bugün

entry'ler (152)

dolmakalemlik com

türkiye'nin tek dolmakalem ve kırtasiye forumu. şu an herhangi bir paylaşım yok ama zamanla bir hazine olacak. dolmakalemlik.com

blogger

tumblr gibi saçma bir ortamda yazdıklarımı silip sıfırdan açtığım blog sitesi.

http://www.semihozer.com

şimdilik iş konuları üzerinden ilerliyorum. ama yarın ne olur bilemiyorum. gelişime her daim açığız.

tantuniciye isim önerisi

selams millet. bir arkadaşım tantunici açıcak. isim bir türlü bulamadık. ne gider la?

patlak karı almak

rodajı bitmiştir. hele iyi açıldıysa iyidir iyi. ama düşük kmlisini bulmanız lazım.

bireysel silahlanma yasası çıksa alınacak silah

tabiki de cz 75. üstüne tabanca mı var?

battlefield 1

çanakkale görevinde yönetilen anzak askerinin sürekli ingilizlere küfür etmesi, türk askerinin üstün savunmasının birebir gösterilmesi hiç tepki çekecek bir şey değildir. aksine asıl tepki çekmesi gereken arabistan görevleridir. ama arabistan görevlerinin sonunda ingilizlerin arapları kandırdığı açık bir biçimde yazılmıştır. oyun türklerden çok ingilizleri aşağılamaktadır.

sözlük yazarlarının şuan içtiği sigaranın markası

george karelias and sons.

sony xperia z3

artık çilesine dayanamayıp tüketici hakem heyetiyle para iadesine başvurduğum telefonum. 2 kez servise gitmesine rağmen hala mı bir cihaz çekmez ya.

kronen söhne

1992 yılında almanyada kurulan bir saat markası.kol saati, köstekli saat, deri ürünleri (çanta, kemer, cüzdan) ve kol düğmeleri üretmektedir. kronen & söhne kral ve çocukları anlamına gelmektedir. markanın baş tasarımcısı Ludwig Van Der Waalsdir. şu anda Royal Carving, Navigator, Imperial ve Aviator isimli kol saatleri serilerini üretmektedir.

türk mutfağına özgü yemekler ve tatlılar

kesinlikle çiğbörek değildir. çiğbörek kırım tatarlarına özgü bir yemektir. aslıda şibörekdir.

yazarların aldığı ilk telefon

ilk telefonum nokia 3100dı. kendi paramla ilk aldığım ise sony xperia z3tür.

açık oylayan yazarın profiline bakmak

paranoyakça yaptığım eylem. allahtan çok oylayan falan yokta uğraştırmıyor.

marmara üniversiteli sözlük yazarları

benimde aralarında olduğum ama okula anca sınavdan sınava gittiğimden yarım sayılabileceğim grup. iş hayatı sağolsun.

kvk

sony xperia z3 telefonumu şebeke probleminden dolayı kendilerine teslim ettim. telefonu aldığımda anten sisteminin, kasasının ve ekranının değiştirildiğini öğrendim. işin ilginç tarafı ekranda bir sıkıntı yoktu. neyse dedim aldım telefonu ilk başlarda sıkıntım geçmiş gibi görünüyordu ancak düne kadar. dün telefon çekiyor görünmesine rağmen kimse bana ulaşamadı. bakıyorum lte+'ta full çekerken birden hiç çekmemeye başlıyor. size ne diyim ben kvk.

uludağ macır birliği

tek başıma ilan ettiğim oluşum. uludağ sözlükteki tüm macırları bir çatı altına toplamayı hedeflemektedir.

çiğ sucuk yiyen bulgarlar

o çiğ sucuk değildir. kurutma ettir. macırların en çok yaptığı ve sevdiği şey.

george karelias and sons

uzun bir aradan sonra döndüğüm tütünüm. uzunca bir dönem kendisini kent switch ile aldattım. ama o yinede o güzel kollarını bana açtı. sağ ol george emmi sağ olun mahdumları.

düzce denince akla gelenler

passat.

çocukken olmak istenilen meslek

imam. dedem camiye götürdüğünde imamın kürsüde vaaz verip herkesin onu dinlediğini görünce çok etkilenmiştim. tabi o zaman kürsüden vaaz veriliyordu merkezi sistem değildi. sonradan fena imansız olduk o ayrı.

huzursuz bacak sendromu

stres ve baskı altında hissettiğimde açığa çıkan sendrom. herkes direk anlar ne hissettiğimi.