bugün

devrimci karadenizmiş. 26 yıllık karadenizliyim daha biryerde görmedim böyle bişey. 5-6 tane ergen editörün yalanlarını buralara taşımayınız. adamın anasını sikerler valla . itibar etmeyiniz
adice bir iddiadır.
yakmak fiilinin anlamını kurtarmak fiili sanmak sonucu ortaya çıkmış bir cümleden ibarettir, tersini savunmak mümkün değildir. Tersini savunan var ise de o şahıslarda sike sürülecek akıl olmadığı çok bellidir.
yakmışsa benim şehrimi yakmış bu pontus evlatlarına ne oluyor diye cevap verebiliriz ama akp'li olmadığım için öyle bir tarzım yok. şimdi izmir özelinde birkaç gün süren ağır çatışmalar oldu. burada ermeni mahalleleri'ndeki ermeniler de evleri kundaklayarak mevzi savaşı verdiler. tabi ki rumlardan kalma tüm taşınmaz değerler de 3 yıllık acı zulmün öcünü almak isteyen türklerce ve türk ordusu'nca alınmak istenmiş olabilir. ama çekilen yunan ordusu, izmir'i can havliyle terkeden rumlar, öfkeli yerli halk, son bir çırpınışla şehri türklere sağlam teslim etmek istemeyen gayrı müslimler ve yeni hem de türk bir izmir yaratmak isteyen türk ordusu şehri kim vurduya getirdiler. bugün izmir'de tek bir rum bile yok bin yıllık şehirde onların varlığına dair ne bir bina ne heykel ne de plaket var. eleştirmiyor ve yargılamıyorum, biz izmirli olarak eğer bu kadar dejenere bir yapıya sahipsek, hem ülke hem de dünyadan bu kadar kopuksak, şehrimizin kimliğinin iğdiş edilmesi ve geçmişimizin yok edilmesinin bunda büyük payı var. gönül isterdi yerli rumlar bu zulme ortak olmasalardı.
Asparagas haber bunlar. Cok okumaliyiz ama cok inanmamaliyiz, zaten sozde haberin oldugu web sitesinin logosuna bakin. Cok manidar. Bugun Izmir'In kurtulusu. Provakate etmeyelim.
bir trabzonlu olarak "hassiktirin oradan" dediğim iddiadır. devrimci geçinip, zamanında emperyalist güçlerin götlerinden salladıkları iddialara destek vermek devrimcilik olmuyor. birilerinin bunlara devrimin ne olduğunu anlatması gerek sanırım. nutuk'u okursanız devrim nasıl yapılır görürsünüz çakma devrimci gardaşlarım.
Atatürk yapmamıştır elbette. Ancak sakallı nurettin paşa'ya emir verdiği veya nurettin paşa'nın yaktığı iddiaları vardır.

Ayşe hür adlı solcu, taraf yazarı tarihçi bu konuda oldukça iddialıdır.
tabiki tutupta kendi tutuşturacak değil ya! ama bilgisi dahilinde olduğu kesin. sakallı nurettin paşaya yaptırmıştır hatta latifeyle balkondan keyifle seyrettiğini emre aköz yazmıştı.
Valla çocukken her evde tahtakurusu vardı sebebi bu olabilir.
bu iddiayı ortaya atan tüm pontus rumu kardeşlerimizi esefle kınıyorum. *

tanım: bir iddia.
9 eylulde izmiri' i kurtaran ata'm, izmir' i mi yakmis. 2015 yilinin yeni tezleri arasinda zamanla kuflu dolaplara curumek uzere kaldirilir..
izmir Türkiye'nin en güzel şehirlerindendir. Kim söylüyor yandığını? Kurban olun siz izmir'e.
Yaveri salih bozok'un anılarını okumakta fayda vardır. Kemalisler için değil bittabii.