bugün

entry'ler (24)

uyuyan sevgiliye atılabilecek mesajlar

sen bu mesajı okurken ben bık bık bık...

alarm müziğini metal şarkı yapmak

Geçici bir hevestir. Bir iki hafta içinde bıkılıp klasik bir alarm melodisine dönülür. Hele zil sesi yapmak o şarkıdan tiksindirir.

ünlü görünce yapılanlar

Yanındaki dürtmek. Bildiğin refleks hacı

kısa boylu erkek

1.65lik boyumla söylüyorum çok nadiren kendinden kısayla konuşma şansı olan ve konuşurken yukarıdan aşağı doğru bakmanın garipliğini hissederek aklı karışandır

winston soft

Üniversite sigaramdı. Çok severdim.
Ta ki parayı bulup malboşa geçene kadar...

nejat işler vs yiğit özşener

Kaybedenler kulubü olsaydı da izleseydik şimdi dedirtmiştir. Aç internetten bak derseniz eğer ne bakcam bee

sıçarken ev telefonunun çalması

eskiden arayanın numarası görünmediği için kimin aradığı merak edilerek ikileme sebep olan telefondur.
bir de arayanın ne kadar ısrarlı arayacağını kestiremediğinden ikilem ikilem üstüne

yetmez ama evet

"yeter artık ama aaaaa" olarak cevaplanası hal almış mevzudur.

ceylan ertem

deli kızın türküsünü söylerken decibel rekoru kıran, tip olarak Yıldız Tilbe'ye benzeyen biri.
Dün ilk defa canlı dinleme şansım oldu, öncesinde ne canlı ne cansız hiç dinlemişliğim yoktu ve konsere gittiğimde ne tür müzik yaptığını da
hiç bilmiyordum. Bilet var gelir misin dediler, gittim. Sezen Aksu, Göksel, Şebnem Ferah'dan falan şarkılar söylüyor, hareketler ve tip olarak Yıldız Tilbe'ye benziyor. Iron Maiden, Placebo gibi yurtdışından gelmiş gruplar tam saatinde sahne alabiliyorken, Taksim gibi ulaşımın kolay olduğu mekana yaklaşık 45 dakika rotarla gelerek ayıp etmiştir.

uzun süre sonra sözlüğe dönmek

Komadan uyanmış hastaya benzeyen durum.
junk'a düşmüş bir mail ile farkettim üyeliğimin olduğu, yazar olarak kabul edildiğimi.
Son girdiğiniz entry tarihi 3 yıl önce diyor.
entrylerim beğenilmiş, beğenilmemiş, mesajlar gelmiş piuuuuvv

lost un konusunu kısaca anlatsana diyen arkadaş

diziyi izlememiş ama ününden haberdar arkadaştır. bir de birkaç sezonunu izlemiş fakat devamını getirmemiş, getirmeyecek olan arkadaş vardır.
(bkz: lost un sonunda noluyormuş abi)

her sevgilisine aşık olan insan

hep terk edilmiş insandır. her terk edilişten sonra aşk acısı yaşamayı sever bu insan. eğer olur da mantığını kullanmayı başarabilirse daha önce kaç defa aşık olup aşk acısı çektiğini düşünür ve üzüntüsünü çabuk atlatır. bu başkaydı demez artık. bilir çünkü bu lafı çoğu biten ilişkisinden sonra kullandığını. daha sonra çarpık ilişkiler yaşamaya başlar, aşık olamaz artık. sevgili yerine bile koymaz ilişki yaşadığını. en sonunda ise aşkı özleyerek tekrar eski günleri bekler bekler bekler...

ezel

bugünkü bölümü final tadında olan dizidir. ezel'e üzülmedi bu millet ali'ye üzüldüğü kadar, ezel'i sevmediler ali'yi sevdikleri kadar. cengiz'in gözlerindeki kötülük her geçen gün daha da artıyor. gollum gibi adam oldu çıktı. kötü ruh girip girip çıkıyor cengiz'in içine dışına.

flashforward

yoklukta gideri olan dizi. türkü tadında ilerliyordu ki bitirildiğini öğrendim an itibariyle.

küçükken izlenen psikoloji bozan filmler

başrolünde bir palyaçonun olduğu film. balon patlatıp çocuk öldürürdü bu palyaço.

oğlum

tepki gelmemesi durumundan ardından evladım sözünün gelme olasılığı yüksek hitap şeklidir.

lost

beyazıyla siyahıyla, dumanıyla ışığıyla sona ermiş olan dizidir. insanlara fazla merak iyi değildir mesajı bırakarak gitti bu dizi. merakı giderilen insan mutlu insan olmuyor çoğu zaman.

şebnem ve tefo

saf insanın içten sevişini, sevdiğine içten bakışını betimleyen ikili.

beden eğitimi dersinde sınıfta nöbetçi kalan çocuk

beden eğitimi dersinde nöbetçi olarak sınıfta bekleyen çocuktur. nöbet sırayla tutulur fakat yerinize nöbet tutmak isteyecek gönüllü biri hep bulunur.

bardağın boş tarafını görmek

barda votka söylenmesi durumunda maruz kalınan durum. iki bira parası ödeyip de bardağın boş kısmını görmek anlık keyifsizliklere sebep olabilir. barmene ya da garsona söylemeye çekinilir. söylenince küfredilmiş gibi bir bakış alınır. 2-3 damla daha votka damlatıp geri verirler bardağı. 5 dakika sonra herşey unutulur.