bugün

entry'ler (10)

frank

Almanyada sık rastlanan Erkek ismi, anlamıda özgür demekmiş.

avrupa yakası

miadının dolduğunu düşündüğüm aöa Binnur Kayanında yeni sezona katılacağını duyduğumda tekrar merak uyandırıp, heycanlandıran dizi.

orta seker ego

Kendini sorgular,olduğu gibi kabul eder, kendiyle dalga geçebilir, sınırlarını bilir,sadece anlatmaz dinlemeyi erdem bilir.

gottingen

Okul tişörtlerini Türkiye'de isminin baska bir ieyle yakın olması nedeniyle çekindiğimiz üniversitenin bulundugu şehir.

alsancak

yaz geceleri Alsancak- Karsiyaka Vapurlari alem olan yer. yari uykulu, tam ickili, tanimadiklarinla kanka olabilecek kadar samimi. yasanilasi yer.

summerhill

1920'lerde Alexander Neillin temellerini Almanyada atılmıs şimdilerdede ölümünden sonrada eşinin ve kızının ingiltere'de yürüttügü Anti-otoriter egitimin temellerini atan Okul.

pedagoji

Piskolojiden daha çok Sosyolojiyle ilgilidir aslında(yurdışındaki Egitimlerde).

makina

sanırım; Bizim jenerasyonun yaşlandıkça Okan Bayülgenin sınırlarını daha da iyi anlatan Program. Geçtiğimiz senelerde karakteristik olarak daha Marjinallık tadında. ya bizler yaslandıkça Marjinallesiyoruz yada Okan Bayülgen yaşlandıkça salağıda sevebiliyor.

almanlar hakkindaki genellemeler

Alisverise cikarken mutlaka ama mutlaka liste yaparlar, bakarlar felan öff cok sikici. Spontan ve esnek olamiyorlar. Olanlarada bön bön bakarlar 3 ay öncesinden davet listeler yapilir, neler yiyecegine karar verilir. Ve ikaz etmekten ahz duyarlar adamin gözünün yasina bakmadan.. Ama akedemik ortamda tam aksine töleranslidir. Hatta yabanci ögrencileri kayirakcak derecede

elif şafak

yazarin araf adli kitabinin seneryo edilmesi ne kadarda mümkündür...