bugün

entry'ler (64)

sinagog

allah'ın evlerinin bir kısmına verilen isim.

günde 1000 tesis açan başbakanımız olması

çok garipsenesi bir durumdur. Hele ki milletimiz bu zamana kadar boş boş oturan, hesap kitap yapmadan sallayan başbakan adaylarına bu kadar alışmışken.

2 kitap okuyup her şeyi bilen yazarlar

hangi iki kitap olduğu çok önemli.

atatürk yaşasaydı sonumuz libya olurdu

(bkz: halamın sakalı olsaydı amcam olurdu)

ben bakire değilim diyen kızına olsun diyen baba

(bkz: bakirelik zarı dikilir 5000 TL) namusu sırf bacak arasında sayan zihniyettir.
+ baba - kızı

+ züheyla bakiresin değil mi kızım
- hiç merak etme babacığım heo götten verdim
+ aferin kızım... şimdi bir salak seni sevmesine rağmen bakire değil diye almaz iş almayalım başımıza
- baba diktirecek parayı da birikmiştirdim ama yine de yapmadım

imkb 100 endeksi

(bkz: uzakdoğu da ayaklanmalar mı orta olmasın o)

online satrançta maçı bırakıp kaçan dümbük

dümbük kelimesinin hafif kaldığı şahsiyettir.

beni deli etme bak başkasını bulurum diyen sevgili

(bkz: bulmazsan adam değilsin)

namaz kılmayın bale yapın

insanların özel hayatına karışan insanın sözüdür. Ya sana ne, bale yaparsamda kendime, namaz kılarsam da. Ister namaz kılarım camiden çıkmam, ister bale yaparım dans salonundan çıkmam. Seni geren ne? Hani özel hayata saygı? Hem din ile köreltildiği iddia edilen beyinlere saygı, özgürlük ve aydınlıktan bahset, sonra onlara nasıl yaşamaları gerektiğini söyle. Çok aydınlanmış bir beyin çok.

vajinaya yarrak sokmak

önermedeki asıl sorun, bilimsellik ve öküzlük ikilemini aşamamış olmasıdır. Kadın organına bilimsel yaklaşıp "vajina" dedikten sonra, erkek organına sokak jargonu mantığı ile yaklaşmak. Bu önerme Türk insanının sosyal bir sorununu daha ortaya çıkarmıştır.

dekolte giyene tecavüz ederler

Önermeyi yapan kişinin annesi kesinlikle dekolte giymiştir. Lakin böyle, kıt bir zeka asla iki tarafında rızası olan bir ilişkinin ürünü olamaz.

allah yok din yalan

her iki fikrinde, savunucularını anlamakta güçlük çektiğim bir söylemdir. 4 kolluya binince var mı, yok mu, herkes anlamayacak mı? biraz sabır.

tek kelime ile üniversite hayatı

tek kelime ile ifade edilemez, Annen ile karın/kocan arasındaki mükemmel yıllardır.

sevgililer gününde sevgiliye kıyma hediye etmek

Kıymanın kilosu 30 lira olduğu düşünülürse, kaç kilo hediye edilmesine göre öküzlük derecesi belirlenesi şahsiyettir.

israil in kurulmasında atatürk ün önemi

(bkz: 1948 - israil in kuruluş yılı)
(bkz: 1938 - Atatürk ün vefat ettiği yıl)
(bkz: aradaki far 10 sene)
(bkz: tarih öğretmeni 0 511 456 7890)
(bkz: matematik öğretmeni 0 511 123 45 67)

yuh artık yaaa

güzelliğinin farkında olan zeki kadın

erkeklerin sıçtığının resmi tanımıdır.

ekmeksiz yaşarım hürriyetsiz yaşayamam

Kimin söylediğinin önemli olmadığı ama özgürlüğün herşeye değer olduğunu belirtir.

Örn.
43. Alay 1. Piyade Taburu 1. Bölük, 1917 yılı yemek listesi;

15 Haziran Sabah: Üzüm hoşafı. Öğlen: Yok. Akşam: Yağlı buğday çorbası ve ekmek.

26 Haziran Sabah: Yok. Öğlen: Yok. Akşam: Üzüm hoşafı, ekmek.

18 Temmuz Sabah: Üzüm hoşafı. Öğlen: Yok. Akşam: Yarım tayın ekmek.

8 Ağustos Sabah: Yarım ekmek. Öğlen: Yok. Akşam: Şekersiz üzüm hoşafı, ekmek YOK

atatürk ün psikolojisi

sözlüğümüz bu konuda her iki yönden de uzman kişilere sahip olduğu için, bir polemik daha yaratacak sorudur.

bdp ye oy veren insan modeli

dağdaki terröristlerin şehir versiyonlarına oy veren insandır. Siyasi görüşünün açıkca, meşru olmadığı aşikar olduğundan saygı duyulması gereksizdir.
hatta yakalandıkları yerde harbi sikilmesi gerekir.

atatürk düşmanlarına tasma takıp sokakta gezdirmek

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

M. Kemal Atatürk

Atatürk'ün sevilmemesinin sebebini asla anlayamasamda, "Atam izindeyiz" demekle, sokaklara çıkıp fener alayına katılmakla, adam olunmuyor. Onun gibi düşünmek onun gibi davranmaktır asıl olan.