bugün

entry'ler (437)

nibble

Dolaşımdaki miktarı ve toplamdaki arzı ve göz önüne alındığında çıktığı günden bu yana fiyatı düşük kalmış bir alt coin (token değil). Şimdilik sadece hongkong menşeli bir sitede alım satımı yapılıyor. Ytd

pi nin yaşamı

referans veren olmasa bari
(bkz: pi network)

central rent a car

Kış lastiği isterseniz ilave ücret ödemek zorunda kalırsınız. Kiralama bitiminde arabayı yıkatmazsanız, teslim tutanağında ‘’ araç kirli olduğu için kaporta kontrolü yapılamamıştır ‘’ ibaresi ile karşılaşırsınız. Kısacası Aldığınız araca binmeden geri teslim ederseniz hiç sorun yaşamazsınız.

yazarların favori atasözü

Ben kadıya derdimi anlatıyorum, kadı bana s.kini sallıyor

migros sanal market

Sadece Un şeker yağ süt alacaksanız ideal bir market hizmeti (minimum tutara ulaşmanız gerekli) . Bunlar dışında sepetinize eklediğiniz her ürünün gelmeme ihtimali var. Siparişinize güvenip kendinizi yada çocuğunuzu aç bırakmayın. Zira sepetinizdeki bazı ürünler Tedarik edilemediğinden dolayı siparişiniz eksik teslim edilmiştir mesajı ile karnınızı doyurmak zorunda kalabilirsiniz.
O zaman Git kendin al kardeşim diyecek gevşekler için açıklama : covid hastası maskesiz bir dallama ile temaslı olduğum için karantinadayım

26 mayıs 2016 galatasaray fenerbahçe maçı

maça gelen fener formalıların o.ç. olduğunu kanıtladıkları maçtır.

Edit: stat önünde kuzenimi bekliyordum. oğlunun elinden tutmuş yürüyen bir fenerli baba arka cebinden maç biletlerini düşürdü. Gs formamla koşup biletlerini kendisine yetiştirdim çocuğunun yanında mağdur olmasın diye. Döndüm ve gs kapılarının olduğu tarafa kuzenimle yürüyorum karşımdan fenerliler geliyor. Kalabalık bir grup içerisindeki hangi hayvandan çıktığı belli olmayan bir fb formalı piçin attığı omuzla elimdeki malzemelerimi düşürdüm. Ve dedimki hepiniz o.ç

Özet : nkfvas

vodafone

Abonesinin doğum günü sabahında hattını kesen ve kredi kartıyla ödeme yapılmasına 08:00 den sonra imkan sağlayan operatördür. Az sonra da mesaj atar doğum gününüz kutlu olsun hede hödö diye.

piç olmak için yapılması gerekenler

Bir gün hırsız ile pic arkadaş olur beraber yemeğe giderler.

Hırsız piçe:"Bana piçliği öğretir misin?..."der.

pic de:"Sen bana hırsızlığı öğretirsen öğretirim"der.

Hırsız yandaki adamın cüzdanını çalar ve:"işte böyle şimdi sen bana piçliği öğret" der.

pic de:"Amca bu senin cüzdanını çaldı" der.

recep ivedik 4

güveçte pırasa

Mazemeler

Yarım kilo pırasa
3 tane havuç
1 fincan pirinç
1 çay bardağı zeytin yağı
1 tane limon suyu
1 tatlı kaşığı tuz
1 yemek kaşığı salça ( opsiyonel )

Tarifi

Pırasaları doğrayın ve yıkayın, aynı şekilde havuçları da. Sonra güvecimizin içine alın yağını, tuzunu, salçasını ve limonu ekleyin. Malzemeleri geçecek şekilde su ekleyin. Biraz piştikten sonra pirinci de ekleyin. Pişmeye bırakın. Afiyet olsun.

özet: eğer gidemezseniz, izleyemedim diye üzülmezsiniz

eyyvah eyvah 3

Gidin, görün, gülün, eğlenin. ilk sahnesinde güldürmeye başlayan karnaval tadında bir yapıt olmuş. Ezineyi özlettirdi yine bana, gelde içme...

sözlük yazarlarının itirafları

Biz de bilirdik enginarı mangalda pişirip yemeyi ama karınca yuvalarından uzak kalsın istemedik aşılanmış eğrelti otlarının.

işte böyle bir haldeyim sözlük

Dam başında evliya, vur kavuğa kazmayı...

Öptüm bye

yılbaşını evde geçirecek insan

Bir çoğu, Yılbaşını mezarda geçirecek insandan daha şanslı olan insanlardır.

89 yıl önce Alnına yazılan yazıyı, şimdi öğrenmiş olmanın üzüntüsü içerisindeyim.

Mekanın cennet olsun babaanne

sözlük yazarlarının itirafları

Bugün babamın aramızdan ayrılışının 1'inci yıl dönümü sözlük.
4 mevsim geçti onsuz, 7 il gezdim, 3 sevgiliden ayrıldım ve yüzlerce bardak çay içtim.
Hepsi tamam da, çay ne alaka diyebilirsin şimdi.

Anlatayım;

Ben çay'ı çok severdim, hâla da severim. Demli olacak, 2 şekeri atacaksın, biraz bekleyip şekerler dağılmaya başlayınca karıştıracaksın. Aman deyim tablanın içi ıslak olmasın sakın, o çok önemli.

Gün içinde çok çay içtiğim için sağlık açısından şekeri azaltmam gerektiğini biliyordum ama ne kadar uğraştımsa da beceremedim. Olmuyor, içilmiyordu. Ta ki 09.12.2012 tarihine kadar.

Vefat haberini aldığım o günden, bugüne, çayıma hiç şeker atmadım sözlük, atamadım. Her yudumda babamı hatırlayayım, fikrimden hiç çıkmasın diye.
Belki bir tür yas'tı benim yaptığım. Gereksiz gelebilir sana, belki de biraz saçma. Ama ben acımı bu şekilde yaşamayı seçtim.

Evli değilim, kardeşim yok, bir tek annem var geride kalan. Ve diyeceğim şu ki;

Çayı öyle de böyle de şeker katmadan içiyorum ama,
Kahve'nin sadesini hiç düşünemiyorum be sözlük.

güney akdeniz seyahat

"Evet tabiki o duraktan binebilirsiniz" derler, beklersin, bilet saatinden 25dk sonra otobüs gelir, el kaldırırsın ama şöför hostes koltuğuna oturttuğu kişi ile sohbete dalmıştır, seni görmez yoluna devam eder.
Bilet satış gişesi vasıtasıyla, Araç telefonundan otobüs şörörüne ulaşırsın, şöför, "ilgili durakta kimse yoktu" diye yalan söyler, seni suçlu çıkarmaya çalışır.
Şöförün eşgalini tarif edince de gayet normal bişeymiş gibi bir sonraki otobüsle gönderelim abi seni bık bık bık bişeyler derler.
Lan ben o saatte gidecek olsam zaten bileti ona göre alırım süper maryo.

Nitekim bilet alırken bir kez daha düşünülmesi gereken otobüsleri felan olan firma.

hükümet kadın 2

--spoiler--

bugün gözlerimin yaş günü...

--spoiler--

gidin izleyin efendim. kahpe bizans tarzı birkaç esprisi olsa da güldürür, sevdirir kendini. pişman olmazsınız.

sözlük erkeklerinin şu an dinlediği şarkılar

http://www.youtube.com/watch?v=cbwM1mEtdLQ

annenin ameliyat olacak olması

Tedirgin eder. herşey yolunda giderse bugün öğleden sonra gerçekleşecek olan hadisedir.

Edit: çıktı çok şükür.

yer bildirimi yapmanın suyunu çıkarmak

t.c. kimlik no uygulaması başladığı zamanlarda; bunlar bizi etiketleyecek, fişleyecek hamlelerdir,

gizliliğimiz sıfıra iniyor, uyan ey türk halkı vs muhabbetleri dönüyordu. şimdi adam saniye saniye ne yaptığını, nerede olduğunu kendi yazar, paylaşır oldu.

hobilerim arasında ishal olunca, umumi halk wc'sinde mayör olmak var.

heyhat

uludağ sözlük mektup arkadaşlığı

2 yıldır yaptığım eylemdir. tavsiye edilir efendim

hayatı tesbih yapmışım

bir de böyle bişey var zurnalı murnalı pijamalı felan

http://www.youtube.com/watch?v=ap6zXgZ94Xo

edit : böyle de bişey varmış komik

http://www.youtube.com/watch?v=W9eZ54Axl6M