bugün

sözlük yazarlarının son zamanlarda farkettikleri şeylerdir.

şahsen ben;

Gençlerin asla spor yapmadığını, insanların birbirlerine çoktan yabancılaştığını, yan komşumuzla bile selamı sabahı kestiğimizi hayretler içinde gözlemledim.

Yüz yüze konuşacak mevzu bulamayan insanların feysbukta nasıl kaplan kesildiğini gördüm. Sanal dostlukların gerçek dostlukları saf dışı bıraktığı bir dünyaya merhaba dedim, demek istemezdim asla, orası ayrı.

Bilgisayar karşısında resmen dede göbeği yapmış çocuklar gördüm, birçoğu on dört yaşında ya var ya yoktu.

Dedelerin ise bayramlarda ne kadar yalnız olduklarını görüp şaştım. Bayramların, aptal kısa mesajlarla dolu bir operatör merasimine dönüştüğünü düşününce, bu kadar yalnız olmalarına hiç ama hiç şaşırmadım.

Ülkenin bölündüğünü, terörün asla çözülemeyeceğini, çünkü terörün Irak sınırında değil, bizzat kendi içimizde olduğunu gördüm. Mahallemizde bile terörle iç içe yaşadığımızı üzülerek farkına vardım...
sözlük piç oldu.

bakınız saçma sapan çocukların bile yapmayacağı takım muhabetlerine, laf koyma çabalarına, ota boka başlık açmalara...
insan anlıyor önceki nesiller neden kaçmış.
bu sözlükte müjdat gezen'i eleştirmenin çaylaklığa hatta silikliğe kadar gidebileceğinin farkına vardım. *
sözlük yazarlarının kısa vadede farkettiği durum ve olaylardır.
Farkettim ki hayatımla ilgili önemli kararları ya müzik dinlerken alıyorum ya da namaz kılarken*. Olumlu sonuçlar doğuranlar, namazda aldığım kararlar olsa da müzik dinlerken aldığım kararlardan da vazgeçemiyorum*
sevebilecek bir yüreğim var ama sanırım bende yürek yok.
akp seçimi yine kazanacak gibi görünüyor. bunu farkettim. kılıçdaroğlu iyi gidiyor. bunu da farkettim. devlet bahçeli artık hesap yapmıyor. bak bunu da farkettim.
ölüm

(bkz: ölüm)
yalakalık yapmayınca herzaman kaybetmeye mahkum olunduğunu.
hayatın kuralı zorluklardan sonra olgunlaşmak ya da değişmek değil.eskisi gibi kalmak.olgunlaşırken bazı duygularda sürükleniyor beraberinde...çocuk saflığında kalabilmek mühim olan.
hayat esas şimdi başlıyor.
Neler ummuştum hayattan, elimde ne kaldı.
Meğersem söyleyecek çok sözüm varmıştı, hepsi yarım kalmıştı. Belki de içimden konuşmasaydımdı söyleyeceklerimin adı sevgi kırıntıları olmazdı.
Fark ettim bunu, fark ettiğimi de fark ettirmek istedim sadece.
geçmiş küldür, üfle gitsin.
ayrılığın ölümden beter olduğu. allah daha kötüsünden saklasın tabi.
yazdıklarımın anlaşılabilir olduğu gerçeği. bu dünyada beni anlayanlar da var.
sigaranın insana neler yaptığını geçte olsa farkettim.
sözlüğü günlük gibi şahsî yazılarıyla yazan yazarların , bilgi amaçlı sözlükten yararlanmak isteyen okuyucuların hiç birinin siklememesi durum. *
sigaranın insana neler yaptığını geçte olsa farkettim.
son zamanlarda dikkatimizi çeken durumlardır. mesela; siyasi anlamda parti karalamalarının arttığı, cinsel içerikli başlıklara rağbet olduğudur.
ne kadar uğraşırsan uğraş hayatta çoğu şeyi değiştiremiyorsun, her şey düşeceği yere düşüyor.
alışveriş yaparken bir süre sonra zevksizleşiyorum. eve gelince farkettimde o ne iğrenç bi çanta ya. yarın değiştirmeliyim.
Ne çok yalnızız aslında
Ne kadar çok yalancı var aramızda
Ne kadar kötüler çoğu zamanda
Seni en mutlu eden , en çok üzen aynı zamanda
Ve ne zaman dökülmeye başlasa gözünden yaşlar
Anlarsın aslında değmez kimseye, gerçekten değmez.
Asla vazgeçme asla çünkü vazgeçtiğin an önce kendine kaybedersin.
yaklaşan seçimin, sözlükte büyük bir etki yarattığı ortadadır. siyasi içerikli başlıklar artmıştır.
üniversite yıllarındaki aykırı, ileri uçlarda gezmek falan,
deli gibi eğlence hayatı, değişik değişik heyecanlar..
bir zamanlar gerekenden fazla cesaretli ve gözü kara hissetmek ya da sistemin zamanla veya yaş ilerledikçe bi şekilde kendine adapte etmesi gibi bir şey..
evliliğe hazır değilim.
her ne kadar "bizimki farklı abi, çok seviyoruz" desen de, hepsinin vardığı yer aynıymış be...