bugün

entry'ler (60)

ınsan insandır

Bu ülkede türksen faşistsin, kürtsen pkklısın, sosyalistsen ateistsin, ateistsen kötüsün, dindarsan yobazsın, bütün bu insanların gerçekleri hakkında konuştuğunda en adi sıfatlar yakıştırılansın.

Katıldığım başlık, insan insandır. Önyargılarımızdan uzaklaşıp yaklaşalım sonra neyin ne olduğuna karar veririz.

2015 ösys tercih sonuçlarının açıklanması

iyi bir kaynaktan 24unde açıklanacağını duydum, eğer yanlış bilgiyse daha sonra gelip editleyeceğim.

kobaniye giden o oyuncaklar

Yalan yanlış bilgilerle doldurmayın buraları az bir araştırın, millete kin depolamayı bırakın artık.

türk ırkçılarının içine düştükleri haysiyetsizlik

Ölenler için göbek atanları desteklemediğim gibi, bölgelerin de askeri kuvvetleri istemeyip bizi koruyan başka oluşumlar var diyenlerin şimdi bizi korumadınız diye yırtınması da doğru değil. Ayrıca;

Canım kardeşim her kürt pkklı değildir kabullen şunu bir kabullen.

suruç katliamı şehitlerinin cenaze törenleri

Onlar solcuydu dinsizlerdi. Onlar teröristi. Onlar bizi öldüreceklerdi.

Onların dini inanışları seni bağlamaz kimin ne olduğunu bilemezsin. Onlar çocuklara yardım gönderiyorlardı. Onlar savaşı değil barışı desteklemeye gidiyorlardı.

Yapmayın. Bu gibi olaylar desteklenecek olaylar değiller, istediğiniz şeyler de bu şekilde gerçekleşmez. Sizin dediğiniz gibi bile olsa orada barışı isteyen insanları düşünen tek bir genç bile varsa bunu ödeyemezsiniz.

birbirine düşman nesillerin yetişmesi

Okudum verdim artını.

Belli bir nesile yönelttiğin genellemeler dışında sosyal medyanın ne kadar yönlendirici olduğu konusuna katılıyorum.

sözlüğe elveda

Neden nickinin kadın olduğunu belirtmesi bu kadar rahatsız ediyor, evet o bir kadın bu yüzden entrylerinde kadın olduğu belli oluyor,ne kadar mantıklı değil mi? erkek yazarların fotoğrafını koyması eleştirilmiyorken kadın koyduğunda sorun oluyor, farkında mısınız bilmiyorum ama eleştirmeniz gereken sözlüğe kadın avlamaya gelmiş, aşağılayıcı başlıklar açan uçkuruna düşkün kimseler. Sözlükte bu gibi tipler var diye kadın olduğunu gizlemek zorunda değil kimse, kadın gibi düşünüyorum kadın gibi yorumluyorum kadın gibi de sözlükte var olurum.

Ayrıca sözlerim azınlık olan erkek peşindeki tipler için geçerli değil sevinmesinler.

oruç tutmayıp ramazan bayramında tatil yapan laik

Orucunuzu başkaları için tuttuğunuzu bu kadar belli etmeyin, size ne kardeşim başkalarının tuttuğu oruçtan yaptığı tatilden, sen kimsin de oruç tutmayanlar bayramda tatil yapmasında bilmem ne diyebiliyorsun, hayır sana niye bu kadar batıyor başka insanların yaptıkları? Bırakın artık yobazlığınızı meşrulaştırmayı, güldürüyorsunuz.

sözlük yazarları bayramlaşıyor

iyi bayramlar canım sözlük, hep beraber olmak dileğiyle.

sözlük kızlarının biraz şey olduğu gerçeyi

Bu ne anlatıyor dedirten yazar beyanı.

Sizi kaale alamadık dj yaprak
Edit: Neden sildin dj yaprak

kürt üm ulan var mı bir diyeceğiniz

Yine mi kürt içerikli başlık dedirtendir.

Yeter artık bıktık hızlı ve hevalli başlıklarınızdan. Tamam kardeşim kürtsün biraz sakin ol artık.

ateistlerin ben kuranı baştan sona okudum yalanı

Yalansa kötü olandır. Objektif yaklaşım için okuması önerilir.

Kuran'ı baştan sona okumamış ağır müslümandan daha trajikomik olmayan insanlardır ayrıca.

cahil insanların ortak özellikleri

Yalana inanıp yalanı aktarırlar, çabuk yayılırlar çünkü bir yalana inanmak bir gerçeği kabul etmekten daha kolaydır.

hiç kimsenin onun kadar sevmeyecek olması

Doğru mu merak ettiğimdir.

insanın hayatında gerçekten sevdiği bir kişimi olur hep merak etmişimdir. okuduğum kitaplarda hep gerçek aşka sahip olan, bu aşkın tek olduğuna inanan insanlar vardı, belkide sevgi yazabildiğin ama bulamadığın bir şeydir. Belki aradığımız için çoğu şeyi ona benzetiyoruzdur.
Eğer böyleyse onu bulabildiğin için bile mutlu olmalısın gerçekten sevdiğine inandığın kimseyi yarı yolda bırakmamalısın.

sözlük beni çok eğlendiriyor

içimde sempati uyandırmış ulu yazar söylemi.

Bazı yazılanlara verdiğim artı bana da yetmiyor, bu sözlükte güzel insanlar da yok değil.

başlığı görünce x yazar yazmıştır demek

11. Nesli kötüleyen bir başlıksa oytunkaranın yazdığını bilmektir.

iç rahatlatır bende bir şey sandım dedirtir, güzeldir.

290 puanla tercih yapmak

Eğer ki tercih yapmazsan okul puanında yarıya düşmeyecek bu açıdan bir kaybın yok. Ama kotu bir puan yaptığını düşünmüyorum şehir dışında güzel bölümlerde okuyabilirsin ve seneye dershaneler olmayacağı için ailenin maddi durumunu da göz önüne almalısın özel ders vs almayarak çalışacaksan bu da kendini bilmekle alakalı. Eğer ki ben seneye adam gibi çalışırım diyorsan tercih yapmayıp deneyebilirsin bence, umarım istediğin olur.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

Yusuf Atılgan- Aylak adam
Geç kaldığımı itiraf ediyorum.

kürt gençliğinin kıskanılma sebepleri

italyan erkekleriyle kürt erkeklerini benzetmesi güldürdü.

biz kürtlerin hep aşağılanması

Aşırı rahatsız edici kürt milliyetçiliği aynı şekilde türk milliyetçiliği yapanların oluşturduğu sorundur.

Sizi de seviyoruz piglo yeter ki sizde bize saygı gösterin, yoksa kimsenin haddine değil ırkına göre insanları aşağılamak.