bugün

entry'ler (13)

sözlük yazarlarından aforizmalar

daha fazlası olduğunda bile sizin yüzünüzden diye bağırmamışsanız bırakın yine bütün suçu sizin sansınlar.

kadınlar nasıl erkek ister

kadınlar eğer ölümden sonra bir hayat varsa ben yine seni isteyeceğim diyebilecek kadar seveceği ve birlikte bu hayatı yeniden yaşamak isterim diyebileceği kadar mutlu olup mutlu ettiği bir erkek ister.

ilginç takıntılar ve saplantılar

girdiğin her yerde ilk önce tavana bakmak. duvarla temas eden bir yatakta asla uyumamak. girdiğin her apartman numarasını aklında tutmaya çalışmak. hep olmasa da sayısı belirli şeyleri tekrar saymak hatta mümkünse dokunarak saymak. ve zamanla törpülenmiş bunun gibi şeyler örnek verilebilir. biraz yorucu olduğunu kabul ediyorum.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

mutsuz olacağına duygusuz ol. rahat edersin.

ankara

çiçek büyütmenin bile zor olduğu bu şehirde umutlar büyüttüm yine güneşi bile göremeden.

rüyayla gerçeği karıştırmak

rüyada fotoğraf çekip uyanınca galeride aramak ya da kaybettiğin şeyleri bulup uyanınca orada mı diye kontrol etmek hatta bunlarla da kalmayıp birine o sözleri söyledin mi yoksa söylemedin mi ikilemine seni sokan ve benzer bir dizi saçmalığı peşinden getiren durumdur. benim için yeni bir durum henüz bir zararını görmedim hatta kontrol edebilsem güzel olabileceğini düşünüyorum ama biraz yoruyor sadece. gün başımı yastığa koyunca başlıyor.

annenin söylediği unutulmayan sözler

hayatında olmayacağın kimsenin aklında kalma.

insanın büyüdüğünü anladığı an

acıya arsız olduğun ve ben artık iflah olmam diyip gözünü bile kırpmadan her şeye sırtını döndüğünde en ufak bir pişmanlık duyacak kadar bile duygun kalmadığı o an.

en iyi evlenmelik eş özellikleri

evleneceğin kişi aynı zamanda en iyi arkadaşın olursa pek arayışa girmeni gerektirmeyecek ve aslında pek de önemi kalmayacak kriterlerdir. sana sen olabilen, olduğu gibi kabul ettiğin ve olduğun gibi kabul gördüğün bir insanla geçen ömürde zamanı durdurmak istersin.

egonomi çoğğ eyi

Türkiye için söyleniyorsa, ulaşamadığım bir kafanın cümlesidir. Genelde bir söz ile dolar bozduran yetmiyormuş gibi bozdurduğunda türk parasına değer kazandıracağını düşünen (deneyen) tipler, bu cümlenin ardına dış borcumuz kapandı demezse gece gözlerine uyku girmez.

ölümün en iyi tanımı

Tartıldığında ayrılıktan elli dirhem eksik gelen şey.

bir kaplumbağayı ters çevirip kaçmak

Deney hayvanları yerine kullanılması gereken insanın davranışıdır.

birinin yerini bir başkasının doldurması

Genelde olmaz. Büyük bir yetinme vardır olmamasının altında. Biri herkesin yerini doldurur bazen ve bununla yetinir başkasına gerek duymazsın.