıfatınızdır.
elbette bunun böyle olmadığı örnekler de mevcuttur lakin ekseriyetle böyledir mesele. yani kendinizi bulunmaz hint kumaşı sanmayın. yüksel ihtimal zatınızla alakası fertler de aynı dertten muzdarip.
kültürlü kadını boş beleş sosyal medyada ya da saçma sapan avmlerde bulamazsınız.
her dışı güzel kültürlü çıkmıyor tabi.
bir tane vardı onu da ben kaptım.
entelektüel erkek bulmak kadar zordur. bilgi birikimi çok önemli bir şey.
öyle kadın bulsam basarım nikahı.
muhtemelen yanlış yerde arandığından bulunamamıştır.

evlere bakın, sofralarınıza bakın. annenize sevgilinize karınıza bakın.

bulacağınıza eminim.
görsel
Nerelere baktığınızla ilgili bir sorundur. Halbuki gitsene bir boğaziçi'ne odtü'ye dolaşsana kütüphanelerde. Kültürlü arkadaşların olsa seni diğerleriyle tanıştıran. sosyal projelerden projelere koşan, boş zamanlarında kurslara katılan, dolaşsana sergilerde, sanatsal festivallerde. ilgini çeken konferansları seminerleri takip etsene.
Bakın burayı dinleyin burası önemli, büyük ihtimal çevrenizden kaynaklıdır ki hep moda tutkunu egosu tavan yapmış (bkz: balon) tipliler vardır, normaldir günümüz kadınlarının çoğu böyle maalesef. makyajsız bir kadını görse bunlar hemen kendilerini bakımlı sanar veya üstün görürler, şöyle düşünün ki bir kız giysi mağazasından çıkıyor diğeri ise kitabevinden, tabiki görünüş olarak giysi mağazasından çıkan daha cezbedici, dış görünüşe aldanmayın, kültürlü olan kadının emin olun size daha fazla öğreteceği şey vardır, onlar zaten yeri geldiğinde gösteriş de yapacaklar bu yüzden iki cins için de birincil olarak dış görünüş tercihiniz olmasın.
"Sanat, sanat içindir."
Yoo ben buluyorumdur.
Bile derken ?