1. 1.
  https://www.anadolusaglik...g/huzursuz-bacak-sendromu

  çağımızın şeylerindenden olsa gerek.
  3 -6 ... eqin
 2. 2.
  bacağın devamlı titretme durumu. psikolojik bir rahatsızlıktır. tedavisi zordur. kişi bacağını özellikle stresli ortamlarda otururken daha çok sallar. bu esnada çevredekiler daha çok rahatsız olur.
  7 ... markasiz
 3. 3.
  uyku bozuklukları statüsünde değerlendirilebilen, özellikle uyumadan önce bacağı sallama istegi yaratan sey. uzun sure aynı sekilde oturmak/yatmak mumkun degildir, bacagi sabit tutamama hissi mevcuttur.
  stresli yorucu gunlerden sonra daha cok hissedilir * *
  10 ... josephine
 4. 4.
  tıp dilinde de aynı adı taşıyan hastalıktır.(hbs)
  2 -2 ... the she
 5. 5.
  hareketsiz kalındığında veya uykuda git gide artan rahatsızlık,sıkıntı,karıncalanma,uyuma ve tarif edilemez huzursuzluk ile kendini gösteren huzursuz bacak sendromu genellikle 100 kişiden üçünde görülen nörolojik bir hastalıktır.genellikle bacakalrda hissedilen ancak diğer uzuvlarda da görülebilen huzursuz bacak sendromuda hastalar , şikayetlerini hareket ile azaltma eğilimi içinde olduklarından dolayı engellenemez şekilde bacaklarını oynatma ihtiyacı hissederler.
  Hastaların dikkat etmesi gerekenler:uyku saatinin düzenli olması,yemek saatlerine dikkat edilmesi,spor yapma alışkanlığının kazanılması,bacaklara yönelik masaj yapılması,sıcak soğuk su uygulaması,dar çorap ve pantolon giyilmesi,bacakların elsatik bandaj ile sarılması,taze badem yenilmesi,yeşil çay içilmesi,potasyum,magnezyum,B12,E vitamini,kalsiyum alınması,alkol ve sigara kullanılmaması,kahve içilmemesi hastalıktan korunma veya tedavi sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlardır.ayrıca stresten kaynaklanan rahatsızlıklarda yoga ve meditasyon olumlu sonuçlar doğurabilir.
  13 -1 ... omeryus
 6. 6.
  stresten olabileceği gibi diyabet, romatoid artritya da demir eksikliği gibi başka bir nedenle de ortaya çıkabilmektedir.
  sendromlu insanların diğerlerine oranla depresyona daha yatkın oldukları gözlenmiştir.
  4 ... alemonia
 7. 7.
  sıkıntıdan da olabilen bir sendrom olduğu gibi bazen hiç sebepsiz de bacaklar durmaksızın sallanır, durulduğu zaman bacaklarda ağrı veya uyuşma meydana gelebilir.
  ... bedevix
 8. 8.
  Bacağın ne yapsam ne etsen rahat edememe durumu. Uykudan kramplarla uyanma, titreme, karıncalanma gibi bacağın rahatsızlık göstergeleri olan nörolojik durum.
  2 ... pink
 9. 9.
  ingilizcede restless leg syndrome denir buna.
  2 ... havada bulut
 10. 10.
  zencilerde görülen bir rahatsızlıktır. çekici bir kadın gördüklerinde, açıkta bişey gördüklerinde üçüncü bacağın huzursuz olması durumudur.
  6 -29 ... mrstrange