bugün

sağlık raporu

Ya amk ne illet bir rapor bu. Hekime gidiyorsun veremiyorum artık devlete ya da özele git diyor. Devlet hastanesine gidiyorsun amı.a koduklarım 600 tl'lik fiyat çekiyor sanki bana full check-up çekecek amc.klar. Neyse deyip özel hastaneleri arıyorum hepsi kendilerinin anlaşmalı olduğu osgb şirketlerine yönlendiriyor. Ya diyorum yapacağım iş, ağır iş değil. Risk grubunda olmayan ve 50 kişiden az insanın çalıştığı bir yer. Bana ağır iş sağlık raporu lazım değil diyorum bre amk. Sonra Diğer özel hastaneleri arıyorum bir tanesi çıktı 90 tl'den başlıyor ama fiyatlar sigorta kapsamına göre değişir diyor. Eee peki ne kadar değişir diyorum "bilmiyorum ki.dd" diyor amk. Mal bidonu gibi ortada kalınca alo 182'yi arayıp diyorum ki her neye inanıyorsan onun aşkına bana yol göster. Dediklerine göre tek yapabildikleri kurul raporu için randevu alabilmek. Dediler bir alo 170 sgk arayın ücret falan öğrenin yol haritası çizin. Neyse bir yandan sinirden kiremit kemirirken öbür yandan sgk arıyorum. Telesekreter hanımefendinin dediğine göre rapor fiyatlarını öğrenmek için 1'e basmalıymışım. 1'e Bastık bekliyoruz. Bir tane lavuğun teki geldi. Dedim böyle böyle herkes kafasına göre at koşturup fiyat veriyor bunun oluru nedir allaseniz söyleyin bana. Lavuğun dediğine göre hastaneler normal ücretin max%200 civarı tavan fiyat belirleyebilirmiş. Adama diyorum ki peki normal fiyat ne? O da bana diyorki bunu söyleme yetkim yok. Be ammmmımaaa kodumm çocu o zaman benim ne işim rapor ücreti kategorisinde? Sonra yetmezmiş gibi diyorki hastane taramasına devam edin uygun fiyata bulursunuz belki. Lan o.rospunun evladı ben beyaz eşya mı alıyorum eve? alt üstü üstünde iki tane imza olan a4 kağıdı lazım. Sen niye para alıyorsun o zaman orada amk ya? Şimdi sabah yine hastane hastane gezip rapor fiyatı alacağız. Or.spu çocukları istiyorki sağdan soldan suri-afgan topla bizim üstümüze sal. Az kaldı ona.

bu devirde iş bulmak zaten başlı başlına bir dertken iş bulduktan sonraki süreç de apayrı bir dert oldu ülkede. Bi s.kim doğru olsun şu ülkede.