bugün

kimsenin pipisinde olmayan vedadır.
sözlükten giderken edilecek vedadır.

Yarin saatiligine gidiyorum ben yokken kimse sevismesin. Hepinizi tutku ve sehvetle opuyorum.
Kafası girip çıkan yazarın vedasıdır.
(bkz: adam haklı beyler)
(bkz: vah vah)
Hemingway in silahlara veda sı gibi olmuş.

iyi o zaman tutmayalım seni.
(bkz: bakarken ardından gitme kal diyemedim)
(bkz: başımı yaslasaydım omuzuna ağlasaydııımmm)
(bkz: geri dönn geri dönn ne olur geri dönnn)
La bir ara 6-7 ay veda etmiştim kafam kulağım rahatti.
Döndük dolaştık yine geldik, yavsak mekan burasi çekiyor insanı.
Bi ara 6 aylık yaptığım hedeydi.
kafam kulağım rahattı şimdi tekrardan geldik küfürbaz ve asabi olduk.
(bkz: sözlüğü uludağın zirvesinde bırakmak)

ayrıca hayırdır nereye paşam?
bu laftan sonra ben sözlüğü bırakırım usta. ava giderken avlanır o.
(bkz: the adamin biri)
bir zamanların modası olan akım. artık pek yok gibi.
Güzel bir acıtasyon örneğidir.
melis olmasa çoktan yaptığımdı ya neyse coming soon.
birkaç ay önce okuduğum kitaptır efendim. başarısız bir sözlük yazarının reklamını konu alan bu kitapta esas can alıcı kısım ise diğer sözlük yazarlarının bu vedayı dikkate almayarak hayatlarına devam etmesidir.
giderken kapıyı kapatın da soğumasın..
(bkz: siktir git)
sacmaliktir.

oglum sozluge veda edilmez ara verilir lan.
sayonara, sözlük.
O'nun adıyla başladım, o'nun adıyla bitireceğim.

Bismillahirrahmanirrahim.

Sayın yazarlar Sözlük'e tamamen veda ediyorum. sözlük'te samimi olduğumuz birkaç arkadaşım var, onları bıraktığım için hepsinden özür diliyorum. Zaten bu son entrymi de bir onlar umursar, bir de bana düşman olan birkaç yazar. Sözlük'e üye oluş amacım davamı anlatabilmekti. Kötü anlattım, iyi anlattım ama anlatmaya çalıştım. Sözlük'ten ayrılış sebebime gelince; 2 yıldır tanıdığım, nefret ettiğim çok az sayıdaki insandan birisi... Ben bu sözlükte yazdığımı ona söylemiştim. Uzun bir zamandır o da yazıyor bu sözlükte. Ama ona olan nefretimi anlatamam sizlere. Anlatmam imkansız. Anlamanız da imkansız. Aylardır sabrediyorum ama artık sabredemeyeceğimi ve kendimi yıprattığımın farkına vardım. Aramızdaki münasebeti boşverin, anlatacak değilim. Kim olduğu da önemli değil. Ha kötü birisi değil. Ben sevmiyorum; siz sevin. gerçekten bol bol ilim faydalanabilirsiniz. Benimle olan münasebeti, benimledir.

Ben burada yazmayı çok seviyorum, hobim, bilgi ediniyorum ama burada yazamayacağım artık. instela hesabım vardı. artık orada da yazamayacağım sanırım. Uzun bir zaman kafa izni almayı düşünüyorum, belki hiç gelmem. benden kurtuluyorsunuz. Sevinin. Sözlük'teki akp'li, çerkes kökenli, vatansever bir şeriatçıdan daha kurtuluyorsunuz!

Sonra gelir miyim bilmiyorum ama bunu okuyan/okuyacaklara tavsiyem: Davanız neyse onun arkasında durun. Onu çıkarınız uğruna kullanmayın. Korkmayın; yazın, çizin. Sadece bu platformu kastetmiyorum, her zaman ömrünüzün sonuna kadar!

Çoğu yerde davamı anlatmaya çalışıyorum. Burada da bu kadarmış. Arkadaşlarımla kurduğumuz, şimdilik anonim olarak yazdığımız küçük bir gazetemiz var. Orada yazmaya devam edeceğim.

not: o kişi bu sözlük'te yazmayı bırakana kadar sözlük'e dönmeyeceğim.

Rahatsız ettim, kusura bakmayın. Hakkınızı helal edin, Allah'a emanet olun...
Silahlara veda gibi bir şey olmadığı kesin, abartmanın anlamı yok.

Bu arada hem akpli hem vatansever olmak...yok arkadaş kafam basmıyor.
saçmadır, sözlüğe az girersin yada çok yada hiç, tamamen bırakmak anlamsız. ben onu bıraktım bida girmicem demek kendinize bir dayatmadır.
gitmek kalana değil, asıl gidene koyar.
Bir gün herkesin yaşayacağını düşündüğüm şey.

Zall sen bile.
sözlükten ayrılırken geride kalan yazarlara bir çeşit elveda deme yöntemiyle veda eden yazar kişisinin girdisidir.
burada kimden helallik diliyorsun sayın yazar, dine, manevi değerlere hakaret edenler atatürke hakaret ettin gerekçesiyle hakkını helal etmez..kim kimin görüşüne saygılı da, saygı bekler, göremeyince de hak helal etmez..? enteresan geldi nitekim.
yolunuz açık olsun. sözlüğü çok da ciddiye almamak gerek..