bugün

sevdiği entry'ler

araba almak vs ev almak

En mantıklı olanı yapmışsın, artık anadan babadan kalan mal varlığı yoksa ev almak bu ülkede artık çok zor, otomobile biraz daha ulaşmak kolay aslında gözün yükseklerde değilse şahsi olarak kendim 2000 model citroen saxo otomobil kullanıyorum ayağımı yerden kesiyor bir şekilde ileride kötünün iyisi bir otomobil alabilirsin ama ev almak günümüzde çok zor, sen en mantıklı tercihi yapmışsın.

ben bu yazıyı sana yazdım

bir haritamız olsun, yol götürsün biz gidelim. Keşfedeceğimiz her yer bize yoldan kalan bir yadigar olsun. Hatıralar biriksin, biz birikelim. Sahibi değil yoldaşı olalım birbirimizin; yolu paylaşalım, yolculukta birleşelim, bu yol bitmesin; varmayalım...

yürüyüşe çıkıp otobüsle geri dönmek

Tuhaf alışkanlıklarım vardır benim. Çok bunaldığım zamanlarda arabama atlar, nereye sürdüğümü bilmeden gaza basar, sigaramı yakar, hafif müzik eşliğinde rahatlarım. Beni ancak arabası olanlar anlar.

Böyle birgünde, derdim ama değil, sıradan bir günde arkadaşlarımı ziyarete gidecektim. Aradaki mesafe 27 km idi. Bindim arabaya, çıktım yola. Hafif puslu bir hava, müzik de düş sokağı sakinleri ' ha gayret'...

Bir anda yürümek geldi içimden, arabayı bırakım yolun kenarına başladım yürümeye.Yanımdan kamyonlar geçiyor, kornalarını kırıyorlar nerdeyse, umrumda değil.
Hem adımlarımı sayıyorum, hem yürüyorum, yanımdan bir tır geçti, kornasıyla bildiğiniz vücudum titredi. Kendime gelip;
-Ne yapıyorum lan ben?
dedim. Arkama döndüm araba yok. Geriye doğru yürüdüm, hala yok. Bildiğin bayağı yürümüşüm. Aklıma dahiyane bir fikir geldi. Benim geldiğim yöne giden minibüsleri beklemeye başladım. Bir tanesini durdurdum;
-Abla nereye?
-ileride mavi bir arabaya kadar götür kaptan.
dedim.
Şoför dahil, bütün yolcularda mal bir bakış. Oturdum koltuğa, 3-4 dakika sonra benim arabayı görünce durdurdum minibüsü.
Bütün minibüs bana bakarken, arabama binip, minibüsün geldiği yöne sürmeye başladım arabayı.

Kulaklarım çok kızardı ama, sanırım çok küfür ettiler bana..

Her neyse, böyledir işte;
yürüyüşe çıkıp, otobüsle dönmek.

Size bir tavsiye, yürürken, arkanızda bir şey bırakmayın, geri dönüp almak zorunda kalıyorsunuz. *

9 kasım 2023 ludogorets razgrad fenerbahçe maçı

galatasaray avrupa'nın en büyük 2. takımına karşı biri ofsayttan skandal bir golle 2-1 yenildi. buna rağmen fenerbahçeliler dalga geçtiler. sözlükteki malum ezik yazar galatasaray'a yağlı kazık girdi falan dedi. kendileri ise bugün avrupa 207. si olan takıma 2-0 yenildiler. her zamanki gibi yine rezil oldular. onlara da yağsız kazık girmiş oldu. oyuncu sakatlıklarını bahane edemezler. galatasaray sezon başından beri hep sakatlıklarla mücadele ediyor. her maça mutlaka bir veya iki oyuncusu sakat olarak çıkıyor.

sözlük yazarlarının itirafları

sabahın köründe katıla katıla ağladığımı görse sinirden nasıl çıldırırdı düşünmeden edemiyorum. babam görse muhtemelen ağlamamak için dışarı kaçardı. şu sikko dizideki zeytin teorisi falan hikaye asıl formül bu bence. babam yaşasa dört güne 59 olacaktı yıllar geçiyor hesaplıyorum hesaplıyorum hala altmışa varamadık. doğumgününden bie fotoğrafımız var karakterlerimizin özeti gibi. benim yüzümde dünyanın en gıcık ifadesi babam gülümsüyor. hangi yıl hatırlayamıyorum ama henüz sigarayı bırakmamış paketler de siyaha dönmemiş. ne çok sevildiğime inanamıyorum o fotoğrafa bakınca. yalan değil çember daralıyor ama seviliyorum ben hala. yine de bazı boşluklar asla dolmuyor. dolmasın.

birden fazla sahibi olan bir yeri satma ihtilafı

Doğru anladıysam hisseli mülkiyetten bahsediyorsun, kendi hisseni satmak için kimsenin onayına ihtiyacın yok, tabi taşınmaz üzerinde ki Takyidatlar da satışı etkiler.

Edit: hukukçular sakin olsun, siz doğrusunu bilirsiniz ben eksper gözüyle baktım. Muhtemelen yanlış anladım..

birden fazla sahibi olan bir yeri satma ihtilafı

Eksik bilgi var…paylı mülkiyet mi elbirliği ile mülkiyet mi? Üzerinde tedbir, şerh vs var mı? Vs vs…

renault 12

taşrada bundan iyisi yok. dağa taşa vur bana mısın demez. kırsalda tofaş'tan çok daha iyidir. ama konfor açısından tofaş'tan zayıftır.

motoru basittir eli alet tutan bir kişi pek çok sorununu kendi başına da çözebilir. kolay yolda bırakacak bir araç değildir. parçası ucuzdur ki tabir-i caizse bakkalda bile bulunur. ikinci el piyasası günümüzde bile hareketlidir temiz bir renault 12'yi satmanız bikaç saati almaz.

adana

birricik canım memleketimdir kendileri burdan bolca selam . .. .

renault toros

görsel

Azrail’in makam arabasıdır.

renault toros

Taş gibi arabadır dağ, bayır, köy yolu felan dinlemez, zaten Fransız çiftçiler için tasarlanmıştır. Kendi Döneminin en tutulan Fransız aracıdır ve seriler halinde üretilmiştir.

renault toros

eskiden torosa teneke diyenler, şimdi bol elektronikli tenekelere biniyorlar. en ufak bir kazada ağzı yüzü ters dönen makyajlı plastik dolu tenekelere. o beğenmediğin torosun girdiği yollara o makyajlı tenekelere gir bakalım noluyor?

parçası bol, ucuz, tamiri kolay, masrafı az. sen git en ultra lüx tenekelere bin, nasıl olsa paran çok, serviste bir güzel keseleyip silkelesinler. esnafa ekmek lazım..

çocuklara yabancı isimler koymak

Saçmadır. isim dediğin gerçekten bir anlam taşımalı.

Çocuk, anne babasına neden ismimi rufus koydunuz diye sorduğunda, anne babası marjinal olmanın b.kunu çıkarmak istedik, anlamını da bilmiyoruz diye mi cevap verecek?

Bir de lina gibi cennetteki bilmem ne anlamına gelen isimleri koyanlar var. Onlara ayrıyeten ayar oluyorum. Çocuğunun karakterini gerçekten etkileyecek bir isim ver. Atıyorum Enver ( en parlak) veya Münevver ( aydınlatılmış) gibi. Çocuğun cennetteki envai çeşit meyvenin adını taşıyınca ne olacak?!

uludağ sözlük discord grubu

Grubun içinde farklı insanlar var. Yukarıdan bir ses yükseldi. Amınımi şago şago a siglim Pablo Pablo.

türkçülerin etnik kökeni

Varsak Türkmeniyim.

türkçülerin etnik kökeni

Kokocu hüsoya bir borusan daha döşeyeyim ohhhhh.

*david leon cahun: Fransız Yahudisidir, Oryantalist,Yazar, gezgin gök bayrak ve Asya tarihine giriş türkler ve Moğollar diye iki kitap yazmış ve dönemin Türkçülerine esin kaynağı olmuştur ama kendisi Türkçü değildir.

*Ziya Gökalp: geçen gün Türkçülüğün esasları adlı kitabın kürtçülüğün esasları olduğuna dair bir şeyler zıçmıştı bu hüso, cevabını verdik tabi apışıp havalara bakarak uzadı.

(#46671186)

*Meral Akşener: Balkan Türklerinden, muhacir. Kaldı ki Yunan-Grek Makedonlar yok olalı binyıllar oluyor şu anki makedonlar Slav

*enver paşa:annesi Kırımlı tatar, babası Gagavuz Türklerinden veyahut Tosk Arnavutlarından.

*Ümit Özdağ: dağıstanlı Kumuk türklerinden

*hüseyin Nihal Atsız: Türk. babası Gümüşhane'nin Midi köyünün Çiftçioğulları ailesinden Deniz Güverte Binbaşısı Mehmet Nail Bey, annesi Trabzon'un Kadıoğulları ailesinden Deniz Yarbayı Osman Fevzi Bey'in kızı Fatma Zehra Hanım'dır.

*Alparslan Türkeş: Büyükleri Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinin Köşkerli köyünden arsa meselesi yüzünden Sultan Abdülaziz tarafından 1860'larda Kıbrıs'a sürgün ettirilmiştir. Türktür.

Şimdi ona buna kürt,Yunan,ermeni, Çerkez diye sallayanlara kaynak olarak da kokoreç sunanlara bir kez daha borusan yapmanın haklı mutluluğunu yaşıyorum. Ohhhhh

26 eylül

ulu bir çınarın, adam gibi adamın doğduğu tarihtir.

biz bir aileyiz diyen patron

Akrabalar ucuza çalışır felsefesini benimseyen patrondur.