entry'ler (42)

havanın aydınlanması

Evet birazdan aydınlanacak...

karınca yemek

tatsız tuzsuz bir şey ....
şimdi şöyle; gece yatağa uzanmış tv ye bakılıyor karın hafif acıkır gibi olmuştur. En yakında komodin üstünde duran yarım kalmış olan badem paketi alınır ve 2 şer 2 şer bademler yenir... tabi ilk başta bir şey anlaşılmaz fakat yedikçe bir tuhaflık olduğu anlaşılır. Önce bademle ele gelen karıncalar kabuk sanılır * sonra ağız kenarlarında ki hareketlenmeler bir sorun olduğunu uyarır, hemen kalkıp ışık yakılır (keşke yakmasaydım) ve korkunç sahne pakette bademden çok karınca üst baş ağız karınca *

yan etkisi var mı diye bakayım dedim yalnız değilmişim...

tanrı nın bana neden inanmadın sorusuna cevaplar

+ bana neden inanmadın?
- e inanılmazsın....

eleldenustundur

(bkz: el elden üstündür)

el elden üstündür

kendini çok iyi bulunan kişi aslında o kadar da iyi değildir , kendisinden daha iyi kimseler daha vardır.

asker uğurlamak

magandalığa dönüştürülen gençlerin artık geleneksel olarak gördüğü silahlı , patlamalı eğlence anlayışıdır.....

xebdor

yediği , içtiği tasa pisleyen yazar...

sokak satıcılarının anlaşılamayan ürünleri

ya her sabah adamın sesine uyanıyorum fakat hala ne dediğini ne sattığını anlamış değilim ..:):)

hastası olunan sözler

Beni bana ver artik, pesinden sürükleme

cinsel içerikli sitelerin yeni adresi

(bkz: http://www.facebook.xxx) muhtemel olması gereken sitelerden biri...

sözlük yazarlarının maaşları

askerden yeni geldim sayılır 1 ay oldu ... devlet babanın bana bağladığı aylık net 275 tl işsizlik maaşını almaktayım...

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

Bugün benim doğum günüm,
Hem sarhoşum hem yastayım,
Bir bar taburesi üstünde,
Babamın öldüğü yaştayım,
Bugün benim doğum günüm,
Kelimeler büyüyor ağzımda,
Bildiğim tüm hayatlar.

kemal kılıçdaroğlu na en çok yakışacak meslek

(bkz: araştırmacı)

bu adam hep elinde belgelerle dolaşıyor... devamlı araştırma yapıp bişiler ispatlıyor...

araştırmacı

araştırma yapan , bilimle uğraşan kimselerdir...

türk ordusunun varlık sebebi

ülkemizde hala Türk olarak yaşaya biliyorsak bunun ön büyük sebebi Türk ordusudur... bundan ala varlık sebebimi olur türk ordusunun....

bu ne bokem dünya

bu hayatta bazen o kadar sıkılıp bunalırız ki; işte o zaman ağzından küfür çıkmayan kişilerin ağzından çıkan isyan sözü...

uludağ sözlük gece tayfası

aman sabahlar olmaasın ... uykusu gelmeyen ulu sözlük tayfası...

evlilik lokomotif ise çocuklar vagondur

az önce Okan'nın Disko kralı adlı programında yaşar'ın geçmişte söylediği söz olarak geçen...
fakat yaşar'ın inkar ed,p söylemediğim dediği söz...

Gerçekten güzel bir söz ama...:)

oniki

Napoléon, Rusya seferinde dayanılmaz kış koşullarına mı yenildi, yoksa işin içinde başka güçler de var mıydı?
Rusya 1812 sonbaharında başa çıkılmaz bir düşmanla karşı karşıyadır: Napoléon Bonaparte'ın Büyük Ordusu. Rus şehirleri Fransızlara birer birer teslim olmuş, imparatorluğun kalbi Moskova'yı kurtarmak ancak bir mucizeye kalmıştır. Bir grup üst rütbeli Rus asker, son çare olarak Opriçniki adı verilen, Hıristiyan Avrupa&'nın uzak köşelerinde efsane olmuş on iki savaşçının yardımına başvurur. Sadece geceleri ve yalnız başlarına savaşan çete, koca bir savaşın kaderini değiştirir. Ancak Yüzbaşı Aleksey, çetenin yolu üzerindeki ölüm haberlerinden şüphelenir. Asıl karabasanın henüz başlamadığını kısa sürede anlayacaktır.

Gerçek tarihî olaylar, sınırsız fantezi ve hiç eskimeyen halk hikâyeleri. Roman, esrarlı olayları, dehşet duygusunu ve tarihi inanılmaz bir ustalıkla birleştiriyor.
Fantasy Book Review

Tarihî romanla kara fantezinin kusursuz bir bileşimi, benzersiz bir gerilim.
Lisa Tuttle, The Times

insan olmayan varlıkların yarattığı dehşetin, insanların yarattığı dehşeti vurguladığı bir roman.
New York Times Book Review

arkası gelmez dertlerimin

bütün dertlerin üstüste gelmesi...

( iş - aile - sevgili - arkadaş - hastalık - v.b ) bunlarla ilgili dertlerden birkaçının arka arkaya gelmesi...